Halák nedal Tatarovi žiadnu šancu a pripísal si ďalšie čisté konto

Jaroslav Halák v zákroku proti krajanovi Tomášovi Tatarovi (90).
Jaroslav Halák v zákroku proti krajanovi Tomášovi Tatarovi (90). (Autor: Ryan Remiorz SITA/AP)
SITA|18. dec 2018 o 06:42

Pozrite si výsledky zápasov NHL z noci na utorok 18. decembra.

MONTREAL. Slovenský brankár Jaroslav Halák bol jedným zo strojcov víťazstva hokejistov Bostonu na ľade Montrealu (4:0) v pondelkovom zápase NHL.

Bruins zvíťazili aj vďaka 22 zákrokom slovenského gólmana, ktorý zneškodnil aj jeden strelecký pokus krajana v drese Canadiens Tomáša Tatara. Slovenský krídelník strávil na ľade 16:10 min, zápas ukončil s mínusovým bodom a v štatistikách mal zapísané aj tri bodyčeky.

V drese Bostonu stále chýba kapitán Zdeno Chára, ktorý je zranený.

Halák vychytal dovedna 45. čisté konto v zámorskej profikariére a tretie v tejto sezóne. V ročníku 2018/2019 naplno zažiaril aj na ľade Buffala pri víťazstve 4:0 a doma proti Philadelphii (3:0).

Štatistici NHL si všimli, že 33-ročný Halák dosiahol druhýkrát shutout proti svojmu bývalému tímu. Nulu na konte inkasovaných gólov si udržal aj v drese St. Louis v súboji v Montreale (3:0) v januári 2012. V Montreale pôsobil od sezóny 2006/2007 do 2010/2011.

Expresné predĺženie v Ottawe

Ottawa zdolala Nashville 4:3 po predĺžení. Obranca Senators Thomas Chabot rozhodol duel už 21 sekúnd po začiatku extračasu.

"Thomas je v predĺžení, kde má veľa miesta, veľmi nebezpečný. Som naozaj šťastný, pretože v druhej tretine sme boli sklamaní z množstva šancí, keď sme ani nevystrelili a stratili tempo. V predĺžení namiesto krásnej akcie jednoducho vystrelil a vyšlo to," zhodnotil tréner Ottawy Guy Boucher.

Tím z hlavného mesta Kanady zvíťazil v druhom z ostatných dvoch stretnutí. Slovenský obranca Senators Christián Jaroš odohral 11:04 min, počas ktorých sa zapísal do štatistík tromi bodyčekmi.

Johansen bol pri každom góle

Za Nashville dvakrát skóroval obranca Roman Josi, ktorý pridal aj jednu asistenciu. Pri každom góle Predators asistoval Ryan Johansen (0+3).

Predators prehrávali po I. tretine 0:3, dokázali sa však vrátiť do zápasu a poslať ho aspoň do predĺženia.

"Ukázali sme charakter. Rozhodne to nebol dobrý začiatok. V prvej tretine sme boli jednoducho príliš pomalí, oni boli rýchlejší. Neuspeli sme v dostatočnom množstve súbojov a nebojovali dostatočne tvrdo," uviedol Josi.

Anaheim otočil zápas proti Pittsburghu

Anaheim otočil duel s Pittsburghom a zvíťazil 4:2, pričom v 15. min prehrával 0:2.

Ducks triumfovali vo štvrtom zápase po sebe a v deviatom z ostatných desiatich. Brankár John Gibson zneškodnil 28 striel Penguins.

,,V prvej tretine sme boli veľmi mäkkí. Dovolili sme im kontrolovať hru s ich rýchlosťou a schopnosťami. Akonáhle sme ich začali viac napádať, začalo sa to prejavovať na výsledku," povedal kouč Ducks Randy Carlyle.

NHL 2018/2019 - 18. december 2018:

Montreal - Boston 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Góly: 3. Nordström (Backes, Cave), 40. Cave (McAvoy, Pastrňák), 41. Krejči (McAvoy), 46. Marchand (Pastrňák, Krug) /Tomáš Tatar (Montreal) odohral 16:10 min, 1 strela, 1 mínuska, 3 bodyčeky - Jaroslav Halák (Boston) odchytal 60 minút, 22 zákrokov z 22 striel, 3. shutout sezóny/

Columbus - Vegas 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Góly: 41. Foligno (Jones, Anderson)

Pittsburgh - Anaheim 2:4 (2:0, 0:3, 0:1)

Góly: 10. Malkin (Letang, Kessel), 15. Rust (Crosby) - 23. Henrique (Ritchie, Sprong), 26. Sherwood (Rowney, Manson), 39. Kaše (Getzlaf), 60. Getzlaf (Henrique, Aberg)

Ottawa - Nashville 4:3 (3:0, 0:1, 0:2 - 1:0)

Góly: 3. Lajoie (Boedker, Batherson), 6. Tkachuk (Stone, White), 20. Dzingel (Stone), 1. minúta predĺženia Chabot, (Dzingel) - 26. Josi (Ellis, Johansen), 41. Smith (Josi, Johansen), 47. Josi (Fiala, Johansen) /Christián Jaroš (Ottawa) odohral 11 minút počas ktorých si pripísal tri bodyčeky a prehral jedno vhadzovanie./

Colorado - New York Islanders 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Góly: 27. Landeskog (Barrie, MacKinnon) - 19. Eberle (Nelson, Lee), 23. Boychuk (Pulock, Bailey), 39. Lee (Leddy, Eberle), 58. Filppula (Pulock)

Domov»Hokej»NHL»Halák nedal Tatarovi žiadnu šancu a pripísal si ďalšie čisté konto