Giro d'Italia: 16. etapa | Sledujte naživo
Zabojuje Sagan o víťazstvo? Na Démara stráca 37 bodov

Chicago ukončilo osemzápasovú sériu prehier, Calgary predviedlo famózny obrat

Slováci v noci nehrali.

Momentka zo zápasu Calgary - Philadelphia.Momentka zo zápasu Calgary - Philadelphia. (Zdroj: TASR/AP)

NEW YORK. Hokejisti Chicaga Blackhawks zvíťazili nad hráčmi Pittsburghu Penguins 6:3 v noci na štvrtok v stretnutí zámorskej NHL.

Blackhawks triumfom nad Penguins ukončili osemzápasovú sériu prehier. Predtým sa naposledy radovali z víťazstva 24. novembra.

Toews získal už 701 bodov

"Dnes sme hrali víťazným štýlom. Priamočiaro a tvrdo. Dúfam, že nám to prinesie ešte viac bodov. Je fajn vidieť odmenu za odvedenú tvrdú prácu," uviedol tréner Chicaga Jeremy Colliton pre spravodajskú televíziu TSN.

Kapitán víťazného tímu Jonathan Toews prispel k triumfu gólom a dvomi asistenciami.

Prečítajte si tiež: Hudáček nevzdáva šancu na NHL: To, čo ma zdobí, je kreativita Čítajte

Toews v zápase pokoril hranicu 700 bodov v NHL, asistencia pri poslednom góle Blackhawks bola už jeho 701. kanadským bodom v profilige.

"Cítim sa dobre. Máme so spoluhráčmi čo oslavovať a môžeme si chvíľu užívať," povedal kanadský center.

Okrem neho sa presadili aj Andreas Martinsen, Brent Seabrook, Alex DeBrincat, Marcus Krüger a Brandon Saad.

Brankár Corey Crawford zneškodnil 40 striel súpera.

Rustov hetrik nestačil

Pittsburghu nepomohol ani hetrik Bryana Rusta, ktorý bol jediným strelcom Penguins v dueli. Rust navyše nepremenil niektoré ďalšie príležitosti.

Počas vyše šestnástich minút na ľade vyslal na Crawforda osem striel.

"Odohral skvelý zápas. Na každú svoju šancu sa tvrdo narobil. Bol jedným z hráčov, ktorí boli vždy pri puku, vždy korčuľoval," pochválil zverenca tréner Penguins Mike Sullivan.

Pre 26-ročného útočníka to bol druhý hetrik v kariére, prvý strelil v decembri 2016 proti Ottawe.

Načítavam video...

V závere prehrávali o dva góly, napokon vyhrali

Calgary otočilo zápas s Philadelphiou a zvíťazilo 6:5 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 35. sekunde extračasu Johnny Gaudreau.

Flames pritom ešte 68 sekúnd pred koncom základného hracieho času prehrávali 3:5, gólmi Rasmusa Anderssona a Seana Monahana však poslali meranie síl do predĺženia, ktoré rozhodol spomenutý Gaudreau.

Calgary sa vďaka triumfu posunulo na prvú priečku Západnej konferencie.

Anaheim zdolal Dallas po obrate z 1:3 na 6:3. Hetrikom k tomu prispel český útočník Ondřej Kaše, obranca Brandon Montour si pripísal dokonca štyri body (1+3).

NHL 2018/2019 - základná časť:

New York Islanders - Las Vegas 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Góly: 4. Beauvillier (J. Boychuk, Barzal), 32. Pelech (Barzal) - 1. Marchessault (C. Miller, R. Smith), 37. W. Karlsson, 44. Nosek (Lindberg, Carpenter)

Brankári: Lehner - Fleury, strely na bránku: 25:17

Chicago - Pittsburgh 6:3 (2:1, 1:2, 3:0)

Góly: 15. Martinsen (Dahlström, Krüger), 18. Seabrook (J. Toews), 36. DeBrincat (P. Kane, Seabrook), 44. Krüger (Martinsen, Keith), 59. J. Toews (Saad), 60. Saad (J. Toews) - 19. Rust, 26. Rust (D. Grant), 40. Rust (Määttä, Aston-Reese)

Brankári: Crawford - DeSmith, strely na bránku: 29:43

Calgary - Philadelphia 6:5pp (1:0, 2:4, 2:1 - 1:0)

Góly: 10. Bennett (M. Tkachuk, Quine), 26. Giordano (Hamonic, D. Ryan), 31. Monahan (M. Tkachuk, J. Gaudreau), 59. R. Andersson (J. Gaudreau, M. Tkachuk), 60. Monahan (M. Tkachuk, Giordano), 61. J. Gaudreau (Giordano, Monahan) - 21. Sanheim (Giroux), 26. J. Van Riemsdyk (Couturier, Giroux), 27. Couturier (Voráček, Provorov), 28. Weise (Gudas, Hägg), 52. Couturier

Brankári: Smith (41. Rittich) - Stolarz, strely na bránku: 41:19

Anaheim - Dallas 6:3 (1:0, 1:3, 4:0)

Góly: 7. Kaše (Aaberg), 37. Kaše (Getzlaf), 51. Kaše (N. Ritchie, Montour), 53. Montour (Getzlaf), 54. Silfverberg (Cogliano, Montour), 60. H. Lindholm (Montour) - 27. Heiskanen (Spezza, Lindell), 29. Comeau (Devin Shore, Dickinson), 32. Radulov (Fedun, Devin Shore)

Brankári: Gibson - Bishop, strely na bránku: 36:29