1.Johannes Thingnes BöNórsko23:46,3 min(1 trestný okruh)
38.Martin OtčenášSlovensko+1:40,2(0)
59.Tomáš HasillaSlovensko+1:59,0(2)
60.Matej KazárSlovensko+2:00,6(1)
85.Šimon BartkoSlovensko+2:42,6(4)

POKLJUKA. Víťazom úvodných rýchlostných pretekov mužov v novej sezóne Svetového pohára v biatlone sa v piatok popoludní v slovinskej Pokljuke stal Nór Johannes Thingnes Bö.

Dvadsaťpäťročný severan zvíťazil s náskokom 16,1 s pred Francúzom Antoninom Guigonnatom napriek tomu, že raz zaváhal na strelnici. Tretí skončil s odstupom 16,4 s Rus Alexandr Loginov.

Guigonnat a Loginov boli na strelnici stopercentní.

Johannes Thingnes Bö rozšíril zbierku triumfov v pretekoch SP na dvadsaťtri, v rýchlostných pretekoch sa postavil na najvyšší stupienok po trinásty raz.

Víťaz štvrtkových vytrvalostných pretekov a obhajca veľkého glóbusu z ostatných siedmich rokov, fenomenálny Francúz Martin Fourcade, skončil až na 24. priečke.

S jednou chybou na strelnici mu tentoraz nevyšla ani bežecká časť pretekov.

V 110-člennom štartovom poli boli aj štyria slovenskí reprezentanti. Najlepšie obstál Martin Otčenáš, ktorý sa aj vďaka čistej streľbe vo výsledkoch zaradil na bodované 38. miesto s mankom 1:40:2 min na víťaza.

Tomáš Hasilla skončil na 59. mieste, keď dvakrát nepresne zamieril. Skúsený Matej Kazár bol na konci o jednu priečku za Hasillom, Šimon Bartko až štyrikrát netrafil do terča a stačilo mu to iba na 85. miesto.

Keďže Otčenáš, Hasilla aj Kazár sa umiestnili do 60. priečky, nebudú chýbať v nedeľňajších stíhacích pretekoch na 12,5 km.

V sobotu pokračuje podujatie v Pokljuke rýchlostnými pretekmi žien na 7,5 km aj so slovenskými ambíciami v podobe Anastasie Kuzminovej či Paulíny Fialkovej.