Richard Pánik (vpravo) v drese Arizony. (Autor: TASR/AP)
SITA|16. dec 2018 o 22:10

Halák sledoval duel iba zo striedačky.

NEW YORK. V nedeľňajšom programe NHL sa na ľade prestížnej profiligy predstavil jediný slovenský hokejista.

Útočník Arizony Richard Pánik však, rovnako ako jeho ostatní spoluhráči, vyšiel bodovo naprázdno v súboji na ľade Caroliny. Hurricanes zvíťazili 3:0.

Pánik odohral 16:28 minúty, pripísal si jeden mínusový bod a dva bodyčeky.

Halák bol iba na striedačke

Boston doma prehral s Buffalom 2:4 aj vinou dvoch gólov Jeffa Skinnera. Krídelník Sabres sa dostal už na 24 gólov a z druhého miesta stíha ruského lídra tabuľky strelcov Alexandra Ovečkina (29).

V bránke Bruins dostal prednosť Tuukka Rask pred Jaroslavom Halákom, ale 23 zákrokov 31-ročného Fína Bruins na body nestačilo.

Už neraz sa nám stalo, že sme v prvej tretine odskočili o tri či štyri góly. Je pekné mať taký začiatok zápasu.

Matthew Tkachuk z Calgary

Hráči Calgary triumfovali na ľade St. Louis vysoko 7:2 a so 46 bodmi a bilanciou 22-10-2 sú spolu s Winnipegom na čele tabuľky Západnej konferencie.

Dvoma gólmi a asistenciou sa prezentoval Johnny Gaudreau, ktorý má z ostatných 15 zápasov 26 bodov (9+17).

Lepšiu bilanciu po úvodných 34 zápasoch sezóny ako teraz mali Flames iba v jedinej majstrovskej sezóne 1988/1989 s 51 bodmi a zápasovým výkazom 23-6-5.

"Už neraz sa nám v tejto sezóne stalo, že sme v prvej tretine odskočili súperovi o tri či štyri góly. Je pekné mať taký začiatok zápasu," uviedol strelec prvého gólu Flames Matthew Tkachuk na webe NHL.

Černák dostane šancu

Vo Východnej konferencii je na čele Tampa Bay, ktorá v nedeľu prehrala práve vo Winnipegu 4:5 po predĺžení.

Zápas rozhodol 42 sekúnd pred koncom predĺženia Mark Scheifele, s bilanciou jeden gól a dve asistencie prvá jeho hviezda duelu.

V zostave Tampy Bay chýbal slovenský obranca Erik Černák, ktorý po prvých šestnástich zápasoch NHL v kariére (bilancia 0+5) prepustil miesto uzdravenému Antonovi Stralmanovi.

Tréner Jon Cooper však upozornil, že sa automaticky nezbavuje talentovaného slovenského beka známeho aj fyzickou hrou do tela.

"Čaká nás teraz pokračovanie kanadského tripu a Černák si na ňom zahrá," povedal Cooper na webe denníka Tampa Bay Times o blížiacich sa dueloch na ľade Vancouvru, Calgary a Edmontonu.

Prehrou vo Winnipegu prišli jeho zverenci o osemzápasovú sériu víťazstiev. "Naša hra nebola vždy najkrajšia, ale skúšali sme obrúsiť hrany a nakoniec využili svoje šance," skonštatoval Mark Scheifele na webe NHL.

Fleury sa vyrovnal Espositovi

Hráči tímu Vegas Golden Knights zvíťazili 4:3 predĺžení na ľade slávnej Madison Square Garden nad domácim tímom New York Rangers.

Finalista play off v uplynulej sezóne prehrával v New Yorku od druhej miúty gólom Bradyho Skjeia, ale zásahmi Reillyho Smitha a Paula Stasneho otočil na 2:1.

423 výhier

• má na konte brankár Marc-Andre Fleury z Vegas Golden Knights.

Za domácich potom vyrovnal Mika Zibanejad, neskôr na zásah William Cariera reagoval Chris Kreider. Duel dospel až do predĺženia, v ktorom druhý bod pre Vegas zariadil dvanástym gólom v sezóne Alex Tuch.

Rangers sa aktuálne príliš nedarí, keď prehrali osem z ostatných desiatich duelov. V tabuľke Metropolitnej divízie sú až na šiestej priečke.

V bránke hostí si 423. triumf v kariére pripísal gólman Marc-Andre Fleury a v historickom rebríčku sa na deviatom mieste vyrovnal Tonymu Espositovi.

"Od začiatku až do konca sme hrali veľmi dobre a zaslúžili sme si vyhrať," povedal Fleury pre oficiálny web NHL.

NHL 2018/2019 - základná časť:

NY Rangers - Las Vegas 3:4pp (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)

Góly: 2. Skjei (Bučnevič, K. Hayes), 22. Zibanejad (K. Hayes, Zuccarello), 44. Kreider (K. Hayes) - 12. R. Smith (C. Miller, Marchessault), 26. P. Stastny ( Pacioretty, Tuch), 33. Carrier (Nosek), 63. Tuch (P. Stastny, C. Miller)

Carolina - Arizona 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 30. Foegele (De Haan, Pesce), 34. Svečnikov (Faulk, J. Williams), 45. Aho (De Haan, Teräväinen)

/útočník Richard Pánik (Arizona) odohral 16:28 minúty, pripísal si jeden mínusový bod, prezentoval sa dvomi bodyčekmi, jedným ziskom puku, jednou stratou puku a mal 50-percentnú úspešnosť na vhadzovaní/

St. Louis - Calgary 2:7 (0:4, 2:1, 0:2)

Góly: 23. Sundqvist (Nolan, Dunn), 39. Bozak (Dunn) - 6. M. Tkachuk (Giordano, E. Lindholm), 11. E. Lindholm, 17. Giordano (J. Gaudreau, M. Tkachuk), 19. Quine (Hanifin, Jankowski), 26. J. Gaudreau (D. Ryan), 57. J. Gaudreau (Monahan, E. Lindholm), 59. Quine (Czarnik, Brodie)

Boston - Buffalo 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)

Góly: 26. Kampfer (Nodström, Backes), 54. Krug (Krejči, Forsbacka Karlsson) - 24. Skinner (Eichel, Dahlin), 46. Eichel (Reinhart, Dahlin), 57. Skinner (Eichel, Reinhart), 60. Eichel (Reinhart, Girgensons)

/brankár Jaroslav Halák (Boston) bol iba na striedačke/

Chicago - San Jose 3:7 (3:2, 0:3, 0:2)

Góly: 3. DeBrincat (Gustafsson), 4. Strome (Murphy, P. Kane), 13. Perlini (Sikura, Seabrook) - 10. M. Karlsson (Radil, Burns), 11. Sörensen (Thornton, Labanc), 25. E. Kane (Burns, E. Karlsson), 28. Goodrow (Braun, M. Karlsson), 37. Couture (Dillon, E. Kane), 54. Labanc (Burns, Hertl), 59. Hertl (Couture)

Winnipeg - Tampa Bay 5:4pp (1:1, 2:2, 1:1 - 1:0)

Góly: 20. Perreault (Myers, Ehlers), 29. B. Tanev (Lowry, Morrissey), 40. Ehlers (Scheifele, Wheeler), 55. Ehlers (Scheifele, Byfuglien), 65. Scheifele - 14. Killorn (Palát, Vasilevskij), 30. Stamkos (Palát), 39. T. Johnson (Point, Sergačev), 47. Kučerov (Stamkos, Point)

/obranca Erik Černák (Tampa Bay) bol iba zdravým náhradníkom/

Vancouver - Edmonton 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Góly: 32. Edler (Boeser, Horvat), 35. Boeser (B. Hutton, Markström), 44. E. Pettersson (Goldobin, Boeser), 59. Horvat (Roussel, Edler) - 22. Nugent-Hopkins (Khaira, A. Larsson), 56. Chiasson (McDavid, Nurse)

Domov»Hokej»NHL»Černák sa nezmestil do zostavy Tampy, Pánik nevystrelil na bránu ani raz