Sevilla vyhrala jediným gólom a predbehla Barcelonu na prvom mieste

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
SITA|25. nov 2018 o 14:37

Súhrn nedeľňajších výsledkov La Ligy 2018/2019.

MADRID. Athletic Bilbao remizoval v nedeľňajšom zápase 13. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže s Getafe 1:1.

Domáci sa síce v 67. minúte dostali do vedenia zásluhou Perua Nolaskoaina, ale o desať minút neskôr stanovil konečnú podobu skóre hosťujúci Jaime Mata.

Baskovia tak nevyhrali už dvanásty duel po sebe a so ziskom 11 bodov sa nachádzajú v pásme zostupu.

Oveľa spokojnejší môžu byť hráči FC Sevilla, ktorí na svojej pôde zdolali Valladolid najtesnejším rozdielom 1:0.

O jediný gól stretnutia sa po polhodine hry postaral Portugalčan André Silva.

Andalúzania sa ziskom troch bodov vyšvihli na prvé miesto tabuľky, keď majú na konte o jeden bod viac než druhá Barcelona.

"Vedeli sme, že vpredu je to veľmi tesné, preto sme chceli využiť príležitosť, ktorú sme mali. Líderská pozícia je odrazom našej každodennej tvrdej práce. Budeme sa snažiť zo všetkých síl, aby sme si toto postavenie udržali," skonštatoval portugalský útočník André Silva.

V najbližšom kole sa Sevilla predstaví na trávniku Deportiva Alavés.

30. André Silva

RCD Espaňol Barcelona - FC Girona 1:3 (0:2)
Góly:
74. Iglesias - 4. a 6. Stuani, 90. Doumbia

Villarreal - Betis Sevilla 2:1 (0:0)
Góly:
52. Moreno, 54. Chukwueze - 90. Lo Celso

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Sevilla vyhrala jediným gólom a predbehla Barcelonu na prvom mieste