Skokanská sezóna sa začala triumfom Rusa Klimova, Stoch nebol ani na pódiu

Ruský skokan Jevgenij Klimov (v strede) oslavuje na pódiu víťazstvo. Na druhom mieste skončil Nemec Stephan Leyhe (vľavo) a na treťom Japonec Rjoju Kobajaši (vpravo). (Autor: TASR/AP)
SITA|18. nov 2018 o 17:55

Rusko získalo prvý triumf vo Svetovom pohári.

SP v skokoch na lyžiach 2018/2019 - Wisla (Poľ.), mostík HS-134:

Muži - súťaž jednotlivcov:

1.Jevgenij KlimovRusko263,4 b.(127,5m+131,5m)
2.Stephan LeyheNemecko256,7(124,5+130,5)
3.Rjoju KobajašiJaponsko255,6(137,5+127,0)
4.Kamil StochPoľsko255,3(126,5+127,0)
5.Timi ZajcSlovinsko253,4(126,0+127,0)
6.Piotr ZylaPoľsko251,3(124,5+131,0)
7.Antti AaltoFínsko251,0(123,0+127,0)
8.Dawid KubackiPoľsko250,6(124,0+128,0)
9.Karl GeigerNemecko249,5(120,5+129,0)
10.Johann Andre ForfangNórsko249,3(122,5+128,0)

WISLA. Ruský skokan na lyžiach Jevgenij Klimov sa stal na mostíku HS-134 v poľskej Wisle prekvapujúcim víťazom nedeľňajších úvodných pretekov jednotlivcov v rámci nového ročníka Svetového pohára (SP) 2018/2019 a dosiahol premiérové prvenstvo na podujatí tohto rangu.

Dvadsaťštyriročný rodák z Permu (nar. 3. februára 1994) sa zároveň postaral o prvý ruský triumf v histórii SP.

Bývalý "združenár" Klimov, ktorý na zimných olympijských hrách v Soči 2014 reprezentoval v severskej kombinácii, sa usadil so ziskom 100 bodov na čele hodnotenia Svetového pohára skokanov po prvej individuálnej súťaži.

V nedeľňajších zaujímavých pretekoch vo Wisle skončil s odstupom 6,7 bodu na striebornom stupienku Nemec Stephan Leyhe, na prvé pódium v kariére sa prepracoval zo 6. pozície po prvom kole.

Tretie miesto v náročných podmienkach obsadil Japonec Rjoju Kobajaši (255,6 b.). Tesne za medailovými priečkami klasifikovali domáceho miláčika Kamila Stocha (255,3 b.).

Seriál SP skokanov na lyžiach pokračuje na budúci týždeň vo fínskom stredisku Ruka, kde sú na mostíku HS-142 na programe ďalšie dve súťaže jednotlivcov.

V sobotu 25. novembra je štart 1. kola od 16.30 h SEČ, v nedeľu 26. 11. od 17.00 h SEČ.