Tatar a Pánik patrili medzi hviezdy zápasov, dosiahli gól a asistenciu

Tomáš Tatar (v strede) pokračuje vo výborných výkonoch.
Tomáš Tatar (v strede) pokračuje vo výborných výkonoch. (Autor: TASR/AP)
SITA|1. dec 2018 o 22:12

Tatar sa stal treťou a Pánik druhou hviezdou duelu.

OTTAWA. Slovenský hokejista Tomáš Tatar prispel v noci na nedeľu v NHL gólom a asistenciou k triumfu Montrealu nad New Yorkom Rangers 5:2.

Vyhlásili ho za tretiu hviezdu stretnutia.

Ilavský rodák tak výborným spôsobom oslávil svoje 28. narodeniny. Strelecky sa presadil jedenásty raz v ročníku, na konte má aj desať asistencií.

Najvýraznejšou postavou stretnutia bol však líder kanadského tímu Shea Weber. Urastený obranca sa len v utorok vrátil do zápasového diania po dlhodobom zranení a po necelom roku dokázal skórovať, navyše hneď dvakrát.

Pánik bol druhou hviezdou, Halák nechytal

Druhou hviezdou sa stal Tatarov krajan Richard Pánik, ktorý si pri jasnom víťazstve Arizony Coyotes nad St. Louis 6:1 pripísal rovnako gól a asistenciu.

Dvadsaťsedemročný krídelník navyše zaznamenal aj dva plusové body.

Dal piaty gól v sezóne.

Z triumfu sa tešil Erik Černák. Tampa Bay Lightning triumfovala na klzisku Floridy Panthers 5:4 po predĺžení a rodák spod Tatier bol tretím najvyťaženejším v mužom kádri Tampy. Odohral spolu 21:10 minúty, počas ktorých zblokoval až šesť striel a rozdal dva hity.

Boston Bruins v bránke bez Jaroslava Haláka podľahol Detroitu 2:4. Red Wings ukončili deväťzápasovú sériu prehier v bostonskej TD Garden.

Toronto v zostave bez Martina Marinčina zvíťazilo na ľade Minnesoty 5:3.

Ottawa si uctila Karlssona

Hráči Ottawy zdolali San Jose 6:2. Kanadský tím v zápase ani raz neprehrával a väčšinu času kontroloval vývoj stretnutia. V kádri domácich sa najviac ukázal dánsky útočník Mikkel Bödker s bilanciou jeden gól a tri asistencie.

Švédsky obranca Sharks Erik Karlsson zažil neúspešný návrat do mesta, v ktorom odohral väčšinu zámorskej kariéry.

V Ottawe si ho uctili emotívnym predzápasovým videom, ale produktívny bek sa bodovo nepresadil a nezabránil prehre svojho mužstva.

V zostave Senators sa predstavil slovenský obranca Christián Jaroš, ktorý strávil na ľade 13:09 minúty, ale do bodových štatistík sa nezapísal.

Islanders otočili výsledok

Zaujímavosťou noci bol comeback" New Yorku Islanders do arény Nassau Coliseum, ktorý sa Newyorčanom vydaril.

V polovici duelu prehrávali s Columbusom Blue Jackets už 0:2, ale vo zvyšnom priebehu stretnutia skóre otočili vo svoj prospech a uspeli výsledkom 3:2, keď presne namierili Anders Lee, Anthony Beauvillier a Casey Cizikas.

Vynikajúci debut v aktuálnej sezóne NHL má za sebou fínsky 19-ročný mladík Eeli Tolvanen, ktorý dosiahol premiérový gól v profilige a pridal k nemu aj prvú asistenciu v kariére.

Aj vďaka pomoci niekdajšej hviezdy Kontinentálnej hokejovej ligy pokoril Nashville Predators na domácej pôde Chicago Blackhawks presvedčivo 5:2.

Hokejisti New Yorku Islanders sa vrátili do Nassau Coliseum.
Hokejisti New Yorku Islanders sa vrátili do Nassau Coliseum. (Autor: TASR/AP)

NHL 2018/2019 - výsledky zápasov (sobota):

Ottawa - San Jose 6:2 (0:0, 3:1, 3:1)

Góly: 28. Dzingel (Bödker, Chabot), 33. Harpur (Z. Smith, Pääjärvi), 34. Bödker (Tierney, B. Ryan), 45. Mark Stone (Bödker), 55. Pääjärvi, 60. B. Ryan (Ceci, Bödker) - 30. J. Thornton (Pavelski, Burns), 58. Goodrow (Dillon, J. Ryan)

/Christián Jaroš (Ottawa) odohral 13:09 minúty, zaznamenal jeden mínusový bod, štyri hity a zblokoval jeden pokus súpera/

Montreal - New York Rangers 5:2

Góly: 4. S. Weber (Drouin, Domi), 20. S. Weber (Tatar, Gallagher), 23. Lehkonen (Byron, Jo. Benn), 26. Lehkonen, 51. Tatar (Agostino, Schlemko) - 29. Vesey (B. Smith, Zibanejad), 35. R. Strome (Vesey, Zibanejad)

/Tomáš Tatar (Montreal) odohral 14:32 minúty, vyslal tri strely, pripísal si gól, asistenciu, jeden plusový bod, jeden hit a zblokoval jeden pokus súpera/

Arizona - St. Louis 6:1

Góly: 13. Chychrun (Keller), 21. Keller (Schmaltz), 23. Fischer (Pánik, Stepan), 29. Cousins (Stepan, Archibald), 38. Pánik (Hinostroza, Ekman-Larsson, 55. Goligoski (Keller, Schmaltz) - 22. R. Thomas (Bouwmeester, R. O'Reilly)

/Richard Pánik (Arizona) odohral 16:45 minúty, vyslal tri strely, pripísal si gól, asistenciu, dve plusky, dve trestné minúty, jeden hit a zblokoval jeden pokus/

Boston - Detroit 2:4

Góly: 20. Backes (Moore, Cave), 46. Donato (Pastrňák, Krug) - 26. T. Bertuzzi (Rasmussen, M. Green), 38. Larkin (Abdelkader, Nyquist), 52, Nielsen (DeKeyser, Nyquist), 60. Nyquist (DeKeyser)

Florida - Tampa Bay 4:5 pp

Góly: 11. Vatrano (Dadonov, Matheson), 11. Barkov (Jonathan Huberdeau), 23. Jonathan Huberdeau), 29. Dadonov (Yandle, Hoffman) - 12. Killorn (Sergačov, Coburn), 33. M. Joseph (Kučerov, Girardi), 39. Kučerov (Hedman, Stamkos), 52. Paquette, 64. Point (Kučerov, T. Johnson)

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 21:10 minúty, nevystrelil na bránu, ale zaznamenal dva hity a zblokoval šesť pokusov súpera/

Minnesota - Toronto 3:5

Góly: 20. E. Staal (Suter, Mi. Granlund), 26. Greenway (Eriksson Ek), 50. Zucker (Mi. Granlund) - 7. Matthews (Marner, Rielly), 13. Ennis (Lindholm, Dermott), 35. Hyman (Marner, Gardiner), 57. Kadri (C. Brown, A. Johnsson), 60. Hyman

New Jersey - Winnipeg 3:4 pp

Góly: 7. Johansson (Bratt), 36. Bratt (Severson, Zacha), 39. T. Hall (Hischier, Palmieri) - 25. Scheifele (Wheeler), 31. Morrissey (Roslovic, Perreault), 34. Andrew Copp (Appleton, Lowry), 65. Scheifele

New York Islanders - Columbus 3:2

Góly: 32. Lee (Eberle, Mayfield), 36. Beauvillier (J. Bailey, Mayfield), 48. Cizikas (Pulock, Eberle) - 27. Hännikäinen (S. Jones), 29. Dubois (Atkinson)

Pittsburgh - Philadelphia 2:4

Góly: 1. Crosby (Guentzel, Dumoulin), 26. Sheahan (Rust) - 6. Konecny (Hägg, MacDonald), 27. Giroux (Voráček, MacDonald), 41. Weise (Laughton, MacDonald), 60. Voráček (Couturier)

Nashville - Chicago 5:2

Góly: 3. Fiala (Johansen, Irwin), 10. Tolvanen (Cr. Smith), 5. Johansen (Fiala, Hamhuis), 14. Cr. Smith (Ekholm, Tolvanen), 58. Watson - 13. Saad (Brent Seabrook), 34. Anisimov (Manning, P. Kane)

Vancouver - Dallas 1:2

Góly: 16. Horvat (Antoine Roussel, Motte) - 51. Jamie Benn (Seguin, Heiskanen), 57. Alexander Radulov (Jamie Benn)

Edmonton - Vegas 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 7. McDavid (Draisaitl, Klefbom), 46. Spooner (Khaira) - 33. W. Karlsson

Domov»Hokej»NHL»Tatar a Pánik patrili medzi hviezdy zápasov, dosiahli gól a asistenciu