Tatar dal šiesty gól v šiestom zápase. Halák bol druhou hviezdou

Hráči Montrealu oslavujú gól Tomáša Tatara (vľavo).
Hráči Montrealu oslavujú gól Tomáša Tatara (vľavo). (Autor: TASR/AP)
SITA|17. nov 2018 o 22:14

Súhrn víkendových výsledkov NHL.

NEW YORK. Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák zneškodnil 32 z 33 striel hráčov Arizony Coyotes pri triumfe Bostonu Bruins 2:1 v sobotňajšom stretnutí zámorskej NHL.

Halák žiaril najmä pri presilových hrách Arizony, ktorá je v tejto činnosti na čele NHL.

Zneškodnil aj nájazd dvoch útočníkov Coyotes pri situácii 2 na 0.

"Snažím sa chytiť toho čo najviac a najmä pomáhať ´chalanom´. Oni robia pre mňa to isté, keď blokujú strely," povedal Halák po dueli pre zámorské médiá.

Tridsaťtriročný gólman si pripísal siedmy triumf v sezóne. Dosiaľ v priemere inkasoval 2,07 gólu na zápas, chytil 93,5% striel a napočítali mu aj dve čisté kontá.

Boston bez Cháru

Útočník Arizony Richard Pánik sa počas 19:26 min na ľade nezapísal do kanadského bodovania, napočítali mu len plusový bod, 2 strely a bodyček.

Bruins nastúpili bez kapitána Zdena Cháru, ktorý pre zranenie kolena vynechá 4 až 6 týždňov. Zranil sa v stredajšom meraní síl proti Coloradu, keď sa v I. tretine pokúsil bodyčekovať Carla Söderberga.

Krídelník Montrealu Tomáš Tatar otvoril skóre stretnutia proti Vancouveru (3:2). Rodák z Ilavy zužitkoval v 29. min skvelý pas od Jeffa Petryho a v nájazde na brankára Canucks nemal problém skórovať.

"Bol presne tam, kde mal byť. Skvelý chalan, tiež odohral výborný zápas," pochválil spoluhráča slovenský útočník.

Pre Tatara to bol šiesty presný zásah v ostatných šiestich zápasoch a celkovo deviaty gól v aktuálnom ročníku NHL.

V 20 dueloch v drese Canadiens nazbieral 17 bodov (9+8), 3 plusové body a 6 trestných minút.

Najviac vylučovaný Černák

Obranca Tampy Bay Erik Černák bol v dueli s Philadelphiou (6:5 po predĺžení) so šiestimi trestnými minútami najviac vylučovaným hráčom.

Košický rodák dostal jeden z dvojminútových trestov za úder do tváre Oskara Lindbloma v III. tretine, ktorým rozpútal hromadnú potýčku.

Černák si počas 17:16 min na ľade pripísal aj dve strely a štyri bodyčeky.

NHL 2018/2019 - základná časť:

Philadelphia - Tampa Bay 5:6pp (0:0, 1:3, 4:2 - 0:1)

Góly: 35. Van Riemsdyk (Gostisbehere, Giroux), 51. Konecny (Gostisbehere, Van Riemsdyk), 52. Couturier, 56. Konecny (Giroux, Couturier), 57. Simmonds (Hägg, Van Riemsdyk) - 27. Erne (Gourde, Dominigue), 33. Paquette (Erne, Coburn), 38. Point (Callahan, Erne), 49. Johnson (Kučerov), 50. Point (Stamkos, Kučerov), 62. Cirelli (Killorn, Hedman)

/obranca Erik Černák (Tampa Bay) odohral 17:16 minúty, zaznamenal jeden mínusový bod, pripísal si šesť trestných minút, dvakrát vystrelil na bránu súpera, zablokoval dva strelecké pokusy súpera a prezentoval sa aj štyrmi bodyčekmi/

New Jersey - Detroit 2:3pp (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 12. Zacha (Bratt), 36. Coleman (Severson, Greene) - 39. Glendening (Cholowski, Bertuzzi), 54. Rasmussen (Green, Bertuzzi), 65. D. Larkin (Mantha)

Vancouver - Montreal 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Góly: 37. Del Zotto (Roussel, Motte), 51. E. Pettersson (B. Hutton, Goldobin) - 29. TATAR (Petry), 52. A. Shaw (Domi, Drouin), 58. Drouin (Danault, Gallagher)
Tomáš Tatar (Montreal) 16:22 min, 1+0, +1, 4 strely

Arizona - Boston 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Góly: 30. Richardson (Hinostroza) - 2. Forsbacka-Karlsson (Acciari), 3. DeBrusk (Marchand)

/Richard Pánik (Arizona) 19:26 min, 0+0, +1, 2 strely, 1 "hit"
Jaroslav Halák (Boston) odchytal celý zápas, 32/33, úspešnosť 97%, 2. hviezda zápasu/

Minnesota - Buffalo 2:3 (2:1, 0:0, 0:2)

Góly: 4. Parise, 8. Dumba (Niederreiter, Koivu) - 15. McCabe (Dahlin, Okposo), 53. Dahlin (Eichel, Pominville), 59. Pominville (Eichel, McCabe)

Carolina - Columbus 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)

Góly: 27. Aho (T. Van Riemsdyk) - 12. Atkinson (Panarin, Dubois), 22. Atkinson (Panarin), 28. Werenski (Atkinson, Panarin), 32. Atkinson (Wennberg, Dubois)

NY Rangers - Florida 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)

Góly: 4. Chytil (K. Hayes, Kreider), 12. B. Smith (Andersson, Kreider), 23. Namestnikov (Zibanejad), 48. Kreider (Pionk, Lundqvist) - 5. Hoffman (Dadonov, Barkov), 11. Ekblad (Matheson, Hoffman)

Ottawa - Pittsburgh 6:4 (3:1, 2:0, 1:3)

Góly: 15. B. Tkachuk (C. White), 18. Mark Stone (Chabot, Dzingel), 19. Duchene (Bödker, Batherson), 37. Mark Stone, 38. Ceci (Duchene, Dzingel), 50. Duchene (Batherson, Bödker) - 12. Letang (P. Kessel, Malkin), 43. Aston-Reese, 46. Cullen (Rust, J. Johnson), 57. Hörnqvist (P. Kessel, Malkin)

Nashville - LA Kings 5:3 (0:0, 2:3, 3:0)

Góly: 24. Turris (Ellis, Josi), 29. Jänkrok (Ellis), 46. Järnkrok (Josi, Sissons), 52. Järnkrok, 60. Bonino (Watson, Sissons) - 26. N. Thompson (Toffoli, A. Kempe), 27. Kopitar (D. Brown), 31. Iafallo (Kopitar, Muzzin)

Calgary - Edmonton 4:2 (0:1, 1:1, 2:1)

Góly: 37. D. Ryan (Bennett, Hanifin), 43. Monahan (Hamonic, J. Gaudreau), 50. E. Lindholm (Hanifin, Monahan), 60. E. Lindholm (Hamonic) - 3. Chiasson (A. Larsson), 24. McDavid (Draisaitl)

San Jose - St. Louis 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Góly: 24. E. Karlsson (Couture, E. Kane), 27. Pavelski (Meier, Couture), 28. E. Kane (E. Karlsson, Suomela), 52. Pavelski (Couture, Meier)

Domov»Hokej»NHL»Tatar dal šiesty gól v šiestom zápase. Halák bol druhou hviezdou