Slovan nezvládol aj ďalší zápas, návštevnosť taká nízka ešte nebola

Na snímke zľava Kyle Chipchura (Slovan), Anatolij Jelizarov a Jegor Dubrovskij (obaja Ufa) v zápase KHL HC Slovan Bratislava - Salavat Julajev Ufa v Bratislave 5. decembra 2018. (Autor: Jaroslav Novák TASR)
Športové prenosy SME|5. dec 2018 o 00:00

V stredu si na štadión našlo cestu iba 4870 divákov.

HC Slovan Bratislava - Salavat Julajev Ufa 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)

Góly: 28. Červený (Meszároš, M. Sukeľ), 29. Liška (Chipchura, Sersen) - 6. Hartikainen (Larsen, Panin), 6. Dubrovskij (Kadejkin), 35. Chochriakov (Hartikainen, Omark), 37. Kugryšev (Omark, Larsen), 47. Kugryšev

Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Olenin, Rogačov - Deďuľa, Goľak (všetci Rus.), 4870 divákov

Zostavy:

Slovan: Čiliak - É. Gélinas, Sersen, M. Grman, Klok, A. Jánošík, Meszároš, Švarný, Bačík - Řepík, M. Sukeľ, Červený - Bailey, Taffe, M. Lunter - Lamper, Hrnka, Liška - Baranov, Chipchura, M. Sloboda

Ufa: Metsola - Larsen, Panin, Koledov, Arzamascev, Sergejev, Semionov, Jelizarov - Hartikainen, Kemppainen, Omark - Tkačov, Burmistrov, Kugryšev - Majorov, Chochriakov, Lukin - Dubrovskij, Kadejkin, Žarkov - Šen

BRATISLAVA.Hráči HC Slovan Bratislava prehrali aj ôsmy duel za sebou, keď v stredajšom súboji základnej časti Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na domácom ľade podľahli Salavatu Julajev Ufa 2:5.

V stredu si na štadión našlo cestu iba 4870 divákov, čo je najnižšia domáca návšteva Slovana od jeho vstupu do medzinárodnej súťaže.

Ruský tím mal výborný vstup do stretnutia, už po šiestich minútach si utvoril dvojgólový náskok zásluhou Teema Hartikainena a Jegora Dubrovského.

Slovan na to reagoval zmenou brankára a v druhom dejstve kontrovali dvoma zlepenými zásahmi Rudolfa Červeného s Adamom Liškom.

Slovan Bratislava - Salavat Julajev Ufa (5. december 2018): fotogaléria

5.12.2018

Vyrovnaný stav však neudržali ani do prestávky, pretože striedajúceho Jakuba Štěpánka prestrelili Piotr Chochriakov a Dmitrij Kugryšev. Rovnaký hráč uspel aj v záverečnej tretine, čo znamenalo potvrdenie zisku dvoch bodov pre Salavat Julajev.

Zverenci trénera Vladimíra Országha zostávajú po ôsmej prehre v sérii na desiatej priečke v Západnej konferencii a ich odstup od elitnej osmičky je momentálne deväťbodový.

Najbližšie sa hokejisti Slovana predstavia v sobotu 8. decembra o 17.30 h na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, kde privítajú aktuálneho šampióna súťaže - Ak Bars Kazaň.

Hlasy po zápase

Vladimír Országh, tréner Slovana: "Mali sme veľmi zlý začiatok, prvá tretina nám vôbec nevyšla, nekorčuľovali sme, nepomáhali sme si a robili sme chyby. V druhej tretine sme ukázali ďaleko lepšiu tvár, vyrovnali sme, tlačili sme sa do bránky, išli sme za pukmi. Vyrovnali sme stav a hru. No znovu urobíme zbytočné fauly, zbytočné chyby, ktoré nás stoja zápasy a veľa síl. To sú malé veci, ktoré, ak chceme byť úspešní, musíme zlepšiť. Jednoducho, zápas čo zápas urobíme nejaký zbytočný faul alebo hrubú chybu a táto liga vám to neodpustí."

Matúš Sukeľ, útočník Slovana: "Bolo to trochu divoké, hlavnej v tej druhej tretine, ale my sme začali zápas strašne zle. V druhej tretine sme ukázali, že sa vieme dotiahnuť, no potom zase urobíme nejaký hlúpy faul, dostaneme hlúpy gól a musíme sa naháňať. V tretej tretine sme to už, žiaľ, nedotiahli. Ťažko sa mi hodnotí tá séria, keď sa tak dlho prehráva. No my ideme do každého zápasu stále naplno a nemôžeme nad tým rozmýšľať. Myslím si, že vo veľa zápasoch hráme aj dobre, no veľmi sa trápime v koncovke a dávame málo gólov. Jeden, maximálne dva na zápas a s tým sa nedá vyhrávať."

Nikolaj Culygin, tréner Ufy: "Pre nás je to samozrejme veľmi dôležitá výhra, dali sme góly, ktoré možno neboli pekné, ale veľmi potrebné pre to, aby sme výhru dosiahli. Ďakujem hráčom za to, že sa snažili a za predvedenú hru."

Online prenos: HC Slovan Bratislava - HC Salavat Julajev Ufa (KHL 2018/2019)

KHL  2018/2019
05.12.2018 o 18:30
Slovan
2:5
(0:2, 2:2, 0:1)
60' minúta
Ufa
Góly a asistencie: 28. Červený (Meszároš, Sukel'), 29. Liška (Chipchura, Sersen) – 6. Hartikainen (Larsen, Panin), 6. Dubrovskij (Kadejkin), 35. Chochriakov (Hartikainen, Omark), 37. Kugryšev (Omark, Larsen), 47. Kugryšev. Rozhodca: Olenin, Rogačov – Deďuľa, Goľak. Diváci: 4.870.
Je dobojované a Ufa si z Bratislavy odvezie oba body. Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení: v tíme hostí Teemu Hartikainen, v tíme domácich Rudolf Červený. V tretej tretine sme videli jeden gól, ktorý po brejkovej akcii "sám na brankára" zaznamenali hostia. Domáci sa ešte snažili s výsledkom niečo urobiť, aj v záverečnej presilovke, nepodarilo sa im to. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 16:8, celkom 33:28. Dobrú noc priaznivcom belasých z Bratislavy želá Vladimír Korduliak.
59:59
Sersen mohol kozmeticky upraviť výsledok, pálil z vrcholu pravého kruhu, Metsola puk poslal na ochranné sklo.
59:27
Kadejkin inkasuje dve minúty za seknutie a Slovan si v závere zápasu zahrá ešte presilovú hru.
59:18
Lunter dostal puk na palicu pred bránkou súpera, tomuto chýbalo len presnejšie zakončenie, puk skončil mimo priestor bránky Ufy.
57:43
Slovan stratil puk v pásme a k pohotovému zakončeniu sa opäť dostal Burmistrov, Štěpánek cez vyrážačku puk poslal do rohu klziska, Slovan pôjde do akcie.
55:57
Liška to skúsil na prekvapenie spoza bránky smerom do bránkoviska, Metsolu na hruškách však nenachytal.
54:27
Kugryšev z ľavej strany poslal puk pred bránku a Sergejev sa do listiny strelcov nezapíše, pretože puk poslal okolo ľavej spojnice domácej klietky za bránku.
52:56
Hostia v plnom počte, Slovan svoju presilovku v gól pretaviť nedokázal.
52:48
Sersen vystrelil príklepom od modrej z jej stredu, Metsola puk zatočil do svojej lapačky.
51:52
Puk opäť v moci Metsolu pod jeho rukavicami v bránkovisku, Slovan svojich fans ani teraz nepotešil.
51:37
Slovan priviezol puk do bránkoviska, Metsola ho pohotovo schoval pod svoju rukavicu a upokojil hru na ľadovej ploche.
50:56
Bailey poslal hitom na ľad Sergejeva za bránkou hostí, ten to neuniesol a sekol Baileyho, presilovka pre belasých je na mieste.
48:15
importantSukeľ krásne vystrelil z medzikružia a Metsola teraz cez svoje pravé rameno puk vyrazil späť do hry.
47:16
Gélinas vystrelil z ľavej strany od kruhu, Metsola poslal puk späť do hry, Slovan bojuje o puk v zóne súpera.
46:43
46:43
goalSalavat Ufa dala gól!
Slovan chyboval prihrávkou v pásme súpera, do brejku sa dostal DMITRIJ KUGRYŠEV a zoči-voči Štěpánkovi pomedzi betóny zakončil.
46:23
Ofsajd hostí, ktorí jednoznačne nehrajú na udržiavanie výsledku.
44:30
44:30
Slovan opäť nepríjemne pohrozil svojmu súperovi v okolí bránky Metsolu, chýbalo tomu už len úspešné strelecké zakončenie.
44:16
Domáci v plnom počte, Slovan svoje oslabenie ubránil.
43:32
importantBurmistrov a jeho pekná strela z pravého kruhu, Štěpánek puk poslal do rohu klziska a opäť tak podržal tím domácich.
42:16
Meszároš opustil hraciu plochu smerom na trestnú lavicu, menší trest za podrazenie a Ufa bude hrať opäť presilovku.
41:31
Domáci v plnom počte, pri oslabení Ufa dvakrát preverila pozornosť Štěpánka, Jakub svojich podržal a zmenu skóre nepripustil.
40:27
Hostia v plnom počte a Ufa bude pokračovať svojou presilovou hrou.
40:20
Sergejev vystrelil z pravej strany od kruhu, Štěpánek puk usmernil do rohu klziska.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 20:24.
V druhej tretine sme videli celkom štyri kúsky do siete tej ktorej bránky. Slovan dvomi zlepenými gólmi vyrovnal a snažil sa predvádzať útočný hokej. Hostia pritvrdili hrou do tela a po jednej takej akcii sa opäť ujali vedenia. Následne dostali možnosť zahrať si početnú výhodu, ktorú využili a tak domácim opäť odskočili na dva góly. Slovan zbrane nezložil, chlapci nepríjemne hrýzli a Metsola rovnako tak ako Štěpánek ukázal svoje brankárske umenie. Počet striel medzi žrde v druhej tretine 12:10.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:55
importantGrman z pravej strany od kruhu poslal puk za kruhy, odtiaľ pálil Bailey, Metsola puk poslal do rohu klziska a zmenu skóre nepripustil.
39:31
Hákovanie v podaní Řepíka, ktorý zatiahol za ručnú brzdu a poslal na ľad Kadejkina, sily na ploche sa nám vyrovnajú.
38:27
Koledov dostal dve minúty za napadnutie, Slovan si v závere tretiny zahrá presilovú hru, podarí sa belasým vsietiť gól do šatne?
37:14
Brejk domácich a zakončenie Taffeho z medzikružia, keď sa Jeff zbavil obrancu súpera, zakončil po ľade, puk však poslal mimo priestor bránky hostí.
36:49
36:49
Omark poslal puk z pravej strany spoza bránkovej čiary popred bránkovisko na ľavý kruh a DMITRIJ KUGRYŠEV okolo lapačky Štěpánka zakončil. Asistencie: Linus Omark a Philip Larsen.
36:33
Larsen vystrelil od modrej, Štěpánek puk poslal späť do hry, Ufa stále pri puku v zóne domácich.
35:44
Liška naopak vylúčený na dve minúty za držanie.
34:48
34:48
Dva zákroky na hranici pravidiel v podaní Panina a Hartikainena vyviedli domácich z koncentrácie, hostia vyrobili brejkovú akciu, ktorú zakončil PETER CHOCHRIAKOV. Protesty Meszároša arbitri zamietli. Asistencie: Teemu Hartikainen a Linus Omark.
32:55
importantBailey po brejku domácich zakončil z pravého kruhu, Metsola šiel do pokľaku a puk dokázal zlikvidovať vo svojom výstroji.
31:15
Klok nahodil od modrej nepríjemný skáckajúci puk na bránku súpera, Metsola to zvládol a puk poslal späť do hry.
30:29
Puk v moci Štěpánka, malú skrumáž po odpískaní pred bránkou domácich arbitri zvládli, vylučovať nebudeme.
28:46
28:46
goalSlovan Bratislava dal gól!
ADAM LIŠKA dostal puk od mantinelu medzi kruhy a ponad rameno Metsolu puk poslal do jeho klietky. ASistencie: Kyle Chipchura a Michal Sersen.
28:00
importantSlovan vyrobil akciu a Bailey zakončil príklepom z ľavého kruhu, Metsola cez vyrážačku puk poslal do rohu klziska.
27:49
27:49
RUDOLF ČERVENÝ predsa len dostal puk do bránky súpera, hostia však reklamujú jeho postavenie v bránkovisku a situáciu skúma videorozhodca duelu. Arbitri napokon gól uznali, Červený puk, ktorý Metsola chytil medzi betónmi, doklepol do siete. Asistencie: Andrej Meszároš a Matúš Sukeľ.
26:55
Slovan v plnom počte, keď sme pred chvíľou videli brejk domácich, Bailey efektne z medzikružia zakončiť nedokázal.
25:55
importantKrásna akcia hostí a zakončenie Burmistrova z pravej strany od kruhu, Štěpánek ako na kolotoči včas zasiahol a zabránil puku prekĺznuť do jeho bránky.
25:25
Slovan poslal puk von cez všetky čiary a zbiera cenné sekundy zo svojho oslabenia.
24:55
Hákovanie v podaní Chipchuru, Ufa hrala pri signalizovanom vylúčení dlho s pukom na hokejkách v pásme domácich, bez strely na bránku.
23:37
Hostia v plnom počte, Slovan sa kontaktným gólom späť do hry vrátiť nedokázal.
23:27
Meszároš pálil od modrej z jej stredu, Metsola puk vytesnil do ľavého rohu klziska, belasí naďalej pri puku v presilovkovej akcii.
22:35
Sukeľ poslal efektný diagonálny puk z ľavej strany na pravý kruh, Taffe opäť puk trafiť nedokázal a k zakončeniu sa tak belasí nedostali, aj keď táto presilovková akcia mala oči.
21:43
Červený efektne vystrelil od ľavého kruhu švihom, Taffe clonil Metsolovi, ten však puk zlikvidoval pri pravej žrdi na svojej hrudi.
21:37
Podrazenie a jeho autorom bol Lukin, Slovan si zahrá presilovú hru.
21:23
Slovan pokazil akciu pri prechode do útočného pásma a vyrobil zakázané uvoľnenie.
21:08
Hostia sa snažili o akciu a spoza bránky puk hodiť pred bránkovisko, Štěpánek si priestor pri pravej žrdi postrážil.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 19:24.
V prvej tretine sme videli nešťastný nástup do zápasu v podaní domácich a Ufa sa zakrátko posadila na koňa. Mala aj výhodu v podobe presilovej hry, Slovan to však hravo ubránil. Potom aj belasí ukázali čo to zo svojho umenia, Metsola však kryl všetky puky a drží sebe čistý štít. Pomer striel medzi žrde v prvej tretine 5:10.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:41
Kadejkin z ľavej strany poslal puk k bránke po ľade, Štěpánek ho pri vonkajšom oblúku schoval pod svoju rukavicu.
18:58
Oba tímy s plným počtom hráčov.
18:45
Taffe dostal puk spoza bránky na ľavú stranu pred bránkovisko, pálil z prvej, puk dobre netrafil a Metsola bol bez práce.
16:58
Žarkov a Grman sa pustili do seba a obaja dostali po dvojke, hrať budeme štyria proti štyrom.
16:58
importantKadejkin nebezpečne vystrelil z medzikružia, Štěpánek puk v pokľaku zlikvidoval vo svojom náručí.
16:30
Ofsajd domácich, ktorí sa príliš ponáhľali s pukom do zóny súpera.
16:00
Hartikainen to skúsil švihom z ľavého kruhu, Štěpánek puk chcel chytiť do lapačky, vypadol mu, defenzíva belasých puk dostala na svoje hokejky.
15:25
importantČervený efektne vystrelil z ľavého kruhu, Metsola puk cez svoju hruď poslal späť do hry, belasí sa ani teraz radovať nemôžu.
14:42
Liška najskôr zablokoval puk pred kruhmi z hokejky Panina, potom však nebezpečne z ľavej strany puk pred bránkovisko doviezol na palici Majorov, k zakončeniu sa však už nedostal.
12:55
Sukeľ potiahol puk príliš vľavo na kruh, dostal sa z uhla, následne centroval pred bránku, kolegu v belasom drese však nenašiel.
12:20
Hartikainen si spoza bránky urobil priestor a nakorčuľoval s pukom pred bránkovisko, z otočky ešte dokázal vystrelil, Štěpánek puk schoval medzi svoje betóny, hlavný hru prerušil, i keď Omark hlasno protestoval.
11:10
Metsola ako na strelnici, dva puky domácich poslal cez betóny späť do hry, tretí z pravej strany od modrej v podaní Meszároša skončil na zadnom mantineli.
09:35
Domáci v plnom počte, Ufa držala dlho domácich v pásme, Slovan oslabenie ubránil.
09:00
Až teraz dostal Slovan puk von z pásma, hostia domácich držali v pásme, belasí im však efektný palebný priestor neposkytli.
07:35
Podrazenie a dve minúty pre Hrnku, Ufa dostala výhodu v podobe početnej výhody.
07:18
Majorov po prechode modrou vystrelil spoza kruhov švihom, Štěpánek jeho puk pohotovo schoval do svojej rukavice.
05:39
changeStriedanie v tíme HC Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Marek Čiliak, prichádza Jakub Štěpánek.
05:39
importantOddychový čas domácich, tréner Országh musí zvoliť nejakú inú taktiku.
05:39
05:39
Akcia ako z hokejovej učebnice, Kadejkin poslal puk z pravej strany pred bránku a z prvej zakončil JEGOR DUBROVSKIJ. Asistencia: Alexander Kadejkin.
05:07
05:07
Panin od kruhu poslal puk na modrú, odtiaľ vystrelil Larsen a pred bránkoviskom TEEMU HARTIKAINEN puk zblokoval pomedzi betóny Čiliaka do domácej bránky. Asistencie: Philip Larsen a Grigorij Panin.
04:40
Hostia sa previnili proti pravidlám ofsajdom, čiarový bol pozorný a akciu Ufy prerušil.
04:17
Gélinas vystrelil švihom z ľavého kruhu, Metsola puk usmernil na ochrannú sieť, vhadzujeme po pravej ruke Fínskeho brankára.
03:19
Baranov na dvakrát úspešný v obrannej činnosti, keď zablokoval puky a napokon aj poslal puk von z pásma, aby oba tímy mohli prestriedať počas hry.
01:54
Po ofsajde hostí druhé prerušenie hry, teraz však pre zakázané uvoľnenie domácich. Vhadzujeme po ľavej ruke Čiliaka.
01:19
Grman hľadal pukom zo stredného pásma smerom k bránke Luntera, bol však neadresný a puk skončil za bránkovou čiarou hostí, ktorí ho zakrátko dostali pod kontrolu.
00:01
Príjemný podvečer vám želám z Bratislavy, kde dnes privíta tím belasých súpera z Ufy. Skončilo nám rozkorčuľovanie oboch tímov, Slovan v belasých farbách, hostia dnes zvolili bielo-modrú kombináciu farieb.

HC Slovan Bratislava:

Čiliak (Štěpánek) – Gélinas, Sersen (C), Grman, Klok, Jánošík, Meszároš (A), Švarný, Bačík – Řepík (A), Sukeľ, Červený – Bailey, Taffe, Lunter – Lamper, Hrnka, Liška – Baranov, Chipchura, Sloboda

HC Salavat Julajev Ufa:

Metsola (Karejev) – Larsen, Panin (C), Koledov, Arzamascev, Sergejev, Semionov, Jelizarov – Hartikainen, Kemppainen, Omark (A) – Tkačov, Burmistrov, Kugryšev – Majorov, Chochriakov, Lukin – Dubrovskij, Kadejkin, Žarkov (A) – Šen

Rozhodca:

Olenin, Rogačov – Deďuľa, Goľak.
Hokejistov HC Slovan čaká v úvode decembra šnúra troch domácich zápasov, v prvom z nich bude v stredu večer hostiť víťaza Gagarinovho pohára v treťom ročníku súťaže, Salavat Julajev Ufa.

Salavat Julajev Ufa, hokejový klub vznikol v roku 1961. V histórii klubu sa môže hrdiť titulom majstra v poslednej sezóne ruskej ligy pred vstupom do KHL. Trikrát v rade zaujal tretie miesto v rokoch 1995, 1996 a 1997. Klub vstúpil do KHL ako víťaz ligy v roku 2008. V jej prvom ročníku skončil na peknom 9. mieste, aby o rok neskôr skončil na „bronzovom“ stupienku. Najväčší úspech klubu prišiel v treťom ročníku KHL, keď hráči Salavatu získali Gagarinov pohár po finálovej sérii s Atlant Mytišči 4:1 na zápasy. Vo štvrtom ročníku skončili hráči Julajev opäť na 9. mieste a v piatej svojej sezóne v KHL na peknom 7. mieste. V šiestej sezóne to Ufa dotiahla až do konferenčného finále, kde nestačila na neskoršieho víťaza Metallurg Magnitogorsk a celkovým umiestnením bolo krásne 3. miesto. V siedmej sezóne sa Ufa prebojovala do play-off súťaže, no STOP jej v prvom kole vystavil opäť Magnitogorsk, ktorý postupoval ďalej po sérii 4:1 na zápasy a Ufa zaujala celkovú 14. priečku pelotónu. V ôsmej sezóne Ufa opäť zaznamenala v celkovom hodnotení klubov krásne 3. miesto, v prvom kole play-off prešla cez silný AK Bars Kazaň po sérii 4:3 na zápasy. V semifinále konferencie Ufa vystavila stopku hráčom Avangardu Omsk, séria skončila rovnako tak 4:3 na zápasy. V konferenčnom finále však Ufa nestačila na neskoršieho víťaza Gagarinovho pohára a hráčom Metallurgu Magnitogorsk podľahla v sérii 1:4 na zápasy. V tej deviatej sa Ufa dostala do play-off, no v prvom kole nestačila na AK Bars Kazaň a po sérii 1:4 na zápasy Salavat zaznamenal v hodnotení klubov 14. priečku. V tej uplynulej Ufa v prvom kole prešla cez Omsk po sérii 4:3 na zápasy. V konferenčnom semifinále to bolo rovnako tesné, avšak séria 4:3 na zápasy vyznela pre hokejistov Traktora Čeljabinsk. Ufa napokon v konečnom hodnotení klubov skončila na 8. priečke.

V modro-bielo-zelených dresoch hrávajú predovšetkým hráči z Ruskej federácie, s tromi legionármi z Fínska, po jednom zo Švédska a z Dánska. Hlavným trénerom je domáci lodivod Nikolaj Leonidovič Culygin. Ufa hráva svoje domáce zápasy v Univerzálnom športovom komplexe s názvom „Ufa Arena“, ktorá pojme 8.070 divákov.

V aktuálnej tabuľke KHL zaznamenal Salavat Julajev Ufa z 34 zápasov 40 bodov, Slovan odohral o dva zápasy viac a získal doposiaľ 23 bodov.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub Salavat Julajev Ufa a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Domov»Hokej»KHL»Slovan nezvládol aj ďalší zápas, návštevnosť taká nízka ešte nebola