Lyžovanie: Zuzulová v II. slalome EP v Rogle len 26 stotín za víťaznou Noriovou

TASR|25. jan 2002 o 18:26

Rogla 25. januára (TASR) - Talentovaná slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová obsadila v druhom slalome Európskeho pohára alpských lyžiarok v slovinskej Rogle druhé miesto

. Zuzulová, ktorá zaostala v cieli za víťaznou Japonkou Hioiy Noriovou len o 26 stotín sekundy, tak vybojovala v samostanej histórii slovenského alpského lyžovania druhú medailovú pozíciu v tejto disciplíne.

Rovnaké umiestnenie dosiahla 17-ročná Bratislavčanka v slalome EP vo fínskom stredisku Levi. Zuzulová si vďaka druhému miestu v Rogle pripísala do hodnotenia Európskeho pohára ďalších 80 bodov a celkovo ich má na svojom konte už 346.

Za Zuzulovou obsadila tretie miesto Nórka Lisa Bremsethová. Pozoruhodné je, že slovenská lyžiarka už pravidelne boduje aj vo Svetovom pohári. Nedávno dokončila všetkých šesť slalomov EP zimnej sezóny a najhoršie skončila na siedmom mieste vo švédskom Are.

la pb

Domov»Zimné športy»Lyžovanie: Zuzulová v II. slalome EP v Rogle len 26 stotín za víťaznou Noriovou