Slovan prehral aj jedenásty zápas za sebou, neuspel v Petrohrade

Športové prenosy SME|18. dec 2018 o 00:00

Bratislavský klub vyhrával iba pár sekúnd.

KHL 2018/2019 - základná časť:

SKA Petrohrad - HC Slovan Bratislava 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 10. Jakupov (Koskiranta), 24. Plotnikov (Dacjuk, Tichonov), 36. Prochorkin (Zub, Gusev), 50. Gusev (Prochorkin) - 9. Sukeľ (Grman, Klok)

Rozhodovali: Birin, Judakov - Galimov, Stroganov (všetci Rus.), vylúčení: 4:3 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 10 915 divákov

SKA Petrohrad: Hellberg - Belov, Zub, Hersley, Chafizulin, Rundblad, Zubarev, Rukavišnikov - Plotnikov, Dacjuk, Tichonov - Karpov, Prochorkin, Gusev - Barabanov, Byvaľcev, Kručinin - Li, Koskiranta, Jakupov - Maľcev

HC Slovan Bratislava: Čiliak - Gelinas, Sersen, Klok, Grman, Meszároš, Jánošík, Švarný - Červený, Taffe, Řepík - Jeglič, Sukeľ, Bailey - Sloboda, Hrnka, Lamper - Baranov, Chipchura, Rau

PETROHRAD. Hokejisti HC Slovan Bratislava prehrali v utorňajšom stretnutí KHL na ľade SKA Petrohrad 1:4.

Najhoršiu sériu prehier od vstupu do nadnárodnej súťaže natiahli na jedenásť zápasov a v tabuľke Západnej konferencie klesli na poslednú dvanástu priečku.

Skóre zápasu otvorili prekvapujúco hostia, v 9. minúte sa presadil Matúš Sukeľ. Domáci však vyrovnali už o 33 sekúnd zásluhou Naila Jakupova.

O víťazstve favorita rozhodol v 24. minúte Sergej Plotnikov, ešte do prestávky pridal poistku Nikolaj Prochorkin, konečné skóre 4:1 stanovil v 50. minúte Nikita Gusev.

Zverenci trénera Vladimíra Országha sa najbližšie predstavia vo štvrtok 20. decembra od 17:30 SEČ v Minsku proti tabuľkovému susedovi Dinamu.

Online prenos: SKA Petrohrad - HC Slovan Bratislava (KHL 2018/2019)

KHL  2018/2019
18.12.2018 o 17:30
Petrohrad
4:1
(1:1, 2:0, 1:0)
59' minúta
Slovan
Góly a asistencie: 10. Jakupov (Koskiranta), 24. S. Plotnikov (V. Tichonov, Dacjuk), 36. Prochorkin (Zub, N. Gusev), 50. N. Gusev (Prochorkin) – 9. Sukel' (Hrnka, Klok). Rozhodca: Birin, Judakov – Galimov, Stroganov. Diváci: 10.915.
V tretej tretine sa žiadne prekvapenie nekonalo. Domáci pridali do siete Slovana kuriózny puk pri svojej presilovke a posledných sedem minút zápasu sa už len dohrávalo bez prerušenia hry. Slovan mal možnosť pri prečíslení udrieť, nepodarilo sa mu to. SKA bol lepším tímom a právom si do tabuľky z dnešného duelu zapíše dva body. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 13:3, celkom 30:25. Jedna zaujímavosť zo štatistík, pomer vyhraných buly 18:32. Slovan sa o dva dni predstaví na ľade Dinama Minsk, preruší svoju negatívnu sériu? Pekný večer a dobrú noc priaznivcom športu želá Vladimír Korduliak.
58:57
Baranov pálil z ľavého kruhu, minul bránku domácich, Hellberg bol aj teraz bez práce.
57:35
Daciuk vystrelil z ľavej strany od kruhu spoza obrancu, Čiliak poslal puk späť do hry a prerušenie hry nebolo nutné.
56:54
Hrnka vypichol domácim puk a ušiel po ľavej strane okolo mantinelu, no len do rohu klziska, kde ho o puk odzbrojili chlapci v modrých dresoch.
54:49
Hráme dlho bez prerušenia hry, domáci zápas akoby už len dohrávali, puk lieta z pásma do pásma, strelu na bránku sme videli len jednu, Čiliak poslal puk bezpečne späť do hry.
52:49
Akcia belasých stroskotala tesne za útočnou modrou, vojaci pôjdu do ďalšej svojej akcie.
52:25
Tichonov poslal puk vľavo a Karpov na dvakrát pri bránkovisku nedokázal prekonať Čiliaka v bránke belasých. Marek puk v pokľaku schoval medzi svoje betóny.
51:37
Rundblad vystrelil z pravého kruhu, kam sa prekľučkoval s pukom na svojej palici, puk však poslal len na ochranné sklo.
49:42
49:42
goalPetrohrad dal gól!
Z ľavej strany od bránky strieľal Prochorkin, jeho puk preletel bránkoviskom na druhú stranu, odkiaľ vystrelil NIKITA GUSEV, ktorý od žrde cez chrbát Čiliaka dostal kuriózne puk do siete belasých. Asistencia: Nikolaj Prochorkin.
49:29
Dve minúty za podrazenie a trest pre Červeného, presilovka pre SKA.
48:42
Belov vystrelil švihom z pravej strany od mantinelu od kruhu, Čiliak dobre čítal hru a puk schoval do svojej roztancovanej lapačky.
47:26
Čiliak likviduje puk z hokejky Jakupova, ktorý pálil od modrej, Marek mal odkrytý výhľad a puk letiaci nad ľadom bezpečne zneškodnil vo svojej lapačke.
47:03
Belov preveril pozornosť Čiliaka, Marek išiel do pokľaku a puk zlikvidoval vo svojom výstroji.
46:51
Hostia v plnom počte, aj Sukeľ už naskočil späť na ľadovú plochu.
46:16
Domáci v plnom počte a vojaci budú v hre pokračovať svojou krátkou presilovkou.
45:32
Jakupov vystrelil z ľavej strany od kruhu, puk bol zblokovaný na ochrannú sieť, vhadzujeme pred Čiliakom, po jeho pravici.
44:51
Sily na ľade sa nám vyrovnajú, Sukeľ inkasuje dve minúty za podrazenie.
44:16
Hersley inkasuje dve minúty za nedovolené bránenie, Slovan dostal ponuku na kontaktný gól.
44:16
Řepík preveril pozornosť Hellberga z ľavej strany, Švéd v službách vojakov puk v pokľaku zneškodnil.
43:44
importantPrečíslenie dva na jeden, z pravej strany Sloboda naservíroval na ľavú Lamperovi, ktorý vystrelil, Hellberg ho vychytal.
42:38
importantRukavišnikov pálil príklepom z ľavého kruhu, Čiliak cez rameno puk v pokľaku zlikvidoval.
42:04
Barabanov hľadal spoluhráča, skôr, ako stihol puk zo svojej hokejky odoslať, Grman vo výbornom obrannom zákroku poslal Barabanova s pukom za bránku.
41:28
Až teraz, puk mimo obranné pásmo Slovana a celá prvá päťka smeruje na striedačku.
41:20
Rovnaký priestupok na strane hostí a hra sa opäť vráti pred Čiliaka, Slovan prestriedať počas hry ešte nestihol.
40:40
V úvode tretej časti hry zakázané uvoľnenie belasých, ktorí tak striedať nemôžu, hra sa vráti pred Čiliaka.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 19:10.
V druhej tretine si belasí v jej úvode vypracovali dve šance na úspech. Nepodarilo sa a trestal po peknej akcii domáci tím. Vojaci sa potom poľahky posadili na koňa a vyrábali jednu akciu za druhou, Čiliak mal v bránke hostí plne ruky a nohy práce. Vojaci pridali do siete súpera ešte jeden gól a do šatne odchádzali spokojnejší s dvoj gólovým brejkom. Pomer striel medzi žrde v druhej tretine 10:11.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:16
Lamper vypichol domácim puk a dostal sa do brejku, vystrelil z ľavej strany, Hellberg puk poslal do rohu klziska, SKA pôjde do akcie.
38:05
Slovan sa bráni a vojaci diktujú tempo hry, pevne držiac taktovku hry vo svojich rukách.
36:58
Slovan chyboval v rozohrávke, videli sme strelu Kručinina, Čiliak puk vyrazil pred seba a Gélinas napokon puk upratal do bezpečia.
35:25
importantĎalšia pekná akcia domácich a z druhej vlny pálil Daciuk, Čiliak puk schoval vo svojej lapačke.
35:14
35:14
NIKOLAJ PROCHORKIN vystrelil švihom spoza obrancu z vnútornej strany pravého kruhu a cez rameno Čiliaka puk končí pod brvnom jeho bránky. Asistencie: Arťom Zub a Nikita Gusev.
34:57
importantGusev sa prezentoval krásnym príklepom z pravého kruhu, Čiliak v pokľaku puk vyrazil späť do hry a podržal tím od Dunaja.
33:22
Slovan nahodil puk na bránku domácich, Hellberg bol nútený ho prikryť a belasí budú mať pásmo na vhadzovanie.
32:55
Domáci v plnom počte, Slovan hral presilovku dobre, videli sme strelecké pokusy, Hellberg na čele defenzívy vojakov odolal.
32:43
Videli sme dva strelecké pokusy Gélinasa, ten prvý Sukeľ usmernil mimo priestor bránky Hellberga, ten druhý zablokovala defenzíva domácich a puk skončil v rohu klziska.
31:45
Slovan držal domácich v pásme, ktorí mu efektný palebný priestor neposkytli, puk napokon opustil útočné pásmo.
30:55
Plotnikov dve minúty za nedovolené bránenie, Slovan si zahrá presilovku.
30:55
importantBelov a jeho príklep od modrej, Čiliak puk efektne schoval do lapačky. Plotnikov na to fauloval Čiliaka a Gélinas riešil situáciu.
30:06
Slovan upokojil hru na ľadovej ploche a po zakázanom uvoľnení sa hra bude sťahovať pred Čiliaka.
28:35
importantBarabanov zakončil z pravej strany, Čiliak puk vyrazil na ľavú stranu a Kručinin nedokázal puk poslať do odkrytej časti bránky Slovana, keď trafil len jej bočnú sieť.
27:01
importantPrečíslenie domácich dva na jeden, Daciuk z pravej strany hľadal na ľavej Tichonova, na výbornú Meszároš, ktorý úmysel domácich vystihol a puk efektne vypichol.
26:53
Červený bekhendom zakončil z pravého kruhu nepresne, minul bránku domácich.
26:25
Gusev v dobrej príležitosti puk poslal na ochranné sklo, SKA po góle ožil a Slovan sa v tejto chvíli bráni akciám domácich.
25:39
Hersley spoza pravého kruhu vystrelil a Čiliak cez vyrážačku puk poslal pred seba, defenzíva v bielych dresoch situáciu zvládla a puk dostala pod svoju kontrolu.
24:45
Ďalšia pekná akcia domácich na ľavej strane, ktorú zakončil Byvalcev po prihrávke Kručinina, Čiliak puk poslal na druhú stranu klziska.
23:58
23:58
Akcia ako z hokejovej učebnice, Daciuk z pravej strany poslal puk na Tichonova, ten puk poslal na zadnú žrď k bránkovisku a SERGEJ PLOTNIKOV už len nastavil hokejku, aby zmenil trajektóriu puku do siete Čiliaka. Asistencie: Viktor Tichonov a Pavel Daciuk.
23:29
importantČervený po brejku hostí vystrelil z ľavej strany, Hellberg puk vyrazil pred seba a Řepík v dorážke neuspel, puk tesne minul ľavú žrď domácej klietky.
22:46
Brejk domácich, ktorý chcel zakončiť Barabanov po kľučke, Čiliak ho vychytal a zmenu skóre nedovolil.
21:48
Domáci v plnom počte, Jeglič chyboval v zóne domácich prihrávkou a SKA smeruje do akcie.
21:17
importantSukeľ pekne vystrelil z pravého kruhu, Hellberg cez pravý betón poslal puk na druhú stranu klziska.
20:59
Puk opustil hraciu plochu, vhadzovať budeme v centrálnom kruhu.
20:15
Červený dostal puk za kruhy a zakončil, jeho puk domáci zablokovali a Hellberg teraz zasahovať nemusel.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 18:20.
V prvej tretine sme videli vyrovnaný duel, účet večera otvoril po peknej akcii Hrnku Sukeľ, ktorý to trafil parádne. Vojaci odpovedali ihneď a po chybe hostí po brejku Jakupov pohotovo vyrovnal. Videli sme aj tri vylúčenia, dve na strane domácich, Slovan bude druhú tretinu začínať v početnej výhode. Pomer striel medzi žrde v tej prvej 7:11.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:54
Slovan vyhral buly a vyrobil peknú akciu na jeden dotyk, ktorú zakončil Řepík strelou z vrcholu pravého kruhu, puk však poslal na ochranné sklo a Hellberg bol bez práce, aj keď naťahoval rukavicu.
19:48
Barabanov inkasuje trest za seknutie Sukeľa a dve minúty výhody pre belasých v závere prvej tretiny.
19:06
Sloboda poslal pekný kolmý puk Lamperovi, ktorý po prechode modrou puk na streľbu už spracovať nedokázal, bol tiesnený domácim obrancom.
18:36
Zakázané uvoľnenie hostí, hra sa presťahuje späť pred Čiliaka, belasí striedať nemôžu.
17:47
Petrohrad chybuje na modrej ofsajdom, čiarový akciu domácim musel zastaviť.
15:40
Domáci v plnom počte, SKA oslabenie ubránil.
15:25
importantGélinas usmernil puk na bránku domácich, keď po prihrávke Baileyho pálil z pravej strany, Hellberg dobrým pohybom puk cez rameno poslal späť do hry, Slovan svoju presilovku zrejme využiť nedokáže.
14:35
Slovan vyrobil úmyselný ofsajd pri svojej presilovke, čiarový nariadil vhadzovanie pred Čiliakom.
14:03
Sersen posunul cez modrú Řepíkovi, ktorý vystrelil švihom spoza kruhov, Hellberg puk poslal späť do hry.
13:40
Hákovanie a dve minúty pre Guseva, Slovan si zahrá presilovú hru.
13:22
Rukavišnikov preveril pozornosť Čiliaka, Marek puk schoval vo svojej rukavici a v hre pokračujeme po reklamnej prestávke.
12:54
Hersley pálil z pravého kruhu príklepom, puk oprel o ochranné sklo a ten následne opustil pásmo hostí.
11:59
Řepík od modrej z pravej strany poslal puk do priestoru domácej bránky, Hellberg puk cez hokejku posiela späť do hry.
09:26
09:26
Slovan chyboval prihrávkou v útočnom pásme, do brejku sa dostal NAIL JAKUPOV a zoči-voči Čiliakovi po kľučke vyrovnáva. Asistencia: Jarno Koskiranta.
08:53
08:53
goalSlovan Bratislava dal gól!
Hrnka prenechal puk na pravom kruhu a MATÚŠ SUKEĽ to napálil pod spojnicu Hellbergovej bránky. Asistencie: Tomáš Hrnka a Lukáš Klok.
08:49
Hostia v plnom počte, Slovan svoje oslabenie ubránil.
08:28
Slovan sa dostal do prečíslenia, Lamper to vyskúšal na strelu z ľavej strany, Hellberg puk poslal späť do hry.
07:55
Sersen za bránkou odzbrojil Karpova a kapitán belasých poslal pozdrav Hellbergovi.
07:02
Čiliak v akcii, keď cez vyrážačku poslal puk do rohu klziska, následne belasí poslali puk von z pásma.
06:49
Daciuk kľučkoval s pukom a vypýtal si faul, za hákovanie odchádza na trestnú Řepík, presilovka pre vojakov.
05:48
Čiliak v akcii po strele Byvalceva, ktorý pálil spoza kruhov, Marek v bránkovisku na výbornú.
05:08
Domáci v akcii a ich zakončenie z ostrého uhla z ľavej strany, Čiliak v pokľaku kryje puk niekde medzi svojimi betónmi.
04:49
Sukeľ sa dostal k zakončeniu po prihrávke Jánošíka, Hellberg zmenu skóre nepripustil a puk poslal späť do hry.
04:19
SKA sa dostal do akcie, ktorú prekombinoval a Slovan zvádza boj o puk vo svojom obrannom pásme.
03:15
Sersen na výbornú v obrannej činnosti a Slovan sa razom dostal do prečíslenia, Červený to chcel z pravej strany na ľavú, obranca domácich však jeho úmysel vystihol a puk zblokoval za bránkovú čiaru Hellberga.
02:58
Slovan teraz poslal puk von cez všetky čiary len za cenu zakázaného uvoľnenia, hra sa sťahuje späť pred Čiliaka.
02:48
Jakupov nahadzoval od modrej z pravej strany a puk končí v lapačke Čiliaka.
01:54
Jánošík poslal puk von z pásma a oba tímy posielajú na ľad čerstvé sily.
00:49
Grman poslal od modrej z pravej strany puk na bránku domácich po ľade, Hellberg ho cez svoju hokejku usmernil do rohu klziska, belasí bojujú o puk v zóne domácich.
00:24
Zub za bránkou Čiliaka poslal puk na ochrannú sieť, arbitri nariadili vhadzovanie v strednom pásme.
00:01
Príjemný podvečer želám priaznivcom hokeja, Slovan sa dnes v bielych farbách predstaví na ľade v Petrohrade. SKA nastúpi na duel dnes v modrých farbách. Oba tímy už máme na ľadovej ploche, zaznejú hymny oboch krajín a začíname.

SKA Petrohrad:

Hellberg (Šesťorkin) – Belov (A), Zub, Hersley, Chafizullin, Zubarev, Rundblad, Rukavišnikov – Plotnikov (C), Daciuk, Tichonov (A) – Gusev, Karpov, Prochorkin – Barabanov, Kručinin, Byvalcev – Li, Jakupov, Malcev – Koskiranta

HC Slovan Bratislava:

Čiliak (Štěpánek) – Gélinas, Sersen (C), Klok, Grman, Jánošík, Meszároš (A), Švarný – Řepík (A), Taffe, Červený – Bailey, Sukeľ, Jeglič – Lamper, Hrnka, Sloboda – Baranov, Chipchura, Rau

Rozhodca:

Birin, Judakov – Galimov, Stroganov.
Hokejisti HC Slovan sa v utorok podvečer predstavia na ľade jedného z favoritov súťaže v Petrohrade. Prvý zápas vo Viedni skončil víťazstvom vojakov po jednoznačnom priebehu a výsledok znel 7:0.

Petrohrad – druhé najväčšie mesto v Ruskej federácii hneď za Moskvou. Petrohrad eviduje toľko hláv, ako samotné Slovensko, cez 5.000.000 obyvateľov. Mesto nesie názov po svätom apoštolovi Petrovi, preto Sankt Peterburg, čiže Svätý Peter, dnes len Petrohrad. Predtým, za éry Sovietskeho zväzu, nieslo mesto názov Leningrad. SKA Petrohrad hráva svoje zápasy v Športovo-koncertnom komplexe, Aréne Ľadový palác, ktorá má kapacitu 12.300 divákov.

SKA Sankt Peterburg, hokejový klub na severe Ruska datuje vznik v roku 1946. Počas svojej histórie 5 krát menil svoj názov. SKA – alebo Športový Klub Armády nesie od roku 1953. V ruských hokejových súťažiach zaznamenal dvakrát tretie miesto, v rokoch 1971 a 1987.

Petrohrad je účastníkom KHL od jej vzniku. Vo všetkých jej desiatich ročníkoch sa prebojoval do play-off súťaže, z roka na rok sa zlepšoval, postupne zaznamenal celkovo 10. , 9. , 7. a 4. miesto, keď v konferenčnom finále podľahol neskoršiemu víťazovi Gagarinovho pohára, Dinamu Moskva. V piatej sezóne to bola už „bronzová medaila“, opäť vo finále Západnej konferencie skončil na hokejkách neskoršieho víťaza Gagarinovho pohára, Dinamo Moskva zvíťazilo v sérii 4:2 na zápasy. V šiestej sezóne to bolo po vyradení s Lokomotiv Jaroslavľ po sérii 2:4 na zápasy celkom 5. miesto.

V siedmej sezóne to už bola ale celkom iná káva. SKA začal svoju spanilú jazdu play-off v osemfinále Západnej konferencie, keď v predkrme vyradil zo súťaže Torpedo Nižný Novgorod po sérii 4:1 na zápasy. Potom už prišlo hlavné menu a v semifinále konferencie si to odnieslo slávne Dinamo Moskva, rezultát? 4:1 na zápasy. V konferenčnom finále SKA zvíťazil po sérii 4:3 na zápasy nad ďalším slávnym moskovským klubom – CSKA. A na rad prišla séria zápasov s víťazom Východnej konferencie. SKA v súboji o Gagarinov pohár vyškolil AK Bars Kazaň a po sérii 4:1 na zápasy sa mohol tešiť zo svojho triumfu. No a v ôsmej sezóne SKA v prvom kole play-off vyradil Lokomotiv Jaroslavľ po sérii 4:1 na zápasy. V konferenčnom semifinále prišiel na rad Dinamo Moskva, vojaci zo severu Ruskej federácie zvíťazili v sérii 4:2 na zápasy. Cesta za úspechom sa však skončila vo finále Východnej konferencie, vyradenie mestského rivala Dinama Moskva pomstil CSKA Moskva, ktorý chlapcom z Petrohradu nedovolil zvíťaziť ani v jednom z duelov a SKA tak v konečnom účtovaní obsadil krásnu 4. priečku.

V deviatom ročníku sa SKA opäť radoval z trofeje, keď v osemfinále play-off vyradil vcelku hladko klub Viťaz Podoľsk a konečný rezultát bol 4:0 na zápasy. V semifinále konferencie na SKA čakalo Dinamo Moskva. To však dokázalo zvíťaziť len v úvodnom meraní síl a to gólom v predĺžení na ľade v Petrohrade. SKA následne zvíťazil vo všetkých štyroch ďalších zápasoch a tešil sa z postupu do konferenčného finále. Vo finále Západnej konferencie si to odniesol Lokomotiv Jaroslavľ, ktorý nezvíťazil ani v jednom meraní síl, aj keď dva zo štyroch duelov prehral až gólom v predĺžení. Vo finále KHL SKA narazil na Metallurg Magnitogorsk, a keď aj vo finále prehral len v jednom dueli, po sérii 4:1 na zápasy Kovaľčuk a spol. zdvihli nad hlavy Gagarinov pohár. V uplynulej sezóne sa vojaci opäť dostali do play-off, v prvom kole nedovolili súperovi uhrať ani len bod a Čerepovec zdolal po sérii 4:0 na zápasy. V konferenčnom semifinále si odniesol Lokomotiv Jaroslavľ, ktorý dokázal uhrať jeden víťazný zápas. Vo finále konferencie vojaci z Petrohradu narazili na vojakov z Moskvy a do finále sa prebojovali chlapci z hlavného mesta, séria skončila v pomere 4:2 na zápasy a SKA napokon zaknihoval krásnu bronzovú priečku.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho vystúpenia belasých, Ľadový palác v Petrohrade privíta klub od Dunaja a my vám z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Domov»Hokej»KHL»Slovan prehral aj jedenásty zápas za sebou, neuspel v Petrohrade