Druhé víťazstvo dosiahli Slovenky proti Švédkam

TASR|16. mar 2001 o 22:26

Wunsiedel 16. marca (TASR) - V predposlednom vystúpení slovenských hádzanárok na medzinárodnom turnaji O štít mesta Cheb si zverenky trénera Tomáša Kuťku poradili so Švédskom a zvíťazili 26:21.

Švédsko - SR 21:26 (9:11)

Zostava a góly SR: Kodayová, Hoosová, Kudročová - Mravíková 2, Caltíková 2, Reisenbüchlerová 2, Flašková 6, Fečová 1, Vlčková, Oborilová 7, Dubajová 2, Hrčková 4/2. Najviac gólov Švédska: Arfwidsonová a Ljungdahlová po 5. Vylúčenia: 2:1, 7m hody: 4/2 - 3/2. Rozhodcovia: Novák, Skružný (obaja ČR), 250 divákov.

Slovenky síce strelili úvodný gól, no iniciatívu mali na svojich rukách prvých 15 minút švédske hráčky. Tréner Kuťka urobil niekoľko zmien v zostave, v ktorej sa prvýkrát objavila aj tradičná kapitánka Fečová, no na efektívnu streľbu z diaľky Arfwidssonovej zabral až ťah s treťou brankárkou Kudročovou a v 19. min sa slovenské hráčky opäť dostali do vedenia. Po prestávke síce severanky načas opäť zdramatizovali priebeh, no Slovenky sa v závere prejavili ako skúsenejšie.