Johaugová po návrate ničí konkurenciu, vyhrala už tretie preteky

Tri najlepšie z nedeľňajších pretekov. Zľava druhá Ebba Anderssonová, víťazka Therese Johaugová a tretia Ingvild Flugstad Östbergová. (Autor: TASR/AP)
SITA|2. dec 2018 o 11:05

Nórka sa dostala na čelo celkového poradia.

6.Stina NilssonováŠvédsko+ 1:35,4 min

LILLEHAMMER. Domáca pretekárka Therese Johaugová sa stala víťazkou nedeľňajších stíhacích pretekov na 10 km klasickou technikou v rámci Svetového pohára 2018/2019 v behu na lyžiach v nórskom Lillehammeri.

Tridsaťročná bežkyňa nadviazala na sobotňajší triumf z desiatky voľnou technikou a pripísala si 45. individuálne víťazstvo vo Svetovom pohári.

Johaugová po návrate do súťažného kolotoča po dopingovom treste vyhrala všetky tri dištančné preteky a dostala sa na čelo celkového poradia.

Procházková nesúťažila, v sobotu nedokončila

Druhé miesto obsadila Švédka Ebba Anderssonová s odstupom 16,8 sekundy, tretia priečka patrila ďalšej Nórke Ingvild Flugstad Östbergovej s mankom necelých osemnástich sekúnd.

Na štart nedeľňajšej stíhačky sa postavilo dovedna 57 žien, medzi ktorými nefigurovala Slovenka Alena Procházková. Tá nedokončila sobotňajšie preteky na 10 kilometrov voľnou technikou.

Úvodnú štvrtinu trate najlepšie zvládli Johaugová so Charlotte Kallovou, ale druhá menovaná neudržala vysoké tempo a postupne stratila kontakt s líderkou.

Nórka potom pokračovala osamotená na čele a dosiahla jasné víťazstvo.

Kallová záver nezvládla a skončila mimo pódia

Na druhé miesto sa napokon posunula Anderssonová, ktorá po slabšom štarte stupňovala svoj výkon a predbehla reprezentačnú kolegyňu Kallovú.

Švédka sa musela uspokojiť až so štvrtou pozíciou, pretože v záverečných metroch ju pokorila domáca Östbergová.

Johaugová vďaka dvom víkendovým triumfom ovládla hodnotenie troch lillehammerských pretekov a získala do hodnotenia 200 bodov navyše.

Okrem toho má ďalších 200 bodov za jednotlivé umiestnenia v aktuálnej sezóne a na nasledujúcom podujatí si oblečie žltý dres pre celkovú líderku.