Slovan opäť vyhral, poradil si s Nižnekamskom

Adam Polášek z Neftechimiku Nižnekamsk strieľa na svojho krajana Jakuba Štepánka. (Autor: SITA/Braňo Bibel)
Športové prenosy SME, SITA|28. dec 2018 o 00:00

Slovanisti strelili tri góly, inkasovali jeden.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) - piatok:

HC Slovan Bratislava - Neftechimik Nižnekamsk 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 11. A. Jánošík (M. Sukeľ), 44. Taffe (Rau), 51. Lamper (Chipchura, Sersen) - 23. Padakin (E. Galimov, Nestrašil)

Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Naumov, Oskirko - Berseňov, Judin (všetci Rus.), 6 283 divákov

Slovan Bratislava: Štěpánek - É. Gélinas, Sersen, Grman, Klok, A. Jánošík, Meszároš, Bačík - Rau, Taffe, C. Bailey - M. Lunter, M. Sukeľ, Červený - Lamper, Hrnka, Chipchura - Jeglič, Buc, M. Sloboda - Baranov

Nižnekamsk: Ježov - A. Sergejev, Musin, Šaripzianov, Ogurcov, Polášek, Bryncev, Volgin - Padakin, Nestrašil, E. Galimov - P. Kulikov, Šiksatdarov, Poriadin - Nättinen, Ruohomaa, Puustinen - Zdunov, Chajrullin, Šafigullin - Šarifianov

BRATISLAVA. Hokejisti HC Slovan Bratislava vyhrali v piatok domáci zápas Kontinentálnej hokejovej ligy v pomere 3:1 nad ruským klubom Neftechimik Nižnekamsk.

Zverenci Vladimíra Országha vstúpili do stretnutia aktívnou prvou tretinou a zásluhou Adama Jánošíka sa ujali vedenia.

V druhom dejstve však nepokračovali v nastolenom trende a Pavel Padakin dokázal vyrovnať.

HC Slovan - Neftechimik Nižnekamsk cez fotoobjektív.: fotogaléria

28.12.2018

Tretia dvadsaťminútovka sa hrala opäť pod taktovkou domácich. Najskôr im vrátil vedenie Jeff Taffe a dvanáste víťazstvo v aktuálnej sezóne poistil Patrik Lamper.

Jediný slovenský zástupca v KHL je po 44 odohraných zápasoch na priebežnom predposlednom 11. mieste Západnej konferencie.

Slovan najbližšie nastúpi proti fínskemu Jokeritu Helsinki v nedeľu 30. decembra na vlastnom ľade od 17.00 h.

Hlasy po zápase:

Vladimír Országh (tréner Slovana): "Chceli sme nadviazať na výkon z tretej tretiny predchádzajúceho duelu a to sa nám aj podarilo. V prvej tretine sme mali viac z hry, v druhej nás súper dostal pod tlak. V tretej tretine sme dali dva góly a do konca sme si to ustrážili. Podržal nás brankár Štěpánek, chlapci bojovali. Snažíme sa udržať na víťaznej vlne, je potom lepšia nálada v kabíne aj na tribúnach."

Viačeslav Bucajev (tréner Neftechimiku Nižnekamsk): "Bohužiaľ sme sa dnes dopustili viacerých chýb a tie rezultovali v inkasované góly. V prvých dvoch tretinách sme sa držali a podarilo sa nám aj vyrovnať, ale v tretej časti sa nám nedarilo."

Jakub Štěpánek (brankár Slovana): "Máme za sebou jeden z najvydarenejších zápasov v tejto sezóne. Väčšiu časť zápasu sme hrali dobre a som rád, že to v závere konečne nebola dráma. Na tento duel sme sa zodpovedne pripravili a chceli ho vyhrať. Atmosféra v ostatných dvoch dueloch bola super. Diváci to tu nemajú ľahké, tak sme im aspoň trochu zdvihli náladu počas vianočných sviatkov."

Patrik Lamper (útočník Slovana): Asi z nás opadla ťarcha neúspešnej série a našťastie sme to zlomili. Dnes sme do duelu vstúpili dobre a aj keď sme v druhej časti poľavili, tak sme to zvládli a našťastie zvíťazili. "

Online prenos: HC Slovan Bratislava - Neftechimik Nižnekamsk (KHL 2018/2019)

KHL  2018/2019
28.12.2018 o 18:30
Slovan
3:1
(1:0, 0:1, 2:0)
60' minúta
Nižnekamsk
Góly a asistencie: 11. Jánošík (Sukel'), 44. Taffe (Rau), 51. Lamper (Chipchura, Sersen) – 23. Padakin (E. Galimov, Nestrašil). Rozhodca: Naumov, Oskirko – Bersenyov, Yudin.
V tretej tretine Slovan strelil dva góly zásluhou Taffea a Lampera, celkovo tak víťazí nad Nižnekamskom 3:1 a zaznamenáva druhé víťazstvo v rade. Najbližšie sa v Bratislave prestaví Jokerit Helsinki v nedeľu o 17:00, dovtedy dovidenia, prajem príjemný piatkový večer.
59:50
Celý štadión je na nohách a tlieska, Slovanisti predviedli najmä v tretej tretine veľmi dobrý výkon okorenený gólmi.
59:05
importantSlovanisti poriadne zavarili obrane súpera, strela po ľade a ani následná dorážka však za Ježova neprešla, následná Baileyho strela bola zblokovaná.
58:21
Ježov prinútený k zákroku, nasleduje buly v útočnom pásme.
58:17
Toto už Slovan nemôže pokaziť, presilovka takmer do konca tretiny a vedenie o dva góly.
57:46
Vylúčenie v tíme Neftechimik Nižnekamsk (Ildar Šiksatdarov – 2 min., sekanie).
57:34
Bačík zachytil puk a vyráža dopredu. Slovan nepripúšťa hru pred Štěpánkom, čo je dobré znamenie.
56:35
Bailey strieľal tesne nad ľadom spoza modrej čiary, toto ale Ježova ohroziť nemohlo.
55:23
Aktívny Lamper sa dostal až do bezprostrednej blízkosti brány, puk skončil v Ježovovej lapačke, nasleduje buly po jeho ľavici.
54:22
Slovan neprestáva byť aktívny vpredu, Rau prešiel na os klziska, ale nenamieril presne.
53:28
Lamper sa k prihrávke nedostal, Nižnekamsk nahadzuje puk za bránu Slovana.
52:47
Hneď je to veselšie, belasí si vypracovali už dvojgólový náskok a do konca tretej tretiny zostáva niečo vyše sedem minút. Podarí sa Slovanu zvíťaziť v riadnom hracom čase? Všetci fanúšikovia dúfajú.
50:59
50:59
goalSlovan Bratislava dal gól!
PATRIK LAMPER dobiedzal, podarilo sa mu odzbrojiť hosťujúceho hráča, následne sa po ľavej strane rútil smer brána a prudkou strelou prestrelil Ježova!

Asistencie: Kyle Chipchura, Michal Sersen
50:36
Prudkú strelu po buly Štěpánek vyrážačkou vyrazil na ochrannú sieť.
50:32
Icing aj na druhej strane po nepresnej rozohrávke Gélinasa.
49:56
Grman sa snažil prihrať do strany, čo mu nevyšlo, napriek tomu Slovan držal útočné pásmo, ale do zakončenia sa nedostal. Bude mať ďalšiu príležitosť, nakoľko sa hra po icingu sťahuje pred Ježova.
49:10
Volgin vystrelil od modrej, hra je prerušená.
48:40
Slovanu patria posledné minúty, dokázal si vytvoriť tlak v útočnej tretine a neustále ohrozuje bránu.
47:23
Snaha o rýchle vysunutie Luntera, ktorý však stačil len puk tečovať do útočného pásma.
46:34
Šiksatdarov sa snaží spoza brány niečo vymyslieť, no Gélinas mu nič nedovoľuje, o malú chvíľu ale predsa len bol Štěpánek donútený k zákroku, nasleduje buly po jeho pravici.
46:03
Kulikov sa predieral po ľavom krídle, no spoluhráč mu vkorčuľoval do pásma, píska sa postavenie mimo hry, Štěpánek v tejto tretine nemá takmer žiadnu prácu.
45:17
Lamper si prišiel po prihrávku na osi klziska no z dobrej pozície bránu prestrelil, škoda.
43:40
43:40
Belasí zaútočili po ľavej strane, odkiaľ aj prišla strela alebo skôr nahodenie Raua. JEFF TAFFE si na moment pristavil puk a potom vystrelil a prekonal Ježova!

Asistencia: Chad Rau
43:14
Slovan začal tretinu útočne s cieľom pridať druhý gól. Klok však neprihral presne Taffeovi a belasí to musia skúsiť opäť až od vlastnej brány.
41:28
importantSukeľova rýchlosť platila na súpera, následne sa mu podarilo prihrať do skrumáže pred bránou, puk sa dostal ku Gélinasovi, ktorý vystrelil a už dvíhal ruky nad hlavu, no puk pravdepodobne skončil len na korčuli jedného z hráčov!
40:40
Prihrávku spoza brány zachytil Rau, prihral Baileymu, ktorý nastreľuje puk do pásma a odchádza striedať.
40:07
Štěpánek bol hneď po pár sekundách prinútený k zákroku, ale nejednalo sa o nič vážne.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Pomer striel po druhej tretine: 17:18.
V druhej tretine sme videli taktiež jeden gól, no tentokrát ho strelil Nižnekamsk. V 23. minúte sa presadil Padakin a tak je skóre vyrovnané 1:1. Nechajme sa prekvapiť, čo si pre nás aktéri pripravia v tretej tretine, ale je dosť možné že to bude o jednom góle.

Tretia tretina sa začne približne o 20:11.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:36
Grman nestrieľal, videl lepšie postaveného Sukeľa, no toho už medzičasom pokryl brániaci hráč a tak Sukeľ z otočky nezakončil.
38:58
Po strele od mantinelu Štěpánek zasahovať nemusel, s bekhendovou strelou Nestrašila mal už viac práce.
37:57
Nižnekamsk dobre pokryl stredné pásmo a zachytil hroziaci útok Slovana, následne aj ďalší, hrá sa prevažne v strednom pásme.
36:38
Bačík po buly vystrelil od modrej, ale Ježov na strelu videl a puk schoval bez problémov v lapačke.
36:33
Peknú individuálnu akciu predviedol Lunter, ktorý sa z pravého krídla natlačil k bráne, no brániaci hráč mu v poslednej chvíli vložil hokejku do zakončenia.
36:06
Strela z hokejky Chipchuru zamestnala hosťujúceho gólmana, po strele Sersena z medzikružia už zasahovať nemusel, puk bol stečovaný na zadné plexisklo.
35:23
Po prihrávke Kloka strieľal Grman, jeho strela až k bráne neprešla, o puk sa bojuje v útočnom pásme belasých.
34:12
Taffe váhal so zakončením, obkrúžil bránu, ale nepodarilo sa mu nič vymyslieť.
33:36
Slovan korčuľoval v trojici dopredu, z ľavého krídla zakončil Jánošík, ale minul horný roh brány. Na druhej strane taktiež sledujeme nepresnú strelu.
32:58
Na ľade je viac priestoru, zatiaľ to viac vyhovuje hosťom, tí sa ale motajú pri mantineloch.
32:03
Vylúčenie v tíme Neftechimik Nižnekamsk (Ildar Šiksatdarov – 2 min., hrubosť).
32:03
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Patrik Bačik – 2 min., hrubosť).
32:03
Šiksatdarovov najprv puk dobre netrafil, následne sa k nemu ale dostal opäť a tentokrát z toho už bola lepšia strela v blízkosti brány, ale Štěpánek po úspešnom zákroku prerušuje hru. Nasleduje reklamná prestávka.
31:22
importantBelasí vo vlastnom obrannom pásme chybnou prihrávkou darovali puk súperovi a môžu byť radi, že majú Štěpánka, ktorý ich teraz výrazne podržal.
30:42
Strela z veľkej diaľky našla pripravenú lapačku Ježova. Slovan zvyšuje obrátky, je častejšie na puku, šanca Chipchuru ho nakopla. Bucov bekhend tesne minul bránu.
28:55
importantChipchura mohol prinavrátiť Slovanu vedenie! Po chybe obrany Nižnekamsku korčuľoval sám na Ježova, zvolil blafák do bekhendu, trafil ale len betón ruského gólmana!
28:38
Najbližší gól veľa napovie o ďalšom priebehu zápasu. Taffe sa snažil v útočnom pásme, no puk mu odskočil a musí sa vrátiť späť.
27:51
Štěpánek sa len obzrel za nepresnou strelou jedného z hostí. Príliš veľa hokejovej krásy nevidíme, je to všetko také upracované. Teraz Ježov prikryl skackajúci puk a prerušil hru.
27:00
Po jednom zo súbojov mantinel riadne zadunel, hráči bojujú o každučký kúsok ľadu.
26:21
Slovan si nepresne prihral, následnú akciu Nižnekamsku zakončil Volgin, strela však bola zblokovaná a tak domáci gólman tentokrát zasahovať nemusel.
24:35
Ježov musel ísť ďaleko z brány, ale zvládol to na výbornú, hokejkou trafil puk pred Jegličom, ktorý tak nemohol zakončiť.
22:52
22:52
goalNižnekamsk dal gól!
Hostia vyrovnávajú po rýchlej nenápadnej akcii. prešiel cez hráča a zakončil, Štěpánek puk vyrazil pred seba, kde bol pripravený PAVEL PADAKIN, ktorý strelou švihom rozvlnil sieť.

Asistencie: Emil Galimov, Andrej Nestrašil
22:00
importantPuustinen zblízka nikým nebránený nebezpečne zakončoval, výborný Štěpánek!
21:09
Jánošík si poradil s napádajúcim hráčom, založil útok, Lunter sa však cez modrú čiaru nedostal.
20:29
Taffe získal puk v útočnom pásme, no prihrávkou na os Raua už nenašiel, škoda toho, zakončoval by z dobrej pozície.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Pomer striel po prvej tretine: 11:7.
Hokej síce v prvej tretine nenadchol, no podstatný je ukazovateľ skóre, na ktorom svieti 1:0 pre domáci tím. O zatiaľ jediný gól zápasu sa postaral v 11. minúte Adam Jánošík.

Druhá tretina sa začne približne o 19:20.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:52
importantSlovan stihol ešte jeden útok. Sukeľ nebezpečne prihrával pred bránu Červenému, ktorý zblízka zakončil, Ježov puk za svoj chrbát nepustil.
19:10
Jánošík nabil na ľavé krídlo Baileymu, ktorý tvrdo vystrelil, no Ježov jeho strelu zlikvidoval. Následne Slovan ešte podkúril svojmu súperovi a drží sa v útočnej tretine.
17:55
Lamper získal puk za bránou, posunul ho Grmanovi, ktorý už nenašiel Chipchuru, Ježov ta zasahovať nemusel.
16:25
Taffeova prihrávka sa neujala a belasí sa sami vyháňajú z útočného pásma, zatiaľ im táto presilovka nevychádza.
15:41
Gelinas tvrdo vypálil, no trafil len cloniaceho spoluhráča, puk sa následne dostal do stredného pásma.
14:58
Vylúčenie v tíme Neftechimik Nižnekamsk (Pavel Poriadin – 2 min., hákovanie).
14:30
importantTaffe zblokoval strelu z pravého kruhu, následná strela od modrej tiež neprešla. V dobrej pozícii sa o chvíľu ocitol Polášek, ale ani on neprekonal výborného Štěpánka, ktorý zakročil pravým betónom, neujala sa ani následná dorážka.
13:51
Pozor na chyby, Slovan jednu predviedol, po prihrávke sa k strele dostal Nestrašil, Štěpánek jeho zakončenie zlikvidoval.
13:30
Šarifjanov tečoval puk ešte pred červenou čiarou, zakázané uvoľnenie Nižnekamsk, Slovan sa zadarmo dostáva do útočného pásma.
12:24
Slovan si následne musel dať pozor vzadu, Štěpánek ale všetko vyriešil a tak sa skóre nemení.
10:50
10:50
Po prihrávke Sukeľa spoza brány šikovne vystrelil ADAM JÁNOŠÍK, puk Ježovovi prepadol medzi betónom a lapačkou a končí v sieti! Slovan sa ujíma vedenia.

Asistencia: Matúš Sukeľ
09:45
Prihrávka pred bránu nikoho v bielom nenašla, následné zakončenie od modrej presné nebolo. Hostia však začínajú vystrkovať rožky, Slovan má problém s rozohrávkou.
08:20
Dlho sa bojovalo o puk pri mantineli, nakoniec ho vybojovali hostia, ktorí sa ponáhľali do útočného pásma, no zmohli sa len na strelu mimo brány.
06:51
Lunter puk v súboji pri mantineli nevybojoval, no pozitívne je, že hráči Slovana sú neustále v pohybe a pôsobia lepším dojmom ako súper.
05:30
Štěpánek toho veľa nevidel, nakoniec však zasahovať nemusel, puk prešiel tesne vedľa brány.
04:20
Hrnkova strela bola zblokovaná, Nižnekamsk nepôsobí príliš istým dojmom a necháva sa zatlačiť v obrannom pásme.
03:37
Sersen vysunul Sukeľa, ktorému nanešťastie puk ušiel až za bránu, tam sa ho belasým nepodarilo vybojovať.
02:53
Nestrašil po prihrávke zakončoval z väčšieho uhla, Štěpánek si ľavú tyčku postrážil a zákrok si doslova vychutnal.
02:17
Puustinen sa ďaleko neodstal, Slovan následne vysoko napáda rozohrávku súpera, podarilo sa mu získať puk v útočnom pásme, od modrej čiary strieľal Sloboda, Ježov puk chytil do lapačky a prerušil hru.
00:50
Slovan s pukom na hokejkách, nedarí sa mu však dostať do útočného pásma.
00:01
Hokejisti Slovana Bratislava dnes o 18:30 nastúpia proti ruskému celku Neftechimik Nižnekamsk.

SLOVAN sa predvčerom konečne dočkal víťazstva, po dlhej 13-zápasovej šnúre prehier zdolal pred vlastnými fanúšikmi Torpedo Nižnij Novgorod v zápase bohatom na góly 5:4 po samostatných nájazdoch. Ten rozhodujúci premenil Rudolf Červený. Belasí figurujú na poslednej 12-tej priečke Západnej konferencie s 25-timi bodmi, jeden bod za Čerepovcom. Avšak na ôsmu priečku zaručujúcu postup do playoff strácajú už 18 bodov.

NIŽNEKAMSK si tiež neprechádza najlepším obdobím. Po zlých výsledkoch, keď sa mu podarilo zvíťaziť len v troch z pätnástich zápasov, vymenil Andeja Nazarova za trénerským kormidlom Viačeslav Bucajev. Mužstvo už pod vedením nového trénera prehralo v stredu v Rige 0:2. Nižnekamsk je aktuálne na 10. mieste Východnej konferencie s 35-timi bodmi. Na ôsmy Čeljabinsk stráca 6 bodov.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.