Slovan vydoloval v Podoľsku bod za prehru po predĺžení

Zľava kanadský obranca Éric Gélinas a slovenský krídelník Marek Hrivík.
Zľava kanadský obranca Éric Gélinas a slovenský krídelník Marek Hrivík. (Autor: TASR/Jaroslav Novák)
Športové prenosy SME|30. nov 2018 o 00:00

Slovan vyhrával o dva góly, napokon podľahol Viťazu 2:3.

Viťaz Podoľsk - Slovan Bratislava 3:2 pp (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)

Góly: 42. Makejev, 50. Sjomin (Aaltonen, Stasenko), 65. Sjomin (Aaltonen, Ortio) - 10. Červený (Meszároš), 29. Červený (Řepík, Gelinas).

Rozhodovali: Lavrentjev, Oskirko - Majtak, Sadovnikov, vylúčení: 0:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2835 divákov.

Viťaz Podoľsk: Ortio - Jepišin, Golovkov, Katičev, Mozík, Stasenko, Jevsejenkov, Romanov - Švec-Rogovoj, Kokarev, Hrivík - Stoljarov, Sjomin, Aaltonen - Nikulin, Makejev, Rendulič - Vyglazov, Potechin, Mojsejev

Slovan Bratislava: Štěpánek - Sersen, Jánošík, Klok, Grman, Bačik, Gelinas, Meszároš - Červený, Sukeľ, Řepík - Lunter, Taffe, Jeglič - Rau, Bailey, Liška - Sloboda, Chipchura, Hrnka

PODOĹSK. Hokejisti HC Slovan Bratislava prežívajú v Kontinentálnej hokejovej lige nepríjemné obdobie.

Ich séria prehier sa rozrástla už na šesť a v predchádzajúcich desiatich zápasoch sa z plného bodového zisku radovali iba raz.

V piatok prehrali Podoľsku po predĺžení 2:3. S týmto súperom minulý piatok 23. novembra doma prehral gólom v poslednej minúte. Aj v Podoľsku viedli o dva góly, ale domáci stihli vyrovnať a v predĺžení rozhodli.

Slovanisti vyhrávali 2:0 po góloch Rudolfa Červeného, ktorý sa presadil v 10. a 28. minúte. V 42. minúte znížil Makejev a v 50. minúte vyrovnal Sjomin, ktorý aj v poslednej minúte predĺženia zápas ukončil.

Slovan má po 35 zápasoch na konte 23 bodov, na svojho priameho súpera v boji o play-off stráca sedem bodov.

Slovan odohral v tejto sezóne v Podoľsku už jeden duel v septembri, v ktorom podľahol Viťazu 4:6.

Slovan zakončí trojzápasovú sériu na ľade súperov v nedeľu 2. decembra o 15.00 v Helsinkách proti Jokeritu.

Hlasy po zápase (zdroj: hcslovan.sk):

Vladimír Országh (hlavný tréner Slovana): "Pre nás je to dnes ťažká porážka, od rovnakého súpera a rovnakým spôsobom, ako pred týždňom v Bratislave. Zápas sme mali opäť dobre rozohraný, v dvoch tretinách sme boli lepším tímom ako Viťaz. Vypracovali sme si dvojgólové vedenie. V tretej časti sme opäť doplatili na zbytočné chyby. Viťaz po nich vyrovnal a v predĺžení rozhodol v početnej výhode. Pre mňa ako trénera je neakceptovateľné, ak niektorí hráči chcú vyhrať, ale iní si prídu len zahrať."

Rudolf Červený, autor dvoch gólov Slovana: "Úvod zápasu sme zvládli výborne, konečne sa nám podarilo dať aj góly a 40 minút sme boli lepší. Žiaľ, tretia tretina nám opäť nevyšla. Povedal by som, že sme sa snažili hrať rozumne, napriek tomu sme urobili chyby, vďaka ktorým súper vyrovnal a presilovka 4 na 3 v predĺžení často býva smrteľná."

Michal Sersen, obranca Slovana: "Zápas sme si opäť prehrali v podstate sami. Dve tretiny sme hrali výborný hokej. Súpera sme pustili iba do minima šancí. V tretej tretine sme im dovolili dvakrát skórovať po našich chybách. V predĺžení došlo k faulu za súperovou bránkou v útočnej tretine, čo by sa nemalo stávať a súper to dokázal dokonale využiť."

Ďalší výsledok z piatka:

Ak Bars Kazaň - Lokomotiv Jaroslavľ 5:3 (1:0, 1:1, 3:2)
Góly:
6. Manuchov, 25. Michejev, 50. Tkačov, 52. Azevedo, 60. Klinkhammer - 39. Kajumov, 56. Ilienko, 59. Loktionov

Online prenos: Viťaz Podoľsk - HC Slovan Bratislava (KHL 2018/2019):

KHL  2018/2019
30.11.2018 o 17:30
Viťaz
3:2
(0:1, 0:1, 2:0, 1:0)
65' minúta
Slovan
Góly a asistencie: 42. Makejev, 50. A. Sjomin (M. Aaltonen, Stasenko), 65. A. Sjomin (M. Aaltonen, Ortio) – 10. Červený (Meszároš, Řepík), 29. Červený (Řepík, Gelinas).
Slovan se v první třetině dostal do dvoubrankového vedení, jenže ve třetí třetině se dvakrát prosadil Viťaz, který tak dokázal vyrovnat. Následně se tedy prodlužovalo. V nastaveném čase Bratislava faulovala, přesilovku proměnil a zápas rozhodl Alexandr Sjomin.

goalViťaz právě vstřelil branku!
Domácí celek tento zápas vyhraje, rozhodl v prodloužení. Po Aaltonenově přihrávce se nechytatelně ránou pod horní tyčku prosazuje ALEXANDR SJOMIN. Asistence: Miro Aaltonen a Joni Ortio.
63:52
Miro Aaltonen minul další střelou.
63:36
Miro Aaltonen pálil mimo branku, Jakub Štěpánek zasahovat nemusel.
63:03
Domácí už nyní kombinují v útočném pásmu.
62:30
Slovan vyhazuje přes všechny čáry, čeká ho nepříjemné oslabení.
62:27
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Eric Gelinas – 2 min., podrážení).
61:19
Viťaz neproměnil dva na jednoho. Finální přihrávka byla hodně nepovedená.
61:00
Lukáš Klok rozehrává od své branky. Oba týmy střídají.
60:36
Rudolf Červený chtěl zkompletovat hattrick, ale nyní se mu to nepodařilo. Jeho ránu z kruhu kryje Joni Ortio.
60:15
Marek Hrivík zakončoval jako první, jeho bekhendová střela nebyla přesná.
60:01
Začalo prodloužení.
Ve třetí třetině dokázal domácí celek vstřelit dvě branky, a tak uvidíme extra hokej tři na tři.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:39
Oddechový čas pro domácí.
59:39
Vhazovat se bude v útočném pásmu Slovanu. Ten má tak jednu z posledních šancí.
59:00
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:21
Moskevská oblast dohrává třetí třetinu hodně aktivně, Slovan se musí bránit.
57:52
Denis Kokarev zakončoval z dobré pozice, jeho rána končí mimo branku. Následně Arťom Švec-Rogovoj vedl bleskovou protiakci. Ani jeho projektil nebyl přesný.
57:06
To už probíhají poslední minuty třetí třetiny a momentálně má převahu Viťaz.
56:36
Miro Aaltonen si položil brankáře a do odkryté části zasunout kotouč, jenže Jakub Štěpánek předvedl další výborný zákrok.
56:10
Jakub Štěpánek rozehrává od své branky, následně ve střední části hrací plochy zachytil puk domácí klub.
55:55
Adam Jánošík nedokázal zpracovat na útočné modré, a tak se směr hry otáčí.
55:31
Fanoušci domácího celku si žádají branku, ale zatím nemají jejich oblíbenci mnoho příležitostí.
55:10
Casey Bailey znovu v dobré pozice, ale ani tentokrát nedokázal tento hráč zakončit.
54:40
Žiga Jeglič to zkoušel individuálně, Casey Bailey si před brankou klepal o přihrávku, kotouč se k němu nedostal.
54:00
Šest minut zbývá do konce zápasu, sledujeme aktivní hru domácích hráčů. Ti mají optickou převahu.
53:42
Hosté v plném počtu.
53:27
Slovan se dokázal osvobodit. Domácí celek hraje velmi dobře.
53:10
Denis Kokarev trefil soupeře, Adam Jánošík zblokoval projektil.
52:53
Polovina oslabení je pryč, ta druhá minuta ještě zbývá.
52:32
Denis Kokarev nedokázal dorážet, hostující celek se musí bránit tlaku soupeře.
52:01
Arťom Švec-Rogovoj byl připravený před brankou na teč. K tomu však nedošlo, a tak mohl kotouč získat poměrně snadno Jakub Štěpánek.
51:42
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Chad Rau – 2 min., vysoká hůl).
51:32
Stav zápasu je vyrovnaný a domácí fanoušci domácího celku cítí možnost na zisk vedení.
51:07
Autor předchozí branky si připsal kanadský bod, je to jeho tisící bod v KHL.
49:35
49:35
Jakub Štěpánek předvedl několik skvělých zákroků, nyní už i on kapituloval. Miro Aaltonen našel povedeným pasem spoluhráče. U tyčky číhal na puk ALEXANDR SJOMIN. Přihrávka přišla, a tak také rychlé zakončení. Asistence: Miro Aaltonen a Nikolaj Stasenko.
48:36
Marek Hrivík nahodil kotouč do útočného pásma, chyba před brankou, Klok namazal soupeři. Výborně zasáhl Jakub Štěpánek.
48:00
Viťaz má velké problémy s přechodem do útočného pásma, takticky hraje Bratislava velmi dobře.
47:20
Žiga Jeglič a Mário Lunter dostali puk do útočného pásma, kde sice kombinovali, ale do střelecké pozice se nepropracovali.
46:45
Hokejisté Slovanu by body do tabulky moc a moc potřebovali, nyní musí vyhrát.
46:30
Hra je nyní přerušena, znovu z důvodu přihrávky rukou.
46:05
Komerční přestávka.
46:00
Šest minut hry je pryč, domácí celek dokázal snížit. Následně je hra přerušena pro přihrávku rukou.
45:31
Denis Kokarev chtěl zakončovat, ale jeho spoluhráči byli všichni obsazení.
45:10
Marek Hrivík nedokázal vybojovat kotouč v útočném pásmu, a tak mohou hrát hosté.
44:45
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme spíše klidnější pasáž hry. Slovan sice inkasoval, ale stále vede o jednu branku.
44:00
Jakub Štěpánek snadno zastavil střelu soupeře, český brankář má další zákrok.
43:44
Hraje se spíše ve středním pásmu, na výraznější šanci momentálně čekáme.
43:14
Slovan rozehrává od své branky, Do útočného pásma se sice dostal, ale vypálit nedokázal.
41:48
Mário Grman přišel o kotouč ve svém obranném pásmu, ten získal ALEXEJ MAKEJEV. Vybruslil si před branku, odkud úspěšným blafákem dokázal snížit.
41:10
Gennadij Stoljarov rozehrává od své branky, dostal se rychle do útočného pásma, jenže tam o kotouč přišel.
40:45
V poklidném tempu pokračuje hra ve třetí třetině. Po zakázaném uvolnění Slovanu se bude vhazovat před jeho brankou.
40:01
Začala třetí třetina.
Po čtyřiceti minutách hry vede hostující Slovan Bratislava o dvě branky, oba střelecké úspěchy zaznamenal Rudolf Červený.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:40
Nikolaj Stasenko nepřesně přihrával před branku, pokus o pas byl zblokovaný.
39:15
Slovan se osvobozuje dobrým vyhozením, icing se nepíská.
39:00
Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině. Viťaz má nyní převahu.
38:32
Arťom Švec-Rogovoj zakončoval z mezikruží, jeho projektil vyrazil brankář Jakub Štěpánek před branku. Pak už hráli obránci.
37:42
Eric Gelinas z ostré pozice netrefil branku, Joni Ortio byl momentálně bez práce.
37:20
Alexej Makejev byl volný před brankou, jeho tečovaná střela se mezi tři tyče nevešla.
37:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině, Bratislava hraje takticky velmi dobře. Navíc se může spolehnout na svého brankáře.
36:37
Nikolaj Stasenko rozehrává od své branky, čeká až jeho spoluhráči dostřídají.
36:20
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.
35:50
Hra je nyní přerušena, vhazovat se tak bude znovu ve středním pásmu. Domácí se dostali do postavení mimo hru.
35:27
Dva na dva jeli hostující hokejisté. Casey Bailey marně čekal na přihrávku.
34:50
Jakub Štěpánek měl nyní také trochu štěstí, Gennadij Stoljarov byl hodně blízko vstřelení branky, těžil z chyby obránce. Domácí hokejista však brankáře neprostřelil.
34:34
15:17, tak vypadá statistika střel na branku.
33:20
Žiga Jeglič se sice dostal do útoku, jenže Borna Rendulić bleskově přenáší hru do středního pásma. Zakončit domácí hráč nedokázal.
33:06
Slovan se pokouší získat útočné pásmo, to se mu zatím nedaří.
32:56
32:20
Čtyři minuty se hraje bez přerušení, sudí nechávají hru plynout a zbytečně se nekouskuje.
31:48
Alexandr Jevsejenkov pálil od modré čáry, jeho rána byla nepřesná, a pak i následná rána byla nepovedená.
31:26
Sledujeme klidnější pasáž hry, hodně soubojů probíhá ve středním pásmu.
30:56
Od branky Slovanu jsme výraznější příležitost zatím neviděli. Do útočného pásma se dostali domácí. Bogdan Potěchin zakončoval nepřesně.
30:21
Michal Řepík a Matúš Sukel' kombinovali v útočném pásmu, domácím se ale podařilo vyhodit, a tak musel rychle zpátky Adam Jánošík.
29:50
Alexandr Jevsejenkov rozehrává od své branky, Viťaz se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.
28:15
28:15
goalSlovan právě vstřelil branku!
Slovenský klub navyšuje své vedení. Po výborné Řepíkově přihrávce se prosadil ránou na vzdálenější tyč RUDOLF ČERVENÝ. Joni Ortio neudržel kotouč, a tak propadl za brankovou čáru. Druhý gól dnes pro Červeného. Asistence: Michal Řepík a Eric Gelinas.
27:47
Arťom Švec-Rogovoj pálil z první, ale jeho ránu dokázala velmi dobře zblokovat obrana Slovanu.
27:34
27:00
Ještě půl minuty se bude hostující celek bránit přesilovce soupeře.
26:53
Jakub Štěpánek předvedl další dva výborné zákroky, Miro Aaltonen neuspěl z bezprostřední střelecké pozice.
26:13
Vojtěch Mozík znovu tvrdě pálil od modré. Tentokrát jeho rána minula branku. Miro Aaltonen následně zakončoval z první, ale výborně zasáhl Jakub Štěpánek.
25:51
Vojtěch Mozík pálil z první od modré čáry, jenže zlomil hokejku, a tak si šel rychle ke střídačce pro novou.
25:34
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
24:49
Casey Bailey se propracoval do dobré střelecké pozice, jeho rána byla sice dobrá, ale dobře se přesunul také brankář, který vyrazil.
24:04
Marek Hrivík našel svého spoluhráče přesnou přihrávkou, puk však končí mimo branku. Jakub Štěpánek zasahovat tentokrát ani nemusel.
23:35
Marek Sloboda to nemyslel špatně, jeho rána bez výraznější přípravy byla zblokovaná.
23:04
Sledujeme zajímavou pasáž hry, Slovan hraje aktivně, ale nesmí zapomínat ani na obranu. Arťom Švec-Rogovoj se dostal do střelecké pozice, jeho rána končí mimo.
22:00
Chleb Kožemjakin se dostal do středního pásma, dostal se k puku, natlačil se před branku a jeho bekhendový blafák nebyl přesný. Jakub Štěpánek vytáhl výborný zákrok.
21:14
Joni Ortio byl připravený, a tak snadno zasáhl proti střele, kterou vyslal Jeff Taffe.
20:30
Sledujeme klidnější úvod do třetiny, slovenský klub pokračuje v dobré hře z prvního dějství.
20:01
Zápas pokračuje druhou třetinou.
20:01
Začala druhá třetina.
Po první třetině vede Slovan o jednu branku, byl aktivnější v některých pasážích, a zatím jedinou branku vstřelil Rudolf Červený.
20:00
První třetina skončila.
19:50
Hra je přerušena pro postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
19:24
Jevgenij Katičev pálil od modré čáry, jeho rána však byla před brankou zblokovaná.
19:06
Bratislava se osvobodila tak, aby z toho nebyl icing.
19:00
Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.
18:26
Žiga Jeglič se dostal před branku, jenže nedokázal přesněji vypálit.
18:00
Slovan se usadil v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.
17:35
Žiga Jeglič hledal před brankou spoluhráče, jeho střílená přihrávka postrádala přesnost.
16:40
Po krátké přestávce pokračuje hra dál, zbývá něco málo přes tři minuty z první třetiny.
16:33
15:52
Marek Sloboda a Kyle Chipchura kombinovali v útočném pásmu, hosté přišli o puk, a tak musel zasahovat na druhé straně brankář.
15:30
Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, Eric Gelinas rozehrává od své branky, oba týmy střídají.
14:54
Od vstřelení branky se nepřerušovalo, hraje se hodně plynule.
13:50
Momentálně je k vidění hodně soubojů ve střední pásmu. Následně Andrej Meszároš chyboval před svou brankou, a tak musel zasahovat Jakub Štěpánek.
13:33
Rudolf Červený se pokoušel rozehrávat od svého obranného pásma, jenže kotouč dostal jen do středního pásma.
12:53
Lukáš Klok to zkoušel od modré čáry, jeho projektil byl před brankou zblokovaný. Puk končí mimo branku.
11:40
Domácí celek hraje hodně aktivně, ale hostující defenziva hraje zodpovědně.
09:14
09:14
Slovesnký celek se dostává do vedení zcela zaslouženě. RUDOLF ČERVENÝ se dostal k odraženému kotouči před brankou a snadno zakončoval do odkryté části branky. Asistence: Andrej Meszároš a Michal Řepík.
08:50
Andrej Meszároš sice kotouč do branky dostal, ale sudí viděli zásah vysokou holí.
08:43
Slovenský tým hraje velmi dobře, Bratislava je aktivnější, ale na gól čeká.
07:50
Špatná rozehrávka hostů mířila na icing, ale jeden z hráčů jemně tečoval kotouč.
07:30
Zápas pokračuje dál, na výraznější šanci zatím stále čekáme.
06:31
Adam Liška zakončoval z dobré pozice, jeho ránu kryje brankář domácího celku. Komerční přestávka.
05:58
Mário Lunter hledal přihrávkou ze středního pásma spoluhráče, jenže pas byl nepřesný.
04:54
Slovan se pokouší dostat hru do útočného pásma.
04:32
Marek Sloboda zakončoval z dobré pozice, jeho rána také nebyla potřebně důrazná.
03:50
Převahu má nyní domácí celek, na výraznější šanci ale Viťaz čeká.
03:26
Michail Jepišin rozehrává od své branky, následně jeho spoluhráči střídají, sledujeme tedy poklidnou rozehrávku.
02:36
02:10
Marek Hrivík hraje v útočném pásmu, následně ale Slovan dokázal vyhodit.
01:43
Arťom Švec-Rogovoj byl před brankou zcela volný, přihrávka se k němu nedostala.
01:00
Slovan se musí nyní bránit tlaku soupeře. Domácí se usadili v útočné polovině.
00:36
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Michal Řepík – 2 min., hákování).
00:10
Rudolf Červený se propracoval do dobré střelecké pozice, v situaci dva na jednoho trefil prostor mimo branku.
00:01
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

HC Viťaz Moskevská oblast: Ortio (Samonov) – Jepišin, Golovkov, Katičev, Kožemjakin, Stasenko, S. Romanov, Jevsejenkov – Švec-Rogovoj, Kokarev, Hrivík – Stoljarov, A. Sjomin, M. Aaltonen – Vyglazov, Rendulić, Potěchin – A. Nikulin, Makejev, Mojsejev.

HC Slovan Bratislava: Štěpánek (Čiliak) – Sersen, Jánošík, Klok, Grman, Gelinas, Bačik, Meszároš, Baranov – Řepík, Sukel', Červený – Taffe, Jeglič, Lunter – Liška, Rau, C. Bailey – M. Sloboda, Chipchura, Lamper..
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí HC Viťaz Moskevská oblast a HC Slovan Bratislava.

HC Viťaz Moskevská oblast odehrál 33 zápasů s bilancí 11-2-2-18 a získal 28 bodů. V tabulce Západní konference je na deváté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si s Rigou 2:1 a Slovanem Bratislavou 3:2. Tým nestačil na Magnitogorsk 1:4, CSKA Moskvu 1:3 a Petrohrad 0:6.

HC Slovan Bratislava je na tom ještě hůře než jeho soupeř. 34 zápasů a bilance 7-3-2-22 a získal 22 bodů. Slovenskému klubu se vůbec nedaří. Z posledních pěti zápasů prohrál všechny a nezískal ani bod. Nestačil na Novgorod 1:4,CSKA Moskvu 0:4. Viťaz 2:3, Omsk 1:4 a Dynamo Moskvu 0:3.

Poslední čtyři vzájemné zápasy vyhrál Viťaz.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.