Slovan prišiel o náskok aj o body gólom v poslednej minúte

Michal Řepík na fínskom brankárovi Podoľska Jonim Ortiovi.
Michal Řepík na fínskom brankárovi Podoľska Jonim Ortiovi. (Autor: TASR/Jaroslav Novák)
Športové prenosy SME|23. nov 2018 o 00:00

HC Slovan podľahol na svojom ľade Podoľsku 2:3.

KHL 2018/2019

Slovan Bratislava - Viťaz Podoľsk 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)

Góly: 13. Lunter, 26. Bailey (Rau, Lunter) - 49. Rendulič (Makejev, Nikulin), 55. Švec-Rogovoj (Jevsejenkov, Stasenko), 60. Rendulič (Nikulin, Makejev).

Rozhodcovia: Kulakov, Romasko - Golovľov, Savenkov, vylúčení: 5:4 na 2 min., navyše Baranov (Slovan) 5+DKZ za úder do hlay a kuku, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, divákov.

Slovan Bratislava: Štěpánek - Gelinas, Sersen, Klok, Jánošík, Grman, Meszároš, Švarný, Bačik - Řepík, Taffe, Červený - Jeglič, Sukeľ, Liška - Lunter, Bailey, Rau - Baranov, Chipchura, Sloboda

Viťaz Podoľsk: Ortio - Mozík, Katičev, Stasenko, Jevsejenkov, Voronkov, Golovkov - Siomin, Hrivík, Aaltonen - Potechin, Nikulin, Makejev - Stoľarov, Švec-Rogovoj, Kokarev - Rendulič, Komarov, Vyglazov - Mojsejev

Momenty zo zápasu HC Slovan Bratislava - Viťaz Podoľsk.: fotogaléria

23.11.2018

BRATISLAVA. Hokejisti HC Slovan Bratislava prehrali v Kontinentálnej hokejovej ligy na svojom ľade s ruským klubom Viťaz Podoľsk 2:3.

Hráči Slovana mali súperovi čo vracať, v septembri prehrali v Podoľsku 4:6.

V úvodnej tretine sa oslabení presadil v 13. minúte domáci útočník Lunter. V 26. minúte zvýšil na 2:0 Baley. V 49. minúte znížil Rendulič. Od 55. minúty bolo vyrovnané a v poslednej minúte len 19 sekúnd pre koncom tretej tretiny rozhodol opäť Rendulič - 2:3.

Ruský klub sa momentálne nachádza so ziskom 28 bodov na ôsmej priečke Západnej konferencie, Slovan má na konte o šesť bodov menej a je desiaty.

V základnej časti súťaže sa Slovan s týmto súperom stretne ešte dvakrát, najbližšie 30. novembra v Podoľsku.

V druhom zápase aktuálnej domácej série privíta Slovan v nedeľu od 17.30 h Avangard Omsk.

Hlasy:

Vladimír Országh (tréner Slovana): "Bol to veľmi dôležitý zápas, ktorý sme nezvládli. Mali sme dvojgólový náskok, ale absolútne nám nevyšla tretia tretina. Chceli sme sa udržať čo najďalej od našej bránky, ale nepodarilo sa nám to. Takýto zápas nemôžeme stratiť, nemôže sa to stávať. Dôležité body nám utekajú pomedzi prsty. Mali sme uhrať aspoň bod. Bol to dôležitý duel a mali sme ho vo vlastných rukách. Je to pre nás obrovské sklamanie."

Valerij Belov (tréner Podoľska): "Je to pre nás dôležitý triumf. V prvej polovici zápasu sme vôbec nestíhali, hoci sme sa snažili, nedarilo sa nám. V tretej tretine sme sa zlepšili, hrali sme agresívne a ofenzívne, za čo sme boli odmenení gólmi."

Mário Lunter, útočník Slovana: "Neviem čo na to povedať, premrhali sme si víťazstvo. Súper hral v tretej tretine veľmi dobre, vyťahoval nás, my sme to mali riešiť inak. Sústredili sme sa príliš na obranu a to sa nevypláca."

Jakub Štěpánek (brankár Slovana): "V tretej tretine sme nevyhrávali dôležité súboje, ktoré mali byť naše. Brali nám veľa pukov, utvorili si šance a dali nám góly. Puk síce letí vedľa, ale je jasné, že súperov hráč je schopný to tečovať do bránky. Možno som mal nejaké dobré zákroky, ale nemáme ani bod. Celá naša snaha vyšla nazmar. Človek je zbitý ako kôň a nemá z toho nič."

Marek Hrivík (útočník Podoľska): "Vedel som, že Slovan má dobrý tím, hral naozaj veľmi dobre. Usmialo sa na nás šťastie. V prvých dvoch tretinách súper veľmi dobre napádal, my sme naopak mali pomalší začiatok, dostali sme gól počas našej presilovky, to nás zabrzdilo. Veľmi dobrý zápas odohrala naša jedna formácia, a to nás zachránilo."

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí KHL:

Admiral Vladivostok - Dinamo Minsk 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Góly:
19. Mereskin, 24. V. Streľcov, 26. Černikov, 29. Polák, 56. G. Zajcev - 19. Bujnickij

Červená hviezda Kchun-lun - Spartak Moskva 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Góly:
14. I. Zubov, 60. A. Fiodorov

Jokerit Helsinki - Barys Astana 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly:
30. O'Neill - 22. Asetov, rozhodujúci sam. nájazd Dietz

Dinamo Riga - Avangard Omsk 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly:
34. McMillan, 47. M. Redlihs, 60. A. Džeriňš

Online prenos: HC Slovan Bratislava - Viťaz Podoľsk (KHL 2018/2019)

KHL  2018/2019
23.11.2018 o 18:30
Slovan
2:3
(1:0, 1:0, 0:3)
60' minúta
Viťaz
Góly a asistencie: 13. Lunter, 26. C. Bailey (Rau, Lunter) – 49. Rendulić (Makejev, Nikulin), 55. Švec-Rogovoj (Jevsejenkov, Stasenko), 60. Rendulić (Nikulin, Makejev). Rozhodca: Kulakov, Romasko – Golovľov, Savenkov. Diváci: 6.951.
Skončil sa zápas v Bratislave a hostia si z ľadu v Aréne Ondreja Nepelu berú na cestu oba body. Viťaz naskočil do tretej tretiny s vôľou zvíťaziť a keď Slovan začal brániť svoje vedenie, začal sa napĺňať scenár s trpkou príchuťou pre domácich. Viťaz tromi gólmi v tretej tretine rozhodol o svojom víťazstve a aj keď Slovan odohral dve pekné tretiny, tú tretiu už veru nie. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine v pomere 4:19 odzrkadľuje dianie na ľade. Slovan tak stratil dôležité body s priamym konkurentom o play-off. Dobrú noc z Bratislavy priaznivcom športu želá Vladimír Korduliak.
59:54
Štěpánek vykorčuľoval na striedačku, Slovan to skúsi na power play bez brankára.
59:41
Oddychový čas domácich, ktorí budú chcieť ešte zo zápasom čo to urobiť.
59:41
59:41
goalViťaz Moskovská oblasť dáva gól!
Nikulin zakončil z ľavej strany pri bránkovisku, Štěpánek puk poslal späť do hry, no potom už nestačil na strelu z hokejky BORNU RENDULIČA. Asistencie: Alexander Nikulin a Alexei Makejev.
59:20
Nikulin z otočky zakončil ponad bránku na ochranné sklo, puk sa odrazil do bránkoviska, kde ho Štěpánek okamžite schoval pod svoje rukavice.
58:32
Jeglič Bačíkov puk usmernil do priestoru bránky súpera, Ortio puk schoval pod lapačku, Slovan má pásmo na vhadzovanie.
57:18
Voronkov vystrelil z pravej strany spoza kruhu, Štěpánek puk poslal na opačnú stranu klziska a belasí aspoň do stredného pásma.
56:06
Gélinas vystrelil z ľavého kruhu, Ortio puk vyrazil na druhú stranu, Jeglič to mal na dlhú hokejku na dorážku do odkrytej časti bránky Viťaza.
55:35
Viťaz pri chuti, teraz chyboval na modrej ofsajdom.
54:43
54:43
Jevsejenkov vystrelil od modrej, aby jeho puk pred bránkou za chrbát Štěpánka usmernil ARŤOM ŠVEC-ROGOVOJ. Asistencie: Alexander Jevsejenkov a Nikolaj Stasenko.
53:48
Aaltonen chcel zakončiť spoza bránky, Štěpánek puk poslal späť do hry a belasí pôjdu do akcie.
53:18
Makejev zakončil z ľavého kruhu, Štěpánek puk zlikvidoval a Golovkov sa nevie spratať do kože.
52:28
Domáci v plnom počte, Viťaz hral presilovku dobre, Slovan to zvládol bez ujmy.
51:10
importantŠvec-Rogovoj pálil z pravej strany od kruhu, puk nepríjemne tečoval jeden z hráčov súpera pred bránkoviskom, Štěpánek puk vyrazil, ten poskakoval pred bránkoviskom, hostia sa však k efektnej dorážke už nedostali.
50:44
Jevsejenkov vystrelil švihom od modrej z pravej strany, Štěpánek v pokľaku puk kryje vo svojom náručí.
50:28
Grman dostal dve minúty za držanie a Viťaz bude hrať presilovku.
48:43
48:43
Makejev prihral spoza bránky na pravý kruh a BORNA RENDULIČ pohotovo zakončil. Asistencie: Alexej Makejev a Alexander Nikulič.
48:11
Randulič vystrelil z pravého kruhu, bol nepresný a puk opustil obranné pásmo belasých okolo mantinelu.
47:48
Rau to v prihrávke prehnal s razanciou, Slovan akciu pokazil a vyrobil tak ďalšie zakázané uvoľnenie.
47:23
Ďalšie zakázané uvoľnenie domácich, hra sa tak opäť presťahuje pred Štěpánka.
46:54
Meszároš vystrelil príklepom z ľavej strany od modrej, Ortio cez betón poslal puk späť do hry a hostia pôjdu do akcie.
46:26
Puk zasiahol masku Štěpánka, hlavný správne hru prerušil a budeme pokračovať až po reklamnej prestávke.
45:52
Zakázané uvoľnenie belasých, vhadzovať budeme po ľavej ruke Štěpánka.
45:09
Viťaz pokazil prechod do útočného pásma a vyrobil zakázané uvoľnenie, hra sa presťahuje pred Ortia, kde ešte Slovan v tejto tretine kombinačne s pukom nehral.
44:29
Slovan bráni svoje vedenie, teraz mohol do akcie, no chyboval na modrej ofsajdom.
44:00
importantRendulič poslal spoza bránky puk pred bránku, Nikulin si vylámal zuby na Štěpánkovi, ktorý puk na dvakrát zlikvidoval v bránkovisku pod svojimi rukavicami.
43:41
Stasenko nahodil puk z ľavej strany na bránku, Štěpánek ho v lapačke neudržal, puk mu vypadol a belasí ho poslali von z pásma aj za cenu zakázaného uvoľnenia.
42:37
Slovan poslal puk von z pásma, keď Gélinas umne za bránkou domácich odstavil od puku Komarova.
41:39
Katičev pálil od modrej z ľavej strany, Štěpánek puk poslal späť do hry, Slovan bojuje o puk vo svojom obrannom pásme.
41:35
Nikulin od modrej minul, aby potom Makejev prevetral lapačku Štěpánka strelou z ľavej strany od kruhu.
40:53
Švec-Rogovoj z pravej strany od mantinelu poslal puk na bránku domácich, Štěpánek cez hokejku zasa na druhú stranu klziska.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 20:14.
V druhej tretine diváci videli opäť len jeden gól a že sa mohli radovať, Bailey puk pohotovo poslal z dorážky do siete súpera. Krátko na to sa strhla hromadná bitka a Baranov musel pod sprchy. Viťaz hral päť minútovú presilovku a nevyužil ju, Slovan to bravúrne ubránil. Chlapci si nič nedarovali, videli sme množstvo osobných súbojov a bojovný hokej. Obaja brankári opäť ukázali svoje umenie a tak pred treťou tretinou má Slovan dva góly do plusu. Pomer striel medzi žrde v druhej tretine 8:14.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:36
Puk v bránkovisku pod lapačkou Štěpánka, vhadzovať budeme v závere druhej tretiny po ľavej ruke gólmana belasých.
38:12
Stasenko zakončil z ľavého kruhu, Štěpánek puk zrazil pred seba, kde o puk zviedli boj oba tábory, napokon Slovan dostal puk pod kontrolu a poslal ho von z pásma.
37:38
Bojovná pasáž zápasu a súboje o každý meter ľadu, bez efektnej strely do tej ktorej bránky.
34:29
Brejk hostí a strela Siomina z vnútornej strany pravého kruhu, Štěpánek zasahovať nemusel, Alexander minul priestor jeho bránky.
34:02
Rendulič priviezol puk do bránkoviska belasých z ľavej strany, Štěpánek žiadnu veľkú skrumáž nepripustil a puk pohotovo schoval pod svoje rukavice.
32:44
Vhadzujeme v centrálnom kruhu, predtým sme videli v akcii brankára Štěpánka, ktorý likvidoval puk z hokejky súpera, aby sa do akcie dostal Červený, ktorému puk Ortio poslal na ochranné sklo. Nuž a faul na Kloka zostal nepotrestaný, keď to Katičev prehnal s aktivitou.
31:55
Jánošík vystrelil z pravej strany od kruhu, Ortio šiel do pokľaku, puk zrazil pred seba, aby ho následne schoval pod svoje rukavice.
31:05
Řepík vystrelil po brejku z pravej strany od kruhu, jeho puk bol zblokovaný, aby sme potom videli strelu od modrej v podaní Švarného, zmena skóre sa nateraz neudeje.
30:40
Domáci v plnom počte, Slovan ubránil svoje päť minútové oslabenie bez straty.
29:56
Gélinas poslal spoza bránky puk do stredného pásma, Slovan súperovi palebný priestor veru neposkytol.
29:05
importantHrivík vystrelil z vrcholu pravého kruhu z jeho vnútornej strany, Štěpánek šiel do pokľaku a puk schoval vo svojom náručí.
28:37
Siomin po prechode modrou vystrelil švihom spoza kruhov, Štěpánek cez vyrážačku puk poslal na ochrannú sieť.
28:18
importantSiomin sa prezentoval krásnou strelou z pravej strany a Štěpánek ukázal krásny semafor, aby puk v sede bezpečne schoval do svojej lapačky!
28:01
Slovan v defenzíve na výbornú, Ortio bude mať možnosť zahrať si s pukom.
27:41
Zablokovaný puk pred bránkoviskom a belasí opäť pohotovo poslali puk von z pásma.
26:56
Ortio opäť hrá s pukom cez svoju hokejku, Slovan poslal ďalší puk von zo svojho obranného pásma.
26:31
Potlesk na tribúnach, ďalší puk belasých až za bránkou Viťaza.
26:01
Slovan poslal puk von z pásma cez všetky čiary, Viťaz sa ponáhľa s pukom do zóny belasých.
25:40
Komarov 2 + 2 hrubosť, Grman 2 + 2 hrubosť, Baranov 5 minút + do konca zápasu za napadnutie hlavy a krku. Viťaz bude hrať presilovku päť na štyri v trvaní 5 minút.
25:40
Poriadna mastenica sa udiala pri mantineli pri trestnej lavici domácich, budeme nadeľovať.
25:20
25:20
goalSlovan Bratislava dal gól!
CASEY BAILEY dorazil z medzikružia puk do siete hostí, keď Ortio predtým vyrazil pred seba puk po strele Raua. Asistencie: Chad Rau a Mário Lunter.
23:39
importantLiška bol sám medzi kruhmi, mohol sa opýtať Ortia, kam to chceš? Minul však bránku súpera a tribúny si len povzdychli.
23:29
importantČervený dostal puk na modrú, potiahol ho na ľavý kruh a vystrelil švihom, Ortio puk zatočil do lapačky a videli sme tak ďalší pekný zákrok brankára hostí.
22:40
Bačík nahadzoval puk za bránku hostí, puk skončil mimo hracej plochy, vhadzujeme v strednom pásme.
21:10
Švec-Rogovoj v strednom pásme poslal puk vpravo na hokejku Kokareva, ktorý puk potiahol do pásma, aby ho potom poslal na ľavú stranu, kde zakončil Švec-Rogovoj, Štěpánek puk poslal späť do hry a zmenu skóre nepripustil.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 19:24.
Skončila sa nám prvá tretina duelu a v nej sme videli jeden presný zásah a na radosť prítomných divákov tu v aréne do siete hostí pri vlastnom oslabení belasých, keď sa do brejku dostal Lunter, ktorý otvoril účet večera. Oba tímy si vypracovali pekné šance na úspešné zakončenie, brankári neraz ukázali svoje umenie. Pomer striel medzi žrde v prvej tretine 11:9.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:25
Liška potiahol puk vpred okolo mantinelu po pravej strane, puk skáckajúci tesne nad ľadom Ortio bezpečne schoval do svojej lapačky.
19:04
Domáci v plnom počte, Slovan svoje oslabenie dokázal ubrániť bez ujmy.
18:04
Siomin to opäť vyskúšal z ľavého kruhu, Štěpánek puk vyrazil pred seba, nestihol ho schovať, defenzíva v belasom šate mu však pomohla.
17:52
Hrivík z pravého kruhu minul priestor domácej bránky, Viťaz s pukom v zóne belasých.
17:21
importantSiomin krásne vystrelil z ľavého kruhu príklepom, Štěpánek puk poslal na ochrannú sieť a teraz Jakub podržal tím od Dunaja.
17:04
Bailey dvojka za podrazenie, presilovka pre hostí.
16:56
Viťaz chyboval v rozohrávke, jeden z hráčov v belasom drese vystrelil z vnútornej strany ľavého kruhu, Ortio aj tento puk zlikvidoval.
16:31
Belasí dohrávali akciu v pásme súpera, Ortio likvidoval cez svoje betóny tvrdú strelu domácich, aby podržal svoj tím.
16:20
Hostia v plnom počte, Slovan presilovku využiť nedokázal.
15:54
Štěpánek rozohral akciu domácich, keď hostia poslali puk von cez všetky čiary.
15:17
importantŘepík poslal spoza bránky puk pred bránkovisko, Červený zakončil, puk mu ideálne nesadol na palicu, no Ortio mal aj tak prácu, aby ho zlikvidoval.
14:54
Řepík vystrelil z ľavého kruhu švihom, puk bol zblokovaný na ochrannú sieť, vhadzujeme po pravej ruke Ortia.
14:20
Mozíkovi zobral puk Taffe, ktorý sa vybral do akcie, Mozík ho podrazil a Slovan si zahrá presilovku.
14:07
Štěpánek puk pevne schoval pod svoju rukavicu, hostia si na svoj gól, ak vôbec, budú musieť ešte počkať.
13:44
Domáci v plnom počte a počas oslabenia aj otvorili účet dnešného večera.
13:18
Puk až pri brankárovi hostí, Slovan tak zbiera cenné sekundy zo svojho oslabenia.
12:28
12:28
Siomin chyboval v prihrávke, puk vypichol MÁRIO LUNTER, ktorý sa vybral sám do akcie a zoči-voči Ortiovi nedal Fínovi najmenšiu šancu.
11:51
importantAaltonen dostal puk na pravý kruh, vystrelil príklepom z prvej, Štěpánek puk efektne schoval vo svojej lapačke.
11:44
Grman dostal dve minúty za držanie a presilovú hru si teraz zahrá Viťaz.
09:50
Siomin vystrelil švihom spoza kruhov, minul bránku domácich, Štěpánek tak bol v tejto chvíli bez práce, ale v strehu.
09:07
Hostia v plnom počte, belasí ponuku na úvodný gól duelu nevyužili.
08:52
Opäť ofsajd belasých, do konca presilovky ostáva rovných pätnásť sekúnd, nuž.
08:35
Viťaz poslal puk von z pásma, Slovan chyboval na modrej ofsajdom, hra musela byť prerušená.
08:02
Ďalšia akcia belasých končí pukom v lapačke Fína Ortia, Slovan nasťahovaný v pásme súpera.
07:42
Bailey vystrelil z pravej strany od kruhu, Ortio puk poslal pred seba a obrana v bielych dresoch von z pásma.
07:07
Za hákovanie dostal dve minúty Potechin, ktorý fauloval Řepíka, keď Michal ukázal defenzíve hostí svoj chrbát a sám sa rútil na Ortia.
06:34
Slovan sa dostal do brejku, Taffe sa snažil puk z ľavej strany poslať pred bránku, v ktorej skončil jeden z hráčov v belasom drese. Posunutá bránka a hlavný hru vykázal do stredného pásma.
04:29
Ortio má puk v lapačke a Slovan má pásmo na vhadzovanie.
03:31
Švec-Rogovoj vystrelil z otočky spred bránkového priestoru, bol nepresný a puk poslal mimo priestor domácej bránky.
02:57
Hostia nahodili puk do pásma domácich, snažil sa s odrazeným pukom hrať Rendulič, no bol tiesnený a puk poslal na ochrannú sieť, vhadzujeme v strednom pásme.
02:01
Slovan nezvládol prechod do útočného pásma, prvé prerušenie hry pre zakázané uvoľnenie.
01:15
Strelecký pokus v podaní Jánošíka od modrej skončil na zadnom mantineli, hráme od úvodu vo svižnom tempe.
00:01
Príjemný podvečer z Bratislavy želám priaznivcom hokeja, na ľadovej ploche už môžeme sledovať rozcvičku oboch tímov. Domáci v belasých farbách, hostia v bielo-červenej kombinácii farieb. V bránke domácich sa predstaví Jakub Štěpánek, v bránke hostí Fín Joni Ortio.

HC Slovan Bratislava:

Štěpánek (Čiliak) – Gélinas, Sersen (C), Klok, Jánošík, Grman, Meszároš (A), Bačík, Švarný – Řepík (A), Taffe, Červený – Jeglič, Sukeľ, Liška – Lunter, Bailey, Rau – Baranov, Chipchura, Sloboda

Viťaz Moskovská oblasť:

Ortio (Saprykin) – Mozík, Katičev, Stasenko, Jevsejenkov, Voronkov, Golovkov, Mojsejev – Siomin (A), Aaltonen (A), Hrivík – Potechin, Nikulin, Makejev – Stoľarov, Švec-Rogovoj, Kokarev (C) – Rendulič, Komarov, Vyglazov

Rozhodca:

Kulakov, Romasko – Golovľov, Savenkov.
V piatok večer sa v štvorbodovom zápase predstaví tím belasých na domácom ľade a hostiť bude Viťaz Podolsk, s ktorým v aktuálnej sezóne odohrá spolu štyri zápasy. Druhý z nich prichádza práve na rad, v tom prvom, pätnásteho septembra, na juhu Moskvy Slovan podľahol súperovi po gólovej prestrelke 4:6, pričom posledný gól domácich padol do opustenej bránky hostí.

Víťaz Podolsk je pomerne mladé hokejové mužstvo. Jeho vznik môžeme datovať do roku 1996. Vtedy vznikol klub s názvom Víťaz v meste Podolsk. V roku 2004 sa klub presťahoval z mesta Podolsk trochu južnejšie, do Čechova. Obe mestá sú súčasťou Moskovskej oblasti, južnejšie od hlavného mesta Moskva. V lete však klub Víťaz Čechov ohlásil návrat do mesta Podolsk, kde bude túto sezónu hrávať svoje domáce zápasy.

Klub účinkuje v KHL od jej vzniku v roku 2008, no nezaznamenal vo svojej histórii žiadne veľké úspechy. V KHL skončil postupne v celkovom hodnotení klubov na 23., 23., 21., 23., 22., 24. , 20., a na 24. mieste. V predposlednej sezóne sa Viťaz po prvýkrát prebojoval do vyraďovacích bojov, svoju púť v play-off však skončil hneď v prvom kole, neskorší víťaz Gagarinovho pohára SKA Petrohrad nedovolil chlapcom z Podolska vyhrať ani jeden zápas. V konečnom účtovaní klubov Viťaz zaznamenal krásne 12. miesto, historicky najlepšie. V tej poslednej to bolo bez play-off a v účtovaní 21. miesto. Hokejisti klubu sú však preslávení svojou agresívnou hrou do tela, tri sezóny späť vedenie klubu vyhlásilo, že už upustia od tvrdej agresívnej hry a skutočne tomu aj tak bolo. Hokejisti Víťaz Čechov inkasovali najviac trestných minút v celej KHL. Najškandalóznejší v histórii ľadového hokeja bol zápas Čechov – Omsk, ktorý sa odohral deviateho januára 2010. Skončil po hromadných bitkách už v čase 3:39, s vylúčeniami 19:18, počtom trestných minút 421:419.

Červeno-biely dres klubu obliekajú okrem domácich hráčov z Ruskej federácie aj Slovák Marek Hrivík či Čech Vojtěch Mozík, zastúpenie majú aj Fínsko a Chorvátsko. Viťaz hráva svoje domáce zápasy v Ľadovom paláci Viťaz, ktorý má kapacitu 5.500 divákov. Hlavným trénerom mužstva je Valerij Gennadievič Belov.

V aktuálnej tabuľke KHL zaznamenal Viťaz z 30 zápasov 26 bodov, Slovan odohral o jeden zápas viac a získal zatiaľ 22 bodov.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu prvého domáceho zápasu KHL, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub Viťaz Podolsk a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.