Griezmann zariadil víťazstvo Atlética, Real len tesne porazil Rayo Vallecano

Francúzsky futbalista Antoine Griezmann predĺžil svoj do roku 2021 platný kontrakt v tíme Atlético Madrid ešte o jednu sezónu. (Autor: TASR/AP)
TASR|15. dec 2018 o 15:57

Pozrite si výsledky sobotňajších zápasov najvyššej španielskej ligy.

MADRID. Futbalisti Atlética Madrid zvíťazili na pôde Realu Valladolid 3:2 v sobotňajšom zápase 16. kola najvyššej španielskej súťaže.

O triumfe favorita rozhodol francúzsky majster sveta Antoine Griezmann. V 26. minúte prihral na vedúci gól Nikolu Kaliniča a v ďalšom priebehu sa sám dvakrát strelecky presadil.

Atlético vyhralo druhý zápas po sebe, vďaka čomu sa v tabuľke bodovo dotiahlo na vedúcu Barcelonu. Tá má však k dobru nedeľňajší duel na ihrisku Levante.

Real Madrid zdolal Rayo Vallecano 1:0 a v tabuľke poskočil na tretie miesto. Na Atletico a Barcelonu, ktorá má k dobru nedeľňajší súboj v Levante, stráca dva body.

Druhé víťazstvo v tomto týždni napokon nedosiahla Valencia. Na pôde Eibaru síce viedla gólom Rodriga, no konečnú podobu výsledku dal v 56. minúte z pokutového kopu Charles. Pre Valenciu je to už desiata remíza v sezóne.

Futbalisti Getafe zvíťazili nad Realom Sociedad San Sebastian 1:0.

La Liga 2018/2019 - 15. kolo - sobota:

Getafe - Real Sociedad San Sebastian 1:0 (1:0)
Gól: 3. Molina

Real Madrid - Rayo Vallecano 1:0 (1:0)
Gól: 13. Benzema

Eibar - Valencia 1:1 (0:1)
Góly: 56. Charles (z pok. kopu) - 29. Rodrigo

Valladolid - Atlético Madrid 2:3 (0:2)
Góly: 57. Calero, 63. Saúl Ňíguez (vlastný) - 45. a 80. Griezmann (prvý z pok. kopu), 26. Kalinič

Domov»Futbal»Španielsko»Griezmann zariadil víťazstvo Atlética, Real len tesne porazil Rayo Vallecano