Kanada si poradila s Čechmi, Dáni Švajčiarov veľmi nepotrápili

Kanaďan Owen Tippett (vpravo) v korčuliarskom súboji s Radimom Saldom.
Kanaďan Owen Tippett (vpravo) v korčuliarskom súboji s Radimom Saldom. (Autor: Darryl Dyck TASR/AP)
SITA|30. dec 2018 o 07:03

Pozrite si výsledky zápasov z majstrovstiev sveta v hokeji do 20 rokov.

VANCOUVER. Hokejisti Švajčiarska zvíťazili nad výberom Dánska hladko 4:0 v sobotňajšom stretnutí základnej A-skupiny na majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov, ktoré sa konajú v kanadských mestách Vancouver a Victoria.

Helvéti si ziskom troch bodov zaistili prienik do štvrťfinále, na ich sobotňajšom triumfe sa hetrikom podieľal Philipp Kurashev.

Kanadskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov zvíťazili v A-skupine juniorských MS nad Českom hladko 5:1. Po troch zápasoch majú na konte plný počet deväť bodov, Česi dva a patrí im štvrtá priečka.

V záverečnom zápase nastúpia proti zatiaľ poslednému Dánsku, ktoré na turnaji ešte nestrelilo ani gól. Čechom stačí na účasť vo štvrťfinále bod, Dáni potrebujú všetky tri.

Súboj dvoch istých postupujúcich medzi Američanmi a Švédmi sa skončil víťazstvom 5:4 po predĺžení v prospech európskeho tímu. Švédi výborne začali a po góle kapitána Erika Brannströma v 43. min viedli už 4:0. Potom však zavelil do útoku kapitán Američanov Mikey Anderson a jeho gól z 50. min znamenal nádych k možnému obratu.

Americkí hokejisti pridali aj ďalšie tri góly, všetky z hokejky Ryana Poehlinga, z toho dva v rozpätí 13 sekúnd v záverečnej minúte riadneho hracieho času v hre bez brankára. Američania však črtajúci sa obrat nedotiahli do konca. Vo štvrtej minúte nadstaveného času Adam Boqvist rozhodol o 2 bodoch pre Švédov a ich skoku na čelo B-skupiny.

Majstrovstvá sveta hokejistov do 20 rokov - Vancouver a Victoria (Kan.) - sobota:

A-skupina (Vancouver):

Dánsko - Švajčiarsko 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Góly: 9. Kurashev (Müller, Berni), 20. Kurashev (Moser), 34. Le Coultre (Sigrist, Barandun), 42. Kurashev (Gross)

Kanada - Česko 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)

Góly: 7. Comtois (Tippett), 12. Leason(Smith, Frost), 7. Lafreniere (Studnicka, Brook), 35. Entwistle (Veleno, Studnicka), 50. Frost (Suzuki, Smith) – 7. Machala (Jeník)

Švédsko - USA 5:4 po predĺž. (1:0, 2:0, 1:4 - 1:0)

Góly: 5. Westerlund (Fagemo, Elvenes), 30. Hugg (Bemström, Broberg), 33. Bemström (Gustafsson), 43. Brannström (Gustafsson, Westerlund), 64. Boqvist (Elvenes) - 50. M. Anderson (Chmelewski, Poehling), 54. Poehling (Wahlstrom, Chmelewski), 60. Poehling (Wahlstrom, Q. Hughes), 60. Poehling (Farabee)

Domov»Hokej»Reprezentácie»Kanada si poradila s Čechmi, Dáni Švajčiarov veľmi nepotrápili