Duda strelil svoj siedmy gól v sezóne, Dortmund nečakane prehral

Ondrej Duda (vpravo).
Ondrej Duda (vpravo). (Autor: TASR/AP)
TASR|18. dec 2018 o 20:50

Šance sa dočkal Pekarík.

BERLÍN. Slovenský futbalista Ondrej Duda strelil v utorňajšom zápase 16. kola najvyššej nemeckej súťaže svoj siedmy gól v prebiehajúcej sezóne, ktorým pomohol Herthe Berlín k domácej remíze 2:2 s Augsburgom.

Prvýkrát v tomto ročníku sa v zostave Herthy objavil jeho krajan Peter Pekarík, ktorý odohral celý zápas, Dudu stiahol tréner z ihriska v 65. minúte.

Prvú ligovú prehru utrpela Borussia Dortmund. Nad sily lídra súťaže bola Fortuna Düsseldorf, ktorá zvíťazila 2:1 a dostala sa z pásma zostupu.

Borussia sa dokázala strelecky presadiť až v 81. minúte, keď jej prehru zmiernil dvanástym presným zásahom v sezóne najlepší strelec ligy Španiel Paco Alcacer.

Borussia Mönchengladbach vyhrala v prvom zápase utorkového programu nad 1. FC Norimberg 2:0. Slovenský útočník Adam Zreľák nastúpil za Norimberg v základnej zostave a odohral celý duel.

Hráči 1. FC po tejto prehre natiahli negatívnu sériu bez víťazstva na desať zápasov.

Ďalší slovenský futbalista László Bénes v drese Mönchengladbachu ostal len na lavičke náhradníkov.

Góly: 28. Leckie, 31. Duda - 8. Hinteregger, 39. Koo

/Ondrej Duda hral do 65. minúty a strelil gól, Peter Pekarík (obaja Hertha) odohral celý zápas/

Wolfsburg - Stuttgart 2:0 (2:0)

Góly: 24. Guilavogui, 44. Weghorst

Domov»Futbal»Nemecko»Duda strelil svoj siedmy gól v sezóne, Dortmund nečakane prehral