Mak rozhodol zápas, jeho víťazný gól zabezpečil Zenitu postup

Róbert Mak (vľavo) v drese Zenitu Petrohrad.
Róbert Mak (vľavo) v drese Zenitu Petrohrad. (Autor: TASR/AP)
TASR|29. nov 2018 o 19:13

Súhrn štvrtkových výsledkov Európskej ligy 2018/2019.

BRATISLAVA. Futbalisti Fenerbahce Istanbul remizovali vo štvrtkovom zápase 5. kola Európskej ligy UEFA "trnavskej" D-skupiny s Dinamom Záhreb 0:0 a spolu s chorvátskym klubom postúpili do jarného šestnásťfinále.

Spartak Trnava remizoval rovnakým výsledkom na pôde Anderlechtu Brusel a oba tímy po záverečnom skupinovom kole v súťaži skončia.

Slovenský reprezentant Róbert Mak zariadil gólom triumf Zenitu Petrohrad doma nad FC Kodaň 1:0, ktorý znamenal istotu postupu ruského tímu do ďalšej fázy.

V drese hostí odohral jeho krajan Ján Greguš celý zápas a Denis Vavro bol na ihrisku do 54. minúty.

Škrtel oslavuje postup

Vo štvrtok postúpili do šestnásťfinále aj Sporting Lisabon, Betis Sevilla, FK Krasnodar, Dynamo Kyjev a RB Salzburg.

Už pred 5. kolom mali istý postup Bayer Leverkusen, FC Zürich, Dinamo Záhreb, Arsenal Londýn, Eintracht Frankfurt, Lazio Rím a Chelsea Londýn.

Hráči Fenerbahce Istanbul boli v domácom zápase aktívnejší a držali loptu na svojich kopačkách, no v prvom polčase sa do útoku príliš nehnali.

Slovenský stopér Martin Škrtel odohral v domácom drese celý duel.
Slovenský stopér Martin Škrtel odohral v domácom drese celý duel. (Autor: TASR/AP)

Aj hostia hrali najmä zo zabezpečenej obrany a tak bolo väčších šancí minimum. V 31. minúte sa ocitol v dobrej pozícii Michael Frey, ale hlavičkoval veľmi nepresne.

Ani ďalšie šance sa neskončili gólmi a tak sa v Turecku zrodila bezgólová remíza. Slovenský stopér Martin Škrtel odohral v domácom drese celý duel.

Zápasy bohaté na góly

V C-skupine má Zenit vďaka triumfu istotu prvého miesta, keď nazbieral 11 bodov. Druhá je sedembodová Slavia Praha, za ktorú odohral celý duel Miroslav Stoch pri prehre na ihrisku Girondins Bordeaux 0:2.

Tretia Kodaň má päť bodov, francúzsky klub štyri a tiež ešte môže postúpiť.

Na góly boli bohaté zápasy E-skupiny, v ktorých potvrdili favoriti svoju silu a obaja majú už aj istý postup do jarného šestnásťfinále.

Arsenal mal miestenku istú už pred duelom s Vorsklou Poltava, ktorý z bezpečnostných dôvodov presunuli do Kyjeva.

Londýnčania nenechali nič na náhodu a vyhrali 3:0. V druhom stretnutí si zaistil pokračovanie v súťaži Sporting Lisabon, keď zdolal domáci FK Karabach Agdam 6:1.

Dynamo si zabezpečilo postup

Hráči Dynama Kyjev zvíťazili vo štvrtkovom zápase 5. kola Európskej ligy UEFA na pôde FK Astana 1:0 a prebojovali sa z K-skupiny do vyraďovacej fázy.

O postupový gól sa postaral v 29. minúte slovinský legionár Benjamin Verbič.

Dynamo má vďaka triumfu na konte 11 bodov, Astana o tri menej. Šancu na postup si udržalo Rennes, ktoré vyhralo vo večernom zápase nad Jabloncom 1:0 a má na konte šesť bodov.

Debakle Chelsea a Frankfurtu

V L-skupine si už istá postupujúca Chelsea pripísala vysoké víťazstvo doma nad oslabeným PAOK-om Solún 4:0.

Dva góly strelil Olivier Giroud, po jednom pridali Callum Hudson-Odoi a Alvaro Morata.

Rovnakým rozdielom zvíťazil Eintracht Frankfurt v šlágri H-skupiny nad Olympique Marseille.

Apollon Limassol vyhral doma nad taktiež postupujúcim Laziom Rím 2:0. Sarpsborg 08 FF vyhrával nad Besiktas Istanbul v I-skupine po hodine hry 2:0, no nakoniec nezískal ani bod po prehre 2:3.

Turecký klub tak so siedmimi bodmi poskočil na druhú priečku tabuľky, no o postupujúcich z tejto skupiny sa rozhodne až v záverečnom kole.

Európska liga 2018/2019 - 5. kolo skupinovej fázy:

A-skupina

FC Zürich - AEK Larnaka 1:2 (0:1)
Góly:
74. Khelifi - 38. Giannou, 85. Tričkovski

Bayer Leverkusen - Ludogorec Razgrad 1:1 (0:0)

B-skupina

Rosenborg Trondheim - Celtic Glasgow 0:1 (0:1)

C-skupina

Girondins Bordeaux - Slavia Praha 2:0 (0:0)
Gól:
49. De Preville, 90.+5 Kounde

/Stoch za hostí do 77. minúty/

Zenit Petrohrad - FC Kodaň 1:0 (0:0)
Gól:
59. MAK

/Mak celý zápas a v 59. minúte strelil gól - Greguš celý zápas, Vavro do 54. min/

RSC Anderlecht Brusel (Belg.) - FC Spartak Trnava (SR) 0:0

ŽK: 31. D. Appiah, 85. Sambi Lokonga - 32. Schirtladze, 79. Greššák, rozhodovali: Papapetru - Petropulos, Aptosoglu (všetci Gréc.)

E-skupina

FK Karabach Agdam - Sporting Lisabon 1:6 (1:3)
Góly:
14. Zoubir - 20. a 75. Fernandes, 65. a 81. Diaby, 5. Dost (z 11m), 33. Nani

Vorskla Poltava - FC Arsenal Londýn 0:3 (0:3)

F-skupina

Betis Sevilla - Olympiakos Pireus 1:0 (1:0)
Gól:
39. Canales

AC Miláno - F91 Dudelange 5:2 (1:1)
Góly:
21. Cutrone, 66. Stelvio (vl.), 70. Calhanoglu, 78. Schnell (vl.), 81. Borini - 39. Stolz, 49. Turpel

31. Faupala, 82. Markovič

Eintracht Frankfurt - Olympique Marseille 4:0 (2:0)

65. Lewicki, 67. Antonsson - 42. Pozuelo, 53. Paintsil

Sarpsborg 08 FF - Besiktas Istanbul 2:3 (2:0)