Crosby zaznamenal ďalší hetrik, ale Pittsburgh prehral

V noci na štvrtok sa odohralo v NHL päť zápasov bez slovenského zastúpenia.

Sidney Crosby pred bránou Colorada, ktorú stráži Philipp Grubauer.Sidney Crosby pred bránou Colorada, ktorú stráži Philipp Grubauer. (Zdroj: SITA/AP)

NEW YORK. Kapitán Pittsburghu Penguins Sidney Crosby v noci na štvrtok zaznamenl svoj ďalší, už jedenásty hetrik v NHL.

Na ľade Colorada strelil dva góly v priebehu 42 sekúnd v poslednej minúte druhej tretiny. Tretí pridal v 45. minúte a vyrovnal tak na 3:3. Napokon sa stal iba jediným strelcom tímu a Penguins prehrali 3:6.

"Dostali sme sa späť do hry a vyrovnané bolo, keď do konca zostávalo 12 či 13 minút. Mali sme tam potom presilovky, veľké šance, ale nepremenili sme ich. Oni potom dali gól. My sme sa však nevzdávali a to je dobré. Škoda, pretože keď vyrovnáte z 0:3 cítite, že aspoň jeden bod sa z toho dal vyťažiť," povedal Crosby.

Načítavam video...

Colorado ťahá MacKinnon

Domáci útočník Nathan MacKinnon prezentoval gólom a tromi asistenciami a predĺžil počet zápasov, v ktorých bodoval v sérii už na šesť. V nich získal 15 bodov (6+9).

Gól na 5:3 strelil 29 sekúnd pred koncom tretej tretiny do prázdnej bránky pri power-play hostí, hostia potom ešte inkasovali aj 16 sekúnd pred koncom.

"Som si istý, že o tomto zápase si s chlapcami ešte chvíľu budeme rozprávať. Nehrávame proti sebe často, takže v základnej časti bol toto jeden z našich najzábavnejších vzájomných súbojov, v ktorých som hral. Sid dosiahol hetrik a my sme získali veľké víťazstvo," uviedol MacKinnon.

Matthewsov vydarený návrat

Hokejisti Toronta vyhrali nad San Jose 5:3. Úspešný návrat do zostavy domácich po mesačnej absencii zavinenej zranením ramena má za sebou Auston Matthews, ktorý si pripísal dva góly a asistenciu.

"Po prvej tretine som sa cítil príšerne, po druhej tiež nie veľmi dobre. Myslím si, že až v tretej tretine mi to naozaj šlo. Niečo podobné sa asi očakávalo v prvom zápase. Je ťažké dostať sa rýchlo do formy, keď iba trénujete," uviedol Matthews pre oficiálny ligový web.

John Tavares prispel k triumfu Toronta tiež dvomi gólmi, Mitch Marner tromi asistenciami. Dánsky brankár Frederik Andersen zneškodnil 38 striel Sharks.

"Javorové listy" zvíťazili v treťom dueli po sebe a celkovo v desiatom z ostatných trinástich. San Jose naopak prehralo tretie meranie síl v sérii.

"Nehrali sme tak, ako sme mali a potrebovali hrať. V druhej polovici zápasu to už bolo lepšie, vytvorili si nejaké šance, no tiež sme súperovi dovolili streliť lacné góly," zhrnul útočník "žralokov" Logan Couture.

Detroit doma zdolal St. Louis 4:3, no zbytočne si zápas skomplikoval. Viedol totiž po bezgólovej prvej tretine v druhej už 3:0, no hostia dokázali v 49. minúte vyrovnať.

Zastavenie série troch prehier napokon červeným krídlam zaistil Tyler Bertuzzi. Blues nepomohli ani dva góly Davida Perrona.

Florida prestrieľala Anaheim 44:25, ale doma prehrala 2:3. Rozhodol o tom dvojgólový strelec Ducks Nick Ritchie. Zápas priamo na tribúnach sledovalo iba 9078 divákov. Anaheim vyhral štvrtýkrát z uplynulých 5 duelov.

Calgary získalo doma proti Dallasu bod za prehru 3:4 po predĺžení. Už po 24 sekundách extračasu rozhodol hosťujúci Tyler Seguin. Dallas, za ktorý strelil veterán Jasom Spezza gól už v 41. sekunde, dvakrát viedol a raz prehrával a napokon ukončil sériu štyroch zápasov bez víťazstva.

Výsledky NHL

Detroit Red Wings - St. Louis Blues 4:3 (0:0, 3:2, 1:1)

Góly: 25. Vanek (Nyquist, De La Rose), 28. Athanasiou (Green, Vanek), 32. Bertuzzi (Glendening, Green), 54. Bertuzzi (M. Rasmussen) - 34. Perron (Pietrangelo), 36. Tarasenko (R. O'Reilly, Dunn), 49. Perron (Fabbri, B. Schenn)

Florida Panthers - Anaheim Ducks 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

Góly: 24. Ekblad (Barkov, Huberdeau), 30. Dadonov (Huberdeau, Yandle) - 1. Manson (Gibbons, Rowney), 33. N. Ritchie (M. Pettersson, Henrique), 59. N. Ritchie (Kaše, Getzlaf)

Toronto Maple Leafs - San Jose Sharks 5:3 (3:1, 1:1, 1:1)

Góly: 4. Tavares (Matthews, Marner), 12. Matthews (Rielly, Marner), 20. Tavares (Marner, Hyman), 22. Marleau (Johnsson, Gardiner), 51. Matthews (Johnsson, Kapanen) - 11. Hertl (Labanc, Couture), 25. Pavelski (Burns, Couture), 59. M. Karlsson (Donskoi, E. Kane)

Calgary Flames - Dallas Stars 3:4 po predĺžení (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)

Góly: 17. Hathaway (Jankowski, Dubé), 50. J. Gaudreau (E. Lindholm, Giordano), 51. Giordano (Brodie, Backlund) - 1. Spezza (Faksa, Heiskanen), 39. Jamie Benn (Seguin, Bayreuther), 54. Bayreuther, 61. Seguin (Jamie Benn)

Colorado Avalanche - Pittsburgh Penguins 6:3 (1:0, 2:2, 3:1)

Góly: 12. Girard (Rantanen, MacKinnon), 26. E. Johnson (Andrighetto), 28. C. Wilson (MacKinnon, Jost), 51. Landeskog (MacKinnon, Rantanen), 60. Landeskog, 60. Söderberg (Calvert) - 40. Crosby (Guentzel), 40. Crosby, 45. Crosby (Simon, Riikola)