Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2018/2019 - Alta Badia, Taliansko:

5.Tommy FordUSA+ 2,79 s
6.Mats OlssonŠvédsko+ 2,81 s
41.Adam ŽampaSlovenskonepostúpil do 2. kola
47.Andreas ŽampaSlovenskonepostúpil do 2. kola

ALTA BADIA. Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher suverénne triumfoval v obrovskom slalome Svetového pohára v talianskom stredisku Alta Badia.

Na druhom mieste skončil s obrovským odstupom 2,53 sekundy Francúz Thomas Fanara, tretiu priečku obsadil jeho krajan Alexis Pinturault (+2,69).

Dvadsaťdeväťročný Hirscher deklasoval konkurenciu a vyhral v Alta Badii šiesty obrovský slalom v sérii. Celkovo si pripísal 61. triumf vo Svetovom pohári.

Hirscher je absolútnym rekordérom v Alta Badii už od vlaňajška, keď v historickom poradí miestnych triumfov preskočil taliansku legendu Alberta Tombu. Ten na domácom svahu dominoval štyrikrát.

Vyšším rozdielom ako teraz v Alta Badii zdolal Hirscher súpera na druhom mieste v obrovskom slalome v pretekoch Svetového pohára iba raz. Prvého marca 2015 vyhral v Garmisch-Partenkirchene pred Nemcom Felixom Neureutherom o 3,28 sekundy.

Preteky nevyšli Hirscherovmu veľkému konkurentovi v točivých disciplínach Henrikovi Kristoffersenovi z Nórska, ktorý stratil 3,65 sekundy a skončil štrnásty.

Slovenskí reprezentanti Adam a Andreas Žampovci nepostúpili do druhého kola medzi elitnú tridsiatku. Adam stratil na Hirschera 4,40 sekundy a skončil na 42. pozícii, Andreas obsadil 48. priečku (+4,65 sekundy).