Stíhacie preteky rozhodol fotofiniš. Slováci nebodovali

Víťaz Johannes Thingnes Bö (uprostred), vľavo druhý Quentin Fillon-Maillet, vpravo tretí Alexander Loginov. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|9. dec 2018 o 12:31

Triumfoval Nór Johannes Thingnes Bö.

Svetový pohár 2018/2019 v biatlone - Pokljuka (Slovin.):

Stíhacie preteky mužov na 12,5 km:

1.Johannes Thingnes BöNórsko30:20,4 min(3)
2.Quentin Fillon-MailletFrancúzsko+0,1 s(0)
3.Alexender LoginovRusko+1,9(1)
4.Simon EderRakúsko+16,1(0)
5.Julian EberhardRakúsko+25,0(1)
48.Martin OtčenášSlovensko+4:04,9 min(5)
52.Matej KazárSlovensko+4:48,1(3)
56.Tomáš HasillaSlovensko+5:54,1(6)

POKLJUKA. Prvé stíhacie preteky mužov novej sezóny Svetového pohára v biatlone v slovinskej Pokljuke sa stali korisťou Nóra Johannesa Thingnesa Böa.

Dvadsaťpäťročný olympijský víťaz z Pjongčangu 2018 využil najvýhodnejšiu pozíciu na štarte, ktorú si vybojoval triumfom v piatkovom šprinte.

Pre trojnásobného majstra sveta je to 24. víťazstvo v pretekoch SP, naďalej zostáva aj lídrom celkového poradia SP.

Na 12,5 km trati zvíťazil po fotofiniši o 0,1 sekundu pred Francúzom Quentinom Fillonom Mailletom, tretí skončil Rus Alexander Loginov (+1,9).

Obhajca veľkého glóbusu Francúz Martin Fourcade preteky nedokončil.

V 58-člennom štartovom poli boli aj traja slovenskí reprezentanti, ani jeden nebodoval.

Martin Otčenáš po piatich chybách na strelnici klesol o 10 pozícii na 48. miesto.

"Bez núl je ťažký posun dopredu, takže streľba ako vždy je základ u nás. Neviem, aký je ďalší program. Niečo treba robiť, ale neviem čo," uviedol po pretekoch Otčenáš, cituje ho portál wintersportsworld.sk.

Matej Kazár si polepšil o 8 miest na 52. priečku, v pretekoch absolvoval tri trestné okruhy.

"Bežecky som sa držal s tými chlapmi čo boli okolo mňa. Dokonca aj s tými. čo strieľali v šprinte za dva. Ja som išiel za jednu a v pohode som sa s nimi držal. Dnes sa mi lepšie bežalo pocitovo ako na šprinte, takže je to lepšie. Ale ešte som nemohol nastúpiť a prebehnúť. Nula na strelnici bola pekná, ale strieľal som dlhšie. Nesedelo mi to tak perfektne ako inokedy," povedal Kazár pre portál wintersportsworld.sk

Tomáš Hasilla prišiel do cieľa na 56. mieste, nevyšla mu streľba, keď minul až šesťkrát.