20. etapa: Alba - Sestriere | Sledujte naživo
Sagan ide v ťažkej etape, náskok úniku sa znížil.

Tatar bodoval, Halákovi nevyšiel zápas. Černák patril k najvyťaženejším

V hre boli až piati Slováci.

Tomáš Tatar (hore) sleduje úspešnú akciu svojho tímu.Tomáš Tatar (hore) sleduje úspešnú akciu svojho tímu. (Zdroj: TASR/AP)

NEW YORK. Slovenskému brankárovi Jaroslavovi Halákovi nevyšiel návrat do zostavy Bostonu Bruins, keďže jeho tím prehral v noci na stredu v dueli zámorskej NHL na ľade Floridy Panthers vysoko 0:5.

Bratislavský rodák čelil počas šesťdesiatich minút až 44 streleckým pokusom súperom a päťkrát inkasoval.

Tréner Bruce Cassidy však Haláka za výkon pochválil.

"Nepáčil sa mi prvý gól, aby som bol úprimný, ale brankár nás držal v zápase. Výkony našich brankárov sú v celej sezóne veľmi dobré. Problém bol v tom, že to dnes občas vyzeralo ako zápas mužov proti juniorom," povedal tréner Bruins.

Brankár Floridy Roberto Luongo si pripísal 77. čisté konto v kariére a posunul sa na deviatu priečku historických tabuliek NHL, keď prekonal Eda Belfoura a Tonyho Esposita.

V kanadskom derby uspel Montreal

Úspešnejší bol ďalší slovenský zástupca - útočník Tomáš Tatar, ktorého Montreal doma triumfoval v kanadskom derby s Ottawou Senators 5:2.

Hviezdou duelu bol mladý útočník Max Domi s dvoma gólmi a jednou asistenciou.

Prečítajte si tiež: Pre Vegas bol nepotrebný. Tatar má našliapnuté na najlepšiu sezónu v NHL Čítajte

Tatar prihrával na posledný piaty gól Brendana Gallaghera. Na ľade strávil dovedna 14:10 minúty a do štatistík si zapísal štyri strely na bránku, jeden bodyček a jednu zablokovanú strelu.

Pre slovenského útočníka to bola 11. asistencia v sezóne, spolu má na konte 22 bodov.

V drese hostí sa predstavil obranca Christián Jaroš, odohral 17:22 minúty bez bodového zisku, ale s dvoma strelami na bránku a dvoma zablokovanými pokusmi.

Z tesného triumfu 2:1 na ľade Los Angeles Kings sa tešil Richard Pánik, ktorý absolvoval v drese Arizony Coyotes 16:37 minúty, no vo všetkých štatistických ukazovateľoch svietila pri jeho mene nula.

Hörnqvist sa vyrovnal Pálffymu

Obranca Erik Černák patril opäť k najvyťaženejším hráčom Tampy Bay pri víťazstve 6:5 po samostatných nájazdoch na klzisku Detroitu Red Wings.

Košický rodák odohral 21:55 minúty a raz ohrozil bránku súpera.

Víťazstvo Tampy vychytal pri svojom debute v NHL 28-ročný Edward Pasquale, ktorý zaznamenal 19 úspešných zákrokov. "Na štart v NHL som čakal deväť rokov, som šťastný, že to vyšlo," povedal Pasquale.

Dôležitou postavou Tampy bol útočník Mathieu Joseph, ktorý dosiahol hetrik rovnako ako domáci Frans Nielsen.

Okrem tejto dvojice zažil trojgólový večer aj Švéd Patric Hörnqvist z Pittsburghu Penguins, ktorý v tretej tretine režíroval víťazstvo svojho tímu nad Coloradom pomerom 6:3. Čistý hetrik si pripísal v priebehu 2:47 minúty.

Celkovo to bol 21. najrýchlejší hetrik v histórii NHL, Hörnqvist vyrovnal zápis bývalého slovenského útočníka Žigmunda Pálffyho, ktorý strelil tri góly za rovnaký čas ako hráč New Yorku Islanders 3. marca 1996.

Načítavam video...

Repríza finále z minulej sezóny

Šlágrom utorňajšieho nočného programu NHL bola repríza ostatného finále Stanleyho pohára, v ktorom Vegas Golden Knights zvíťazili nad Washingtonom Capitals 5:3.

Hostia boli pritom dlho v lepšej pozícii, keď po dvoch tretinách viedli 2:1 a ešte dve minúty pred koncom riadneho hracieho času bol stav 3:3.

Záver stretnutia však patril obrancovi Nateovi Schmidtovi, ktorý skóroval dvakrát v priebehu 97 sekúnd a s troma bodmi bol ústrednou postavou stretnutia.

NHL 2018/2019 - základná časť:

Columbus - Calgary 6:9 (3:1, 2:5, 1:3)

Góly: 10. Werenski (O. Björkstrand, Wennberg), 16. J. Anderson, 20. Atkinson (Panarin, S. Jones), 21. Atkinson (Panarin, S. Jones), 35. N. Foligno (R. Murray), 49. Atkinson (Nutivaara, R. Murray) - 7. J. Gaudreau (Monahan, Hamonic), 22. Monahan (Giordano), 23. E. Lindholm (Hamonic, Monahan), 33. M. Tkachuk (E. Lindholm, J. Gaudreau), 34. Hanifin (M. Tkachuk, Jankowski), 35. Brodie (J. Gaudreau), 43. Monahan (Giordano, M. Tkachuk), 47. J. Gaudreau (Giordano, Smith), 54. Czarnik (Backlund)

Brankári: Bobrovskij (47. Korpisalo) - Rittich (21. Smith), strely na bránku: 30:28

Florida - Boston 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)

Góly: 25. Hoffman (Sceviour, Huberdeau), 34. Matheson, 36. Huberdeau (Yandle, Barkov), 40. Hoffman (Barkov, Yandle), 55. Dadonov (Barkov, Huberdeaau)

Brankári: Luongo - HALÁK, strely na bránku: 44:33

/brankár Jaroslav Halák (Boston) odohral celý duel, chytil 39 zo 44 striel súpera, inkasoval päť gólov, dosiahol 88,6 percentnú úspešnosť zákrokov/

/obranca Zdeno Chára (Boston) nehral, pauzuje pre zranenie/

NY Islanders - Winnipeg 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)

Góly: 42. Lee (Nelson. J. Boychuk) - 44. Trouba (Wheeler, Connor), 45. Lowry (B. Tanev, Perreault), 60. Ehlers)

Brankári: Greiss - Hellebyuck, 28:24

Pittsburgh - Colorado 6:3 (3:0, 0:3, 3:0)

Góly: 3. Guentzel (Letang, Dumoulin), 7. Malkin (Pearson, Hörnqvist), 8. Brassard (Määttä, Aston-Reese), 47. (Hörnqvist (Letang, Kessel), 48. Hörnqvist (Malkin), 49. Hörnqvist) - 29. Barrie (Rantanen, Landeskog), 30. Söderberg (Calvert, I. Cole), 34. Nieto (G. Bourque)

Brankári: DeSmith - Varlamov, strely na bránku: 32:45

Buffalo - Toronto 3:4pp (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)

Góly: 35. S. Reinhart (Beaulieu, Ristolainen), 43. Eichel (Ristolainen, Skinner), 53. Eichel (S. Reinhart) - 29. Matthews (Hainsey), 40. Gardiner (Tavares, Marner), 55. Marleau (M. Rielly, Matthews), 65. Matthews (Kapanen, Gardiner

Brankári: Ullmark - Andersen, strely na bránku: 41:30

Detroit - Tampa Bay 5:6sn (2:0, 2:3, 1:2 - 0:0, 1:2)

Góly: 17. Nyquist (Larkin), 18. Nielsen (Athanasiou), 34. Nielsen (Cholowski), 37. Nielsen (Athanasiou), 45. Nyquist (Larkin) - 26. M. Joseph (Callahan), 32. M. Joseph (Gourde), 35. Stamkos (Callahan), 50. J. T. Miller (Sergačov), 55. Paquette (M. Joseph), rozhodujäci nájazd Kučerov

Brankári: Howard - Pasquale, strely na bránku: 24:35

/obranca Erik Černák (Tampa Bay) odohral 21:55 minúty, nebodoval, raz vystrelil na bránu súpera, prezentoval sa jedným bodyčekom, jednou zablokovanou strelou, jednou stratou a jedným ziskom puku/

Montreal - Ottawa 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

Góly: 15. Drouin (Domi, Peca), 35. Domi (Drouin), 38. Domi (Drouin, Byron), 39. Lehkonen (Kotkaniemi, Shaw), 45. Gallagher (TATAR) - 29. DeMelo (Bödker, Tierney), 53. M. Stone (Duchene)

Brankári: Price - Anderson, strely na bránku: 41:30

/útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 14:10 minúty, raz asistoval, získal aj jeden plusový bod, štyrikrát vystrelil na bránu súpera, zaznamenal jeden bodyček, zablokoval jednu strelu súpera a dvakrát získal puk/

/obranca Christián Jaroš (Ottawa) odohral 17:22 minúty, nebodoval, dvakrát vystrelil na bránu súpera, zablokoval dve strely súpera a raz stratil puk/

Vancouver - Minnesota 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Góly: 8. Leivo (Petersson, Boeser), 30. Motte (Schaller, Stecher) - 13. Parise (Dumba, Spurgeon), 36. Zucker (Suter, Mik. Granlund), 37. Zucker (Mik. Granlund, E. Staal)

Brankári: Nilsson - Dubnyk, strely na bránku: 31:28

Las Vegas - Washington 5:3 (1:1, 0:1, 4:1)

Góly: 3. Reaves (Eakin, O. Lindberg), 43. Bellemare (McNabb, Schmidt), 43. Eakin (O. Lindberg, Engelland), 59. Schmidt (Theodore), 60. Schmidt - 16. Vrána (Connolly), 32. Ovečkin (Connolly, Bowey), 52. Vrána (Kuznecov, Niskanen)

Brankári: Fleury - Holtby, strely na bránku: 28:26

Los Angeles - Arizona 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly: 55. Martinez (Kopitar, D. Brown) - 19. Crouse (Archibald, Hjalmarsson), 26. Schmaltz (Ekman-Larsson, Keller)

Brankári: Quick - Hill, strely na bránku: 26:20

/útočník Richard Pánik (Arizona) odohral 16:37 minúty, nebodoval/