Real Madrid vyhral MS klubov a dosiahol, čo žiadny tím pred ním

Real Madrid sa stal víťazom MS klubov 2018.
Real Madrid sa stal víťazom MS klubov 2018. (Autor: TASR/AP)

Celkovo má na svojom konte už štyri víťazstvá na tomto turnaji.

15. ročník MS klubov FIFA 2018 v SAE:

Finále:

Real Madrid - SCC Al Ain 4:1 (1:0)

Góly: 14. Modrič, 60. Llorente, 79. Ramos, 90.+1 Nader (vlastný) - 86. Šiotani. Rozhodoval: Marrufo (USA), ŽK: Ramos (Real)

Real: Courtois - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modrič, Llorente (82. Casemiro), Kroos (70. Ceballos) - Vázquez (84. Junior Vinicius), Benzema, Bale

Al Ain: Eisa - Mohamed Ahmad (64. Mohammed), Ahmed, Fayez, Šiotani - El Šahat, Aboudan Al Jaberi, M. Abdulrahman (67. A. Abdulrahman), Doumbia, Caio - Berg (75. Nader)

Zápas o 3. miesto:

River Plate (Arg.) - Kašima Antlers (Jap.) 4:0 (1:0)

Góly: 73. a 90.+ G. Martínez, 24. Zuculini, 88. Borre (z pok. kopu)

ABÚ ZABÍ. Futbalisti Realu Madrid obhájili minuloročný triumf na majstrovstvách sveta klubov FIFA v SAE.

V sobotu si v Abú Zabí vo finále 15. ročníka poradili s domácim SCC Al Ain 4:1. O góly víťazov sa postarali Luka Modrič, Marcos Llorente, Sergio Ramos a jeden si dali domáci vlastný.

Real sa tak stal historicky prvým mužstvom, ktorý vyhral MS klubov trikrát za sebou. Celkovo má na svojom konte už štyri víťazstvá na tomto turnaji.

"Bol to pre mňa neuveriteľný rok. Zvíťazili sme v Lige majstrov, na svetovom šampionáte som sa s národným mužstvom dostal až do finále a teraz som vyhral s Realom ďalšiu trofej. Bol to rok snov," citovala Luku Modriča agentúra AP.

"Tento titul si moji hráči zaslúžia," dodal tréner Realu Santiago Solari. K výkonu Marcosa Llorenteho uviedol, že "pracoval tvrdo, aj keď ho nikto nesledoval."

Prekonal Barcelonu

Pred dvoma rokmi vyhral Real MS klubov v japonskej Jokohame, minulý rok už v SAE vo finále zdolal brazílske Gremio Porto Alegre.

2018 Real Madrid

Real vyhral MS klubov aj v roku 2014 v Maroku a teraz teda prekonal tri triumfy rivala z FC Barcelony.

Na štadióne Zayed Sports City sa hral od začiatku zaujímavý futbal.

Veľkú šancu nevyužil domáci Al Šahat, ktorý už aj prekonal Courtouisa, ale Ramos úradujúceho európskeho šampióna zachránil a odvrátil na roh.

A tak o pár sekúnd na druhej strane udrel Madrid. Benzema prihral loptu Modričovi a najlepší hráč sveta za rok 2018 podľa FIFA aj France Football presnou strelou spoza šestnástky otvoril skóre.

Al Ain dal jeden gól

V ďalších fázach pokračoval pekný futbal, výborné šance mali Vázquez, Benzema, Bale aj Modrič, ale gól už do polčasu nepadol.

V druhom dejstve sa pokračovalo v zaujímavom priebehu, Real mal stále prevahu a v 60. minúte zvýšil na 2:0 pre favorita Llorente.

Ten prepálil všetko čo mu stálo v ceste. Rekordný 13-násobný európsky šampión zvýšil na 3:0 v 79. minúte, keď sa hlavou presadil kapitán Ramos.

Domáci dosiahli čestný úspech v 86. minúte, keď hlavou pekne skóroval japonský obranca Šiotani. V nadstavenom čase si ešte domáci dali vlastný gól.