V NHL si proti sebe zahrali dvaja Slováci, Ovečkin utvoril rekord

Tomáš Tatar (vpravo) sa raduje so spoluhráčmi po jednom z gólov.
Tomáš Tatar (vpravo) sa raduje so spoluhráčmi po jednom z gólov. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|15. dec 2018 o 22:43

Hrdinom noci bol aj Holanďan.

NEW YORK. Hokejisti Montrealu Canadiens zvíťazili nad hráčmi Ottawy Senators 5:2 v noci na nedeľu v stretnutí zámorskej NHL.

Canadiens prehrávali po dvoch tretinách 1:2, ale štyrmi gólmi v tretej dvadsaťminútovke otočili skóre zápasu.

Slovenský útočník Montrealu Tomáš Tatar sa počas necelých sedemnástich minút na ľade nezapísal do kanadského bodovania. Na konci mal jeden plusový bod, dve trestné minúty a dve strely.

Obranca Ottawy Christián Jaroš odohral 16:34 minúty, získal dva mínusové body, tri strely a štyri bodyčeky.

Tretia výhra nad Ottawou v priebehu 12 dní

Tréner Canadiens Claude Julien sa vďaka triumfu svojich zverencov dostal do klubu koučov s aspoň 600 víťazstvami v NHL.

Julienovi sa to podarilo v 1136. dueli v zámorskej profilige, čo je piaty najrýchlejší výsledok po Scottym Bowmanovi, Alainovi Vigneaultovi, Joelovi Quennevillovi a Mikovi Babcockovi.

"Už som to povedal predtým a poviem to opäť. Keď budem v dôchodku sedieť v hojdacom kresle a budem sa pozerať späť na svoju kariéru, možno to vtedy bude mať pre mňa význam. Teraz však stále musím mať zápal na pokračovanie. Tie čísla pre mňa teda nie sú veľmi dôležité," uviedol Julien pre oficiálny ligový web.

Canadiens uspeli v piatom meraní síl z uplynulých šiestich, pričom zdolali Senators po tretíkrát v ostatných dvanástich dňoch (v oboch prípadoch tiež 5:2).

Víťazný tím jednoznačne prestrieľal svojho súpera 47:18.

Barkov zabudol, aké je to streliť hetrik

Fínsky útočník Aleksander Barkov prispel svojím prvým hetrikom v zámorskej profilige k triumfu Floridy nad Torontom 4:3 po predĺžení.

Barkov strelil dva góly v riadnom hracom čase. Neskôr v štvrtej minúte predĺženia rozhodol o dvoch bodoch pre Panthers a tiež o skompletizovaní premiérového hetriku.

Bol najlepším na ľade, a to s náskokom desiatich míľ.

Mike Babcock o Aleksandrovi Barkovi

Hráč s ruskými koreňmi sa stal prvým hokejistom v histórii Floridy, ktorému sa podarilo pridať tretí gól v predĺžení.

"Stále tomu nemôžem uveriť. Od môjho posledného hetriku ubehlo asi tak desať rokov, už som aj zabudol, aké to je. Možno si neskôr naplno uvedomím, čo sa práve stalo," povedal Barkov.

Kapitána Panthers pochválil aj tréner súpera Mike Babcock.

"Barkov bol, samozrejme, najlepším hráčom na ľade, a to s náskokom desiatich míľ," vyjadril sa kouč Maple Leafs.

Holandský útočník strelil oba góly

Anaheim zvíťazil v ôsmom z ostatných deviatich stretnutí. O triumfe 2:1 po predĺžení nad Columbusom rozhodol holandský útočník Daniel Sprong.

Rodák z Amsterdamu sa presadil aj v riadnom hracom čase, keď v 16. minúte vyrovnal na 1:1. O dvoch bodoch pre Ducks rozhodol v druhej minúte predĺženia.

"Našiel som si voľné miesto, ktoré mi poskytol obranca Columbusu. Adam Henrique výborne clonil pred bránkou. Videl som, že na ľavej strane je voľné miesto, tak som zamieril tam," opísal rozhodujúci gólový moment Sprong.

Brankár John Gibson prispel k triumfu Ducks 36 úspešnými zákrokmi.

Ovečkin rozhodol v nájazdoch

Ruský útočník Alexander Ovečkin skóroval proti Buffalu (4:3 po sam. nájazdoch) a natiahol bodovú sériu na rekordných štrnásť zápasov.

Kapitánovi Washingtonu sa nepodarilo stať prvým hráčom v histórii, ktorý dal tri hetriky v troch dueloch po sebe.

Skóroval však v šiestom meraní síl v sérii a pripísal si už 29. gól v sezóne. Na bránu súpera vyslal až osem striel.

"Áno, dnes som mal nejaké dobré šance. Bolo by fajn mať ďalší hetrik alebo tak. Teraz už s tým však nič nespravím," poznamenal Ovečkin, ktorý rozhodol stretnutie úspešným nájazdovým pokusom.

NHL 2018/2019 - základná časť:

Minnesota - Calgary 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 24. Greenway (Mikael Granlund) - 13. Giordano (Jankowski), 49. M. Tkachuk (Neal, Brodie)

Brankári: Dubnyk - Rittich, strely na bránku: 35:26

Columbus - Anaheim 1:2pp (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 13. Nutivaara (Jenner) - 16. Sprong (Manson), 62. Sprong (Henrique)

Brankári: Bobrovskij - Gibson, strely na bránku: 37:22

Florida - Toronto 4:3pp (1:0, 1:0, 1:3 - 1:0)

Góly: 20. Barkov (Dadonov, Hoffman), 29. Huberdeau (Yandle, Hoffman), 57. Barkov (Brouwer, Malgin), 64. Barkov (Huberdeau) - 51. Tavares (Gardiner, Rielly), 57. Marner (Zajcev, Kadri), 59. Marner (Rielly, Gardiner)

Brankári: Luongo - Andersen, strely na bránku: 33:32

/obranca Martin Marinčin (Toronto) nehral/

Montreal - Ottawa 5:2 (1:1, 0:1, 4:0)

Góly: 4. Peca, 43. Kotkaniemi (Lehkonen, Petry), 51. S. Weber (A. Shaw, Danault), 54. Byron (Kotkaniemi, Lehkonen), 58. Drouin (Domi, Peca) - 4. C. White (B. Tkachuk), 30. Bödker (Mark Stone)

Brankári: Price - McKenna, strely na bránku: 47:18

/útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 16:55 minúty, pripísal si jeden plusový bod, dve trestné minúty za nedovolené bránenie, dvakrát vystrelil na bránu súpera, prezentoval sa aj jednou zablokovanou strelou súpera a jednou stratou puku/

/obranca Christián Jaroš (Ottawa) odohral 16:34 minúty, pripísal si dva mínusové body, trikrát vystrelil na bránu súpera, prezentoval sa aj štyrmi bodyčekmi, tromi zablokovanými strelami súpera a jednou stratou puku/

NY Islanders - Detroit 4:3sn (1:2, 0:0, 2:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 12. Beauvillier (Barzal, Josh Bailey), 52. Barzal (Lee, Leddy), 54. Cizikas (Clutterbuck, Martin), rozhodujúci sam. nájazd Barzal - 6. Nyquist (Larkin, Vanek), 20. Daley (Bertuzzi, Vanek), 59. Vanek (Athanasiou, Kronwall)

Brankári: Greiss - Bernier, strely na bránku: 48:21

Pittsburgh - Los Angeles 4:3pp (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)

Góly: 7. Cullen (Rust, J. Johnson), 14. Rust (Crosby, Guentzel), 29. Pearson, 64. P. Kessel (Malkin, Määttä) - 24. Muzzin (Kopitar, Iafallo), 31. Luff (A. Wagner, Doughty), 53. Iafallo (A. Kempe, Muzzin)

Brankári: Murray - Quick, strely na bránku: 36:41

Washington - Buffalo 4:3sn (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0, 2:1)

Góly: 4. Connolly (Smith-Pelly), 10. Vrána (Kuznecov), 34. Ovečkin (Bäckström, Orlov), rozhodujúci sam. nájazd Ovečkin - 3. Eichel (S. Reinhart, Dahlin), 23. Eichel (Dahlin, Ristolainen), 28. Dahlin (Skinner, S. Reinhart)

Brankári: Copley - Hutton, strely na bránku: 38:29

Nashville - New Jersey 2:1sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 2:1)

Góly: 19. F. Gaudreau (Salomäki, Ekholm), rozhodujúci sam. nájazd Johansen - 59. Boyle (Johansson, Bratt)

Brankári: Saros - Kinkaid, strely na bránku: 28:34

Colorado - Dallas 6:4 (3:0, 1:2, 2:2)

Góly: 6. Landeskog (Barrie, MacKinnon), 8. Calvert (Nieto), 20. Rantanen (MacKinnon), 35. Rantanen (MacKinnon, Compher), 57. Landeskog (E. Johnson), 59. MacKinnon (Rantanen) - 29. Lindell (Janmark, Fedun), 30. Seguin, 54. Seguin (Fedun, Radulov), 56. Jamie Benn (Seguin, Radulov)

Brankári: Varlamov - Chudobin (21. Bishop), strely na bránku: 37:42

Vancouver - Philadelphia 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)

Góly: 5. Tanev (Goldobin, Horvat), 9. L. Eriksson (Goldobin, Biega), 12. Leivo (Boeser, Stecher), 33. Boeser (Stecher, E. Pettersson), 56. Markus Granlund (Motte, Beagle) - 17. Laughton

Brankári: Markström - Stolarz (9. Lyon), strely na bránku: 24:32

Domov»Hokej»NHL»V NHL si proti sebe zahrali dvaja Slováci, Ovečkin utvoril rekord