James Harden.
James Harden. (Autor: TASR/AP)
SITA|14. dec 2018 o 08:08

Lakers sú na tom napriek prehre lepšie ako súper.

HOUSTON. Basketbalisti Houstonu zvíťazili v noci na piatok dueli zámorskej NBA nad Los Angeles Lakers 126:111.

Strojcom úspechu Rockets bol rozohrávač James Harden, ktorý sa prezentoval druhým triple-double v sezóne a 37. v kariére za 50 bodov, 10 doskokov a 11 asistencií.

Dvadsaťdeväťročný Harden si však musel v poslednej štvrtine trochu oddýchnuť, aby dokonal prehru hostí.

"Hráte 45-46 minút za zápas, v tejto lige je to ťažké pre každého. Hráči sú veľmi kvalitní, počas krátkeho pobytu na striedačke som nabral energiu a bol som pripravený opäť nastúpiť," povedal Harden.

Rodák z Los Angeles sa vrátil na palubovku asi päť minút pred koncom duelu a menej ako 90 sekúnd pred záverečným klaksónom si pripísal desiaty doskok.

Houston aj vďaka nemu dosiahol druhé víťazstvo po sebe a aktuálne má bilanciu 13-14. Lakers sú na tom o niečo lepšie, z víťazstva sa tešili v 17 prípadoch, prehra v Houstone bola ich jedenástou v sezóne.