Lyžovanie: Zuzulová obsadila v pretekoch EP v Rogle štvrté miesto

TASR|24. jan 2002 o 19:54

Rogla 24. januára (TASR) - Talentovaná slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová obsadila v slalome Európskeho pohára alpských lyžiarok v slovinskej Rogle štvrté miesto a do hodnotenia súťaže si pripísala ďalších 50 bodov, celkovo ich nazbierala už 266.

Sedemnásťročná Bratislavčanka figurovala po úvodnom kole na siedmej priečke so stratou 1,25 s na vedúcu Fínku Hannu Raitovú. V druhom kole však predviedla dravú jazdu, ktorá jej vyniesla konečnú štvrtú priečku.

Prvenstvo si napokon vybojovala Raitová súhrnným časom 1:44,18, na druhom mieste prišla do cieľa s odstupom 1,09 s Švajčiarka Katja Jossiová, tretie miesto obsadila Rakúšanka Petra Knorová (+1,15).

Zuzulová, ktorá už pravidelne boduje aj vo Svetovom pohári, dokončila všetkých päť slalomov EP v tejto zime a najhoršie skončila na siedmom mieste vo švédskom Are.

Výsledky:

1. Henna Raitová (Fín.) 1:44,18 (50,61-53,57), 2. Katja Jossiová (Švajč.) +1,09 (51,56-53,71), 3. Petra Knorová (Rak.) +1:15 (52,48-53,85), 4. Veronika ZUZULOVÁ (SR) +1:29 (51,86-53,61), 5. Corina Grünenfelderová (Švajč.) +1:31, 6. Maria Barmettlerová (Švajč.) +1,55

la mi

Domov»Zimné športy»Lyžovanie: Zuzulová obsadila v pretekoch EP v Rogle štvrté miesto