Slovan v lige stále neprehral a je už istým jesenným majstrom

Andraž Šporar (vpravo) zo Slovana sa dostáva do veľkej šance.
Andraž Šporar (vpravo) zo Slovana sa dostáva do veľkej šance. (Autor: TASR)
Sportnet|1. dec 2018 o 16:26

Bratislavčania vyhrali v Trenčíne hladko 3:0.

BRATISLAVA. Ani v predposlednom stretnutí jesennej časti futbalovej Fortuna ligy 2018/19 nenašiel Slovan Bratislava premožiteľa.

Trenčín zdolal v sobotňajšom zápase 17. kola 3:0 a s istotou už bude zimovať na prvom mieste ligovej tabuľky.

V mrazivom počasí na ľudoprázdnom štadióne v Myjave si Bratislavčania išli za troma bodmi od úvodu stretnutia. Nerozladilo ich ani pätnásťminútové oneskorenie úvodného výkopu.

Andraž Šporar sa po chybe stopérov ocitol v samostanom úniku a v 7. minúte otvoril skóre. Do prestávky zvýšil na 2:0 Marin Ljubičič a skóre zavŕšil po prihrávke Aleksandara Čavriča Moha.

Trenčín v ostatných deviatich zápasoch získal iba jeden bod.

Fortuna liga: AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava: fotogaléria

19.12.2018

Senica nevystrelila na bránu ani raz

Futbalisti FC Nitra zdolali hráčov FK Senica najtesnejším rozdielom 1:0.

Už v 17. minúte stretnutia sa gólovo presadil Matúš Kuník a postaral sa o jediný gól zápasu, ktorý Nitranom napokon stačil na zisk troch bodov.

Senica si do štatistík nepripísala ani jednu strelu do priestoru troch žrdí a napokon odišla spod Zobora s druhou prehrou za sebou.

Zverenci Ivana Galáda dokázali vybojovať druhý triumf v sérii a v tabuľke poskočili na priebežné šieste miesto.

Seničania figurujú na predposlednej 11. priečke.

Michalovce sa posúvajú nahor

Hráči Zlatých Moraviec nestačili na Michalovce na ich ihrisku 0:3.

Domáci sa ujali vedenia gólom do šatne, keď sa lopta v nadstavenom čase prvého polčasu po priamom kope dostala k úplne voľnému Matúšovi Vojtkovi a ten hlavičkoval presne.

Pätnásť minút po prestávke zahral v 16-tke rukou Oliver Práznovský a Peter Kolesár zabezpečil Zemplínčanom ešte pohodlnejší dvojgólový náskok. Tretí zásah pridal presnou strelou z uhla Tomasz Nawotka.

Michalovce si pripísali tretie víťazstvo z ostatných štyroch duelov a po zlom začiatku sa stali kandidátom na umiestnenie v elitnej šestke.

Sereď natiahla svoju bodovú sériu

Podbrezovčania doma remizovali so Sereďou 1:1, pričom obidva góly padli už v úvodných sedemnástich minútach. Na radosť domácich sa v 13. minúte presadil Michal Obročník, no už o štyri minúty neskôr vyrovnal Dávid Leško.

V priebehu zápasu vystrelil domáci tím na bránku súpera ešte päťkrát, ani jeden pokus však neskončil medzi tromi žrďami. Sereď vyslala na Matúša Kuciaka ešte jednu strelu, ktorá taktiež nemala nárok na úspech.

Podbrezovčania s novým trénerom Gergelyom Gerim prelomili šesťzápasovú sériu bez bodového zisku. Naopak, Sereď natiahla sériu stretnutí s aspoň jedným získaným bodom v rámci Fortuna ligy už na sedem zápasov.

Kým domáci tím figuruje so 17 bodmi na desiatej priečke, Seredi aktuálne patrí priebežné štvrté miesto so ziskom 25 bodov.

Žilina remizovala s Dunajskou Stredou

V priamom súboji o druhú priečku remizovala Dunajská Streda v Žiline 2:2.

Hostia sa dostali do vedenia v 40. minúte, kedy po centri Marka Divkoviča do šestnástky skóroval Vakoun Issouf Bayo umiestnenou strelou k žrdi.

Ešte do prestávky sa žlto-zeleným podarilo vyrovnať po elegantnej otočke a presnej strele Michala Škvarku.

Aj druhý gól Dunajskostredčanov padol v druhom polčase po peknej akcii, na jej konci Bayo ideálne vysunul Kristophera Vidu a ten trafil presne.

Žilina vyrovnala z úplne poslednej akcie zápasu. Do šestnástky sa vybral aj brankár Dominik Holec, priamy kop Michala Škvarku napokon našiel striedajúceho Filipa Balaja, ktorý zariadil bod pre domácich.

Oba tímy remizovali druhýkrát v sérii. Slovan má na druhý DAC náskok už osem bodov.

Žilinčan Róbert Boženík zvádza súboj so Souleymanem Konem.
Žilinčan Róbert Boženík zvádza súboj so Souleymanem Konem. (Autor: TASR)

FORTUNA LIGA 2018/2019 - 17. kolo (sobota):

Trenčín - Slovan Bratislava 0:3 (0:2)

• hralo sa v Myjave

Góly: 7. Šporar, 27. Ljubičič, 59. Moha

ŽK: 1. Yem, 67. Antonio Mance (obaja Trenčín), rozhodovali: Prešinský - Vorel, Jenčura, 367 divákov

Trenčín: Hrdlička - Yem, M. Šulek, Kleščík (46. Mance), Skovajsa - El Mahdioui - Van Arnhem, Ubbink - Bukari, Čatakovič (79. Paur), Sleegers (70. Kvocera)

Slovan: Greif - Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij - Ljubičič, De Kamps - Čavrič (79. Dražič), Holman (84. Nono), Moha (89. V. Savičevič) - Šporar

Hlasy po zápase:

Martin Ševela, tréner Slovana: "Lepšie sme sa prispôsobili chladnému počasiu a náročnému terénu. Mali sme výborný vstup do zápasu, keď sme už v siedmej minúte otvorili skóre a do prestávky sme mali ešte dostatok šancí, aby bol náš náskok výraznejší než dvojgólový. Hráčov sme cez polčas upozorňovali, že súper po prestávke prestrieda a bude riskovať, pričom sme sa chceli vyhnúť scenáru z Nitry, kde sme nezachytili vstup do druhého polčasu a strachovali sme sa o výsledok.

Dnes to bolo presne naopak. Výborne fungovala defenzívna činnosť v podaní celého nášho mužstva. Oodali sme zodpovedný, disciplinovaný výkon a zároveň sme boli nebezpeční smerom do ofenzívy. Súpera sme pustili len do náznakov príležitostí, naopak, naše víťazstvo mohlo byť ešte výraznejšie. Išli sme sem s cieľom zavŕšiť stopercentnú jesennú bilanciu na ihriskách súperov a to sa nám podarilo. Sme jesennými majstrami, ale to je len polovica cesty. Rozhodujúce je poradie na konci súťaže, nie v jej polovici. Dnes sa tešíme z víťazstva a plne sa koncentrujeme na posledné jesenné kolo so Žilinou."

Vladimír Cifranič, tréner Trenčína: "Náš vstup do zápasu bol veľmi zlý, hneď prvý útok súpera sa skončil gólom. Každá kolmá lopta v podaní Slovana nám robila obrovské problémy. Súper ťažil aj z toho, že nám nefungovala stopérska dvojica a celkovo sme na ihrisku pôsobili veľmi zle, boli sme málo agresívni. Mali sme nejaké náznaky šancí, možno tá Bukariho bola vážnejšia, ale to bolo všetko. Po prestávke sme chceli niečo zmeniť, ale boli sme málo nebezpeční a Slovan vyhral zaslúžene."

Nitra - Senica 1:0 (1:0)

Gól: 17. Kuník

ŽK: 62. Vestenický - 78. Deretti, rozhodovali: Smolák - Tomčík, Hrmo

Nitra: L. Hroššo - Kuník, Križan, Pavol Farkaš, Ján Chovanec - Šimončič (63. Machovec), Márius Charizopulos - A. Taiwo, T. Kóňa, Chobot (90.+ Martin Macho) - Vestenický (72. Guláš)

Senica: Taborda - J. Kotula, R. Dias, Da Graca, Krč - Deretti, Tešija (86. Solano), Petshi, Zezinho - Castaňeda (87. Otrísal), Azankpo (66. Celis)

Hlasy trénerov:

Ivan Galád, tréner Nitry: "V dnešnom stretnutí sme všetko podriadili taktike. Veľmi precízne sme sa na súpera pripravovali. Našou snahou bolo neinkasovať a streliť aspoň jeden gól. To sa nám podarilo, máme tri body. Hra by však mala byť lepšia. Dnes vyhrala naša taktika."

Frederico Ricardo Cordeiro Rodrigues, tréner Senice: "Gratulujem súperovi k víťazstvu. Začali sme dobre, avšak potom sme dostali nešťastný gól. V druhom polčase sme sa snažili niečo s výsledkom urobiť, ale v koncovke sme sa trápili."

Michalovce - Zlaté Moravce-Vráble 3:0 (1:0)

Góly: 45.+ Vojtko, 59. P. Kolesár, 84. Nawotka

ŽK: 80. Sulley - 55. Richtárech, 86. Práznovský, rozhodovali: I. Kružliak - Borsányi, Čajka, 783 divákov

Michalovce: Kira - Rota (87. M. Kolesár), Carrillo, Beskorovajnyj, Vojtko - Turík, Ch. Diarra (80. Grič), S. Danko, P. Kolesár - Nawotka - Vaščák (72. Sulley)

Zlaté Moravce: M. Krnáč - Čögley, Práznovský, Karlík, M. Chren - Richtárech (62. Casado), B. Ľupták - Dimitrijevič, Ewerton, Brašeň - J. Švec (46. Ľ. Urgela)

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Do duelu sme chceli vstúpiť aktívne, no to sa nám celkom nepodarilo. Prvých 30 minút bolo z našej strany rozháraných. Neboli sme aktívni, mali sme ľahké straty lôpt. V chladnom počasí je každý zápas náročný, za výhru chlapcom ďakujem."

Branislav Mráz, tréner ViOn-u: "Gratulujem domácim k víťazstvu. Z našej strany to bolo na úspech málo. Dôležitý moment sa odohral v nadstavenom čase, keď sme inkasovali, keď sme neustrážili súperovho hráča. Do druhého polčasu sme išli s tým, že chceme rýchlo vyrovnať, čo sa nám však nepodarilo."

Podbrezová - Sereď 1:1 (1:1)

Góly: 13. Obročník - 17. Ulrich

ŽK: 15. Obročník, 25. D. Leško - 45.+ Hučko, 90.+ P. Penksa, rozhodovali: P. Hrčka - Somoláni, E. Weiss

Podbrezová: M. Kuciak - M. Turňa, Bartoš, Podstavek, A. Mojžiš - Obročník - Viazanko, D. Leško, Breznaník - Bernadina, Matúš Mikuš (77. D. Magda)

Sereď: P. Penksa - Sus, Ľubomír Michalík, Menich, Hučko - D. Ventúra, Baéz - Pankaričan (66. Bilas), Richnák (59. Ondong-Mba), Ulrich (76. M. Mečiar) - Morong

Gergely Geri, tréner Podbrezovej: "Diváci mohli vidieť futbal v slušnom tempe, boli tam aj emócie z našej strany. Len jedno by som hráčom vyčítal, a to nepremieňanie šancí. Mali sme dosť streleckých pokusov, súpera sme prestrieľali, čo bol výsledok našej aktívnej hry. Hráči pochopili, čo sme od nich chceli, k zápasu vynikajúco pristúpili. Ak takto budú pracovať, výsledky sa dostavia a v tabuľke pôjdeme vyššie."

Karel Stromšík, tréner Serede: "Vedeli sme, že to u súpera nebudeme mať jednoduché, čo sa aj potvrdilo. V prvom polčase sme hrali bez pohybu, mali sme nepresné prihrávky, viazli nám kombinácie smerom dopredu a nedostávali sme sa do rýchlych protiútokov. V druhom polčase sa pohyb zlepšil, no stále to bolo na bojovnú Podbrezovú málo. Myslím si, že hlavne vďaka brankárovi Penksovi sme uhrali šťastný bod."

Žilina - Dunajská Streda 2:2 (1:1)

Góly: 43. Škvarka, 90.+ F. Balaj - 40. Bayo, 54. K. Vida

ŽK: 47. Fazlagič, 80. Káčer - 19. Bayo, 26. E. Davis, 64. Kalmár, 85. Divkovič, rozhodovali: Pavlík - Pozor, Jekkel, 1903 divákov

Žilina: Holec - Anang (86. M. Tomič), Kaša, Šušnjar, B. Sluka - Káčer, Fazlagič (74. L. Jánošík), Škvarka - J. Mihalík, Boženík (83. F. Balaj), I. Díaz

Dunajská Streda: Jedlička - M. Vida, T. Huk, S. Koné, E. Davis - Šatka - Divkovič (85. Koštrna), Herc, Kalmár, K. Vida (90.+ Špiriak) - Bayo (77. Tretiakov)

Jaroslav Kentoš, tréner Žiliny: "V prvom rade by som chcel povedať, že to bol to veľmi dobrý zápas, ku ktorému prispeli oba tímy svojím útočným futbalom. Bolo sa na čo pozerať, videli sme šance na oboch stranách. Boli sme lepší v postupnom útoku, súper zase v nebezpečných kontrách. V dobrom úseku zápasu sme paradoxne inkasovali, ale učím hráčov, aby na to správne reagovali a oni veľmi rýchlo vyrovnali.

V úvode druhého polčasu boli hostia lepší, dali gól. Prevzali sme síce iniciatívu, stupňovali sme tempo, ale chýbalo tomu niečo vo finálnej fáze. Chlapci si však za odhodlanie a výkon bod zaslúžili. Mali sme trošku šťastia v závere, premenili sme peknú štandardku. Škvarka ju dobre zahral a Balaj ju dobre zakončil. Remíza je spravodlivá, pretože súper mal za stavu 1:2 niekoľko kontier. Pre našich mladých chlapcov je to dobrá skúsenosť na to, aby sa mohli zlepšovať."

Peter Hyballa, tréner Dunajskej Stredy: "Ak by sme analyzovali celý zápas, tak by Žilina bola o niečo lepšia. Pre prvý polčas to platí určite, domáci boli lepší, my sme hrali na kontry, čo nie je náš štýl. Boli sme za domácimi o krok pozadu, ale naše protiútoky boli nebezpečné. Do druhého polčasu sme preskupili rady a prvú polovicu druhého polčasu sme boli lepší. Dali sme gól na 2:1. Od tohto stavu domáci posilnili útok, mali viac z hry, ale my sme mali viacero šancí, z ktorých sme mohli rozhodnúť. Aj v závere sme zahrávali roh, loptu sme mali podržať, ale vznikla z toho nebezpečná situácia, chýbajúca koncentrácia a domáci vyrovnali. Taký je futbal. Výsledok je dobrý, Žilina bola o niečo lepšia."