Traja najlepší zo sobotňajších pretekov. Zľava druhý Eric Frenzel, víťaz Jarl Magnus Riiber a tretí Fabian Riessle. (Autor: TASR/AP)
SITA|1. dec 2018 o 16:53

Nór ovládol preteky s hromadným štartom.

Svetový pohár 2018/2019 v severskej kombinácii:

LILLEHAMMER (NÓRSKO)

Preteky jednotlivcov (beh na lyžiach na 10 kilometrov s hromadným štartom / skok na mostíku HS-98):

1.Jarl Magnus RiiberNórsko131,8 b
2.Eric FrenzelNemecko123,7 b
3.Fabian RiessleNemecko123,6 b
4.Akito WatabeJaponsko117,2 b
5.Johannes RydzekNemecko115,2 b
6.Magnus KrogNórsko112,9 b

LILLEHAMMER. Víťazom sobotňajších pretekov v severskej kombinácii na 3. podujatí sezóny Svetového pohára 2018/2019 v nórskom Lillehammeri sa stal opäť Jarl Magnus Riiber.

Obhajca Watabe skončil prvý raz v Top 5

Nór nadviazal na svoj piatkový triumf v disciplíne zloženej zo skoku z malého mostíka a behu na 5 kilometrov.

V sobotu si za počínanie v behu na lyžiach s hromadným štartom na 10 kilometrov a skok z malého mostíka HS-98 pripísal dovedna 131,8 bodu.

Striebornú priečku obsadil - rovnako ako deň predtým - Nemec Eric Frenzel (123,7 b), tretie pódiové umiestnenie si pre seba uchmatol Fabian Riessle, ktorý získal iba o jednu desatinu bodu menej než Frenzel.

Štvrté miesto obsadil vlaňajší držiteľ veľkého glóbusu Akito Watabe (117,2 b), pre ktorého to bolo prvé umiestnenie v TOP 5 v prebiehajúcej sezóne.

Návrat disciplíny po desiatich rokoch

Sobotňajšie podujatie v dejisku ZOH 1994 bolo významné aj pre návrat pretekov s hromadným štartom do seriálu Svetového pohára po desiatich rokoch.

Najúspešnejší v nich bol nórsky reprezentant Magnus Krog vďaka celkovému času 24:48,7 minúty. Vo finiši zdolal Nemcov Riessla o 6,1 sekundy a Erica Frenzela o 10,1 sekundy. Krog napokon v celkovom hodnotení padol napriek náskoku až na šieste miesto.

Celkový víťaz piatkových aj sobotňajších pretekov v Nórsku Riiber dobehol v pretekoch hromadného štartu ako piaty v poradí (+26,4 sekundy).

Severských kombinátorov čaká na záver víkendu v nórskom Lillehammeri v nedeľu posledná individuálna súťaž - skok z veľkého mostíka HS-140 v kombinácii s behom na lyžiach na 10 km Gundersenovou metódou.