Hokejisti Banskej Bystrice.
Hokejisti Banskej Bystrice. (Autor: SITA)
SITA|29. nov 2018 o 20:28

Súhrn štvrtkových výsledkov Tipsport ligy 2018/2019.

BANSKÁ BYSTRICA. Hokejisti Banskej Bystrice si s prehľadom poradili so slovenskou reprezentačnou dvadsiatkou vo vloženom stretnutí 28. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy, keď zvíťazili vysoko 7:0.

Domáci sa dlho rozbiehali, keď do polovice stretnutia sa strelecky dokázal presadiť len Andrej Šťastný. Potom však v priebehu šiestich minút strelili až štyri góly a o osude stretnutia bolo rozhodnuté.

V tretej tretine zavŕšil hetrik Andrej Šťastný a debakel slovenských reprezentačných mladíkov potvrdil Tibor Varga.

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - 28. kolo - štvrtok:

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK Orange 20 7:0 (1:0, 4:0, 2:0)

Góly: 6. A. Šťastný (Higgs, B. Marshall), 30. Asselin (Selleck), 31. A. Šťastný (T. Surový, Higgs), 35. Ďatelinka (A. Štastný, T. Surový), 37. Mihálik (Zigo), 45. A. Šťastný, 59. R. Varga (J. Sýkora)

Vylúčení: 10:10 na 2 min, navyše Gabor (B. Bystrica) a Boldižár (HK Orange 20) za pästný súboj na 10 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Valach, Korba - Durmis, Bogdaň, 2171 divákov

Banská Bystrica: S. Baroš - B. Marshall, Nemčík, K. Sloboda, Mihálik, Kubka, Ďatelinka, T. Török, Petrinec - Asselin, Higgs, Selleck - J. Sýkora, É. Faille, Zigo - Kabáč, Češík, Gabor - R. Varga, T. Surový, A. Šťastný

HK Orange 20: Hlavaj - E. Švec, Kupec, Dlugoš, Boldižár, Nahálka, Brincko, Golian - Fafrák, A. Kollár, Giertl - Urbánek, Sojka, Köver - Džugan, Čenka, Havrila - Lavička, Minárik, L. Lunter

Hlasy po zápase:

Dan Ceman, tréner B. Bystrice: "Prvých 25 minút sme nehrali najlepšie, súper si vedel aj vypracovať šance, bol nebezpečný, no potom sme si prehovorili do duše a pomohlo to. Rozhodla druhá tretina, v ktorej sme strelili štyri góly."

Ernest Bokroš, tréner HK Orange 20: "Výkon bol štandardný, hráčov sme upozorňovali na silné presilovky súpera, no nepomohlo to, dostali sme v nich tri góly. V ofenzíve sme dosiahli 22 striel, to je žalostne málo proti 46 strelám súpera. Hlavne druhá tretina rozhodla s inkasovanými štyrmi gólmi a chlapci si prestali veriť. U mnohých vidím výkonnostný nárast, som rád, že niektorí, s ktorými rátam na majstrovstvá sveta, sa zlepšujú."

MsHK DOXXbet Žilina - HK Dukla Trenčín 1:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 16. M. Hudec (Rudolf Huna, Húževka) - 24. Sojčík (D. Krejči, J. Švec), 63. M. Hecl (Sádecký)

Vylúčení: 7:1 na 2 min, navyše J. Milý (Žilina) 5+DKZ za faul kolenom a R. Dlouhý (Trenčín) 5+DKZ za napadnutie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Adamec - Gegáň, Šefčík, 497 divákov

Žilina: Mikoláš - Dubeň, Kučný, M. Hudec, Jankovič, Bagin, Piegl, Hrazdíra, Žilin - Balej, Podešva, Hvila - Rudolf Huna, Húževka, Síkela - Beránek, J. Ručkay, Barta - J. Milý, D. Rehák, Jenčík

Trenčín: M. Valent - D. Krejči, Rýgl, Holenda, L. Bohunický, Frühauf, Kovář, Jakubec, Luža - Sojčík, J. Švec, Radivojevič - M. Hecl, Sádecký, Bartovič - O. Mikula, R. Dlouhý, T. Varga - Špankovič, J. Pardavý ml., D. Hudec

Aleš Bachánek, asistent trénera Žiliny: "Chceli sme začať útočne, čo sa nám aj podarilo, dali sme gól. Potom sme nevyužili päťminútovú presilovku, v záverečnej tretine sme zbytočne faulovali a dostávali sa pod tlak. Zapracovali sme však na oslabeniach a môžeme byť radi za bod, ktorý sme získali."

Ján Pardavý st., asistent trénera Trenčína: "Mali sme pomalý vstup do zápasu, prvá tretina nebola úplne zlá, ale nebolo to ono. Druhá však bola veľmi zlá, vytvorili sme veľmi veľa nevynútených chýb, ktorými sme dávali súperovi šance na góly, ale podržal nás Valent v bránke. Záverečná tretina bola z našej strany asi najlepšia, ale nedokázali sme si nájsť odrazené puky a doraziť do bránky ani puky ležiace v bránkovisku.

Domov»Hokej»Slovensko»Banská Bystrica uštedrila dvadsiatke debakel, Šťastný dal hetrik