Tottenham deklasoval Everton, fanúšikovia videli až osem gólov

Dele Alli sa raduje po svojom góle.
Dele Alli sa raduje po svojom góle. (Autor: TASR/AP)
TASR|23. dec 2018 o 19:49

Po dva góly strelili Son aj Kane.

LIVERPOOL. Futbalisti Tottenhamu Hotspur zvíťazili v nedeľňajšom zápase osemnásteho kola Premier League na pôde Evertonu vysoko 6:2.

Pre Tottenham to bola už štvrtá výhra v sérii a upevnil si vďaka nej tretiu priečku v tabuľke. Na druhý Manchester City stráca dva a na prvý Liverpool šesť bodov.

Everton čaká na výhru už päť zápasov (3 prehry, dve remízy) a patrí mu jedenásta priečka.

Premier League - 18. kolo:

Everton - Tottenham 2:6 (1:3)

Góly: 21. Walcott, 51. Sigurdsson - 27. a 61. Son Heung-Min, 42. a 74. Kane, 35. Alli, 48. Eriksen

Duel v Goodison Parku odštartovali lepšie domáci, keď sa v 21. minúte presadil Theo Walcott, no sila hostí sa prejavila ešte do polčasu, ktorý Tottenham vyhral 3:1.

Najprv vyrovnal v 27. minúte Son Heung-Min, po ňom sa presadili aj Dele Alli a Harry Kane.

Krátko po zmene strán bolo už 4:1 po góle Christiana Eriksena, o tri minúty neskôr síce znížil po peknej sólovej akcii Gylfi Sigurdsson, no po ňom dávali góly už len hostia.

Na 5:2 upravil v 61. minúte Son a po ňom strelil druhý gól aj Kane.

Ten vďaka nemu dobehol na druhom mieste tabuľky kanonierov Mohameda Salaha z Liverpoolu, obaja majú na konte jedenásť zásahov. O jeden viac má len Pierre-Emerick Aubameyang z Arsenalu.

Domov»Futbal»Anglicko»Tottenham deklasoval Everton, fanúšikovia videli až osem gólov