Francúzi zdolali Uruguaj, za výhru však zaplatili zraneným Mbappem

Kylian Mbappe sa v zápase proti Uruguaju zranil.
Kylian Mbappe sa v zápase proti Uruguaju zranil. (Autor: Christophe Ena SITA/AP)
TASR|20. nov 2018 o 23:20

S najcennejším dresom sa oficiálne rozlúčil 38-ročný veterán Tim Cahill.

BRATISLAVA. Futbalisti Austrálie vyhrali v utorňajšom prípravnom dueli v Sydney nad Libanonom 3:0. Dva góly domácich zaznamenal Martin Boyle. S najcennejším dresom sa oficiálne rozlúčil 38-ročný veterán Tim Cahill.

Na trávnik vybehol Cahill v 82. minúte za obrovského aplauzu a absolvoval tak svoj záverečný 108. zápas v národnom tíme.

"Prvýkrát sa mi stalo, že som plakal na ihrisku a som na to hrdý," povedal Cahill, ktorý je s 50 gólmi najlepším strelcom Austrálie v histórii. "Vždy som hral za reprezentáciu celým srdcom. Ďakujem všetkým spoluhráčom i realizačnému tímu, bez vás by som bol ničím."

Kocianov tím prehral

Výber Jemenu, ktorý trénuje bývalý slovenský reprezentačný tréner Ján Kocian prehral v Dubaji so Spojenými arabskými emirátmi 0:2.

Pre 60-ročného Kociana to bol druhý zápas na lavičke tohto ázijského výberu, ktorý hráva zápasy na neutrálnej pôde pre občiansku vojnu v krajine. v tom prvom prehral Jemen pred štyrmi dňami so Saudskou Arábiou 0:1.

V anglickom Milton Keynes vyhrali päťnásobní majstri sveta z Brazílie nad Kamerunom 1:0 po góle Richarlisona zo 45. minúty. Hráč FC Everton nahradil už v 8. minúte zraneného Neymara.

Útočník francúzskeho Paríž St. Germain si privodil zranenie pri streleckom pokuse spoza pokutového územia. Podľa prvých informácií si najdrahší futbalista sveta poranil slabiny.

Úradujúci majstri sveta z Francúzska na parížskom Stade de France vyhrali nad Uruguajom 1:0 po góle Oliviera Girouda z penalty v druhom polčase. Už v prvom dejstve však prišli o Kyliana Mbappeho z PSG, ktorý si privodil zranenie ramena po nepríjemnej kolízii s brankárom hostí Martinom Campanom.

"Je pozitívne, že sme rok zakončili na víťaznej vlne. Dobre sme tak odpovedali na predchádzajúcu prehru s Holandskom, ktorá nás pripravila o postup do semifinále Ligy národov," poznamenal Deschamps.

"Sme trošku nespokojní, že sme nepostúpili ďalej v Lige národov. Je to však tak, ako to je. Prehrali sme zápas, ktorý sme prehrať nemali, ale ukázali sme teraz srdce a zareagovali sme dobre," Giroud, strelec jediného gólu.

Tréner Uruguaja Oscar Tabarez na dvojzápasovom turné v Európe zaznamenal s tímom dve prehry. Na londýnskom Emirates Stadium prehrali Uruguajčania v piatok 16. novembra s Brazíliou 0:1.

"Musíme si uvedomiť, proti akým súperom sme tu v Európe hrali. Boli to Brazília a Francúzsko. Myslím si, že Francúzi boli prvých 20 minút jasne lepší, ale potom sa to dostalo do rovnováhy a v druhom polčase to bolo už úplne vyrovnané," povedal Tabarez.

V belgickom Gente vyhrali Taliani nad USA 1:0, keď v 90.+4 minúte rozhodol Matteo Politano z Interu Miláno, ktorý prišiel na trávnik v 87. minúte.

Argentína zdolala Mexiko

Futbalisti Argentíny zdolali v noci na stredu v prípravnom stretnutí v Mendoze reprezentáciu Mexika 2:0. Čakanie na gól v národnom tíme ukončili útočníci Mauro Icardi a Paulo Dybala.

Icardi poslal "Albicelestes" do vedenia už v 2. minúte, keď premiérovo skóroval vo svojom ôsmom reprezentačnom zápase.

Dybala prišiel na ihrisko ako striedajúci hráč a v 87. minúte podčiarkol triumf domácich. Strelecký účet si otvoril až vo svojom 18. štarte v národnom drese.

Oboch útočníkov nasadzoval predošlý tréner Argentíny Jorge Sampaoli iba sporadicky, kanonier Interu Miláno Icardi sa dokonca ani nedostal do kádra na MS 2018 v Rusku, nový dočasný kouč Lionel Scaloni však dal dvojici príležitosť.

Scaloni dal v príprave voľno viacerým reprezentačným oporám vrátane Lionela Messiho.

Čile - Honduras 4:1 (2:1)
Góly: 8. a 35. Arturo Vidal (druhý z pok. kopu), 61. A. Sánchez, 84. N. Castillo (z pok. kopu) - 40. A. López

Peru - Kostarika 2:3 (1:1)
Góly: 20. E. Flores, 73. Farfán - 41. McDonald, 54. A. Cruz, 77. J. Campbell (z pok. kopu)

Panama - Ekvádor 1:2 (0:0)
Góly: 84. Cummings - 57. Cifuente, 88. E. Valencia

Domov»Futbal»Reprezentácie»Francúzi zdolali Uruguaj, za výhru však zaplatili zraneným Mbappem