Lyžovanie: V Kitzbüheli triumfy Schönfeldera a Aamodta, rozlúčka Sykoru

TASR|20. jan 2002 o 15:54

Kitzbühel 20. januára (TASR) - Rakúšan Rainer Schönfelder vyhral slalom Svetového pohára zjazdárov na prestížnom Ganslernhangu v rakúskom Kitzbüheli, tradičná hahnekammská kombinácia sa stala korisťou Nóra Kjetil-Andre Aamodta.

Dvadsaťštyriročný Schönfelder zaznamenal svoj druhý triumf kariéry, druhý skončil so stratou 19 stotín jeho krajan Kilian Albrecht s najvýraznejším výsledkom svojej súťažnej dráhy, tretí bol Američan Bode Miller (+0,21). Slovák Michal Rajčan prvé kolo nedokončil. Aamodt slávil v kombinácii svoj tretí triumf, druhý v Kitzbüheli a celkovo má na svojom konte už 16 víťazstiev v SP. Jeho krajan a dlhoročný kamarát Lasse Kjus skončil v kombinácii druhý, ale cez víkend sa tiež tešil z trofeje, keď ho organizátori ocenili Hahnekammským briliantovým erbom za tri triumfy v súťaži univerzálnosti v predchádzajúcom období. V celkovom poradí SP zostal s veľkým náskokom na čele Rakúšan Stephan Eberharter, v poradí slalomu Chorvát Ivica Kostelič.

Zaujímavým rámcom súťaže bola aj rozlúčka domáceho miláčika Thomasa Sykoru. Bývalý dvojnásobný sezónny víťaz slalomu SP a bronzový medailista zo ZOH sa po historicky najdlhšej 3 a polročnej prestávke spôsobenej zraneniami nedokázal prispôsobiť novej carvingovej revolúcii krátkych lyží a pre nedostatočnú formu sa vo veku 33 rokov v Kitzbüheli so súťažením rozlúčil. Keďže sa do 2. kola nekvaifikoval, za veľkých ovácií desaťtisícov divákov sa v 2. kole spustil medzi bránky ako predjazdec.

ph

Domov»Zimné športy»Lyžovanie: V Kitzbüheli triumfy Schönfeldera a Aamodta, rozlúčka Sykoru