Streda, 11. december, 2019 | Meniny má Hilda

Slovenskí mladíci na šampionáte končia. Od Ruska dostali debakel

Zverenci Ernesta Bokroša tak na turnaji obsadili konečné 8. miesto

Ilustračná fotografia.Ilustračná fotografia.(Zdroj: DARRYL DYCK TASR/AP)

VANCOUVER. Slovenskí hokejisti prehrali vo štvrťfinále na juniorských MS vo Vancouveri s Ruskom 3:8 a s turnajom sa rozlúčili.

Zverenci trénera Ernesta Bokroša tak na turnaji obsadili konečné 8. miesto.

Slovenská "dvadsiatka" vypadla na MS rovnako ako vlani vo štvrťfinále, keď nestačila na Švédov. Rusi si v semifinále zmerajú sily s výberom USA, v druhom súboji sa stretne Fínsko so Švajčiarskom.

Za najlepšieho hráča v zápase na slovenskej strane vyhlásili obrancu Michala Ivana.

Medzi trojicu najlepších hráčov SR na turnaji sa dostali brankár Samuel Hlavaj spolu s obrancom Martinom Fehérvárym a útočníkom Adamom Liškom.

Hlavaj musel uvoľniť miesto Sklenárovi

Prvú šancu v zápase mali Slováci, konkrétne Kukuča, tomu sa však nepodarilo prekonať Kočetkova. Po opatrnejšom úvode však Rusi v rozmedzí od 6. do 8. minúty strelili tri góly.

Ruskí útočníci sa presadili po dôraze pred bránkou, pričom využili aj svoje individuálne zručnosti. Hlavaja nahradil v bránke Sklenár, ten však tiež už v 11. minúte ťahal puk zo svojej siete.

Slováci mohli odpovedať po šanciach Ružičku a Romana, ale ruský brankár podržal svoj tím. V závere tretiny zachránila Sklenára žŕdka po strele Slepca.

Neuznaný gól Kostina

V úvode druhej tretine mali zverenci Ernesta Bokroša k dispozícii presilovú hru, ale takmer v nej inkasovali po akcii Šena. V 27. minúte však Rusi opäť zatlačili Slovákov, Kostin dosiahol gól po dorážke, ale po porade s videorozhodcom ho arbitri neuznali pre faul na brankára Sklenára.

V individuálnom prieniku vzápätí neuspel Pospíšil a neskôr na druhej strane Kostin tentokrát už bez pochýb strelil piaty gól zbornej.

Ruský kapitán strelil v závere druhého dejstva presilovke aj svoj druhý gól a hneď po ňom Slepec zvýšil už na hrozivých 7:0.

Načítavám video...

Čestný záver

Na začiatku druhej tretiny mohli Slováci znížiť veľký náskok súpera v presilovej hre, Krivošík a Pospíšil však vo svojich príležitostiach neuspeli.

Pri hre 4 na 4 ale do protiútoku vyrazili Ivan s Fehérvárym a kapitán SR prekonal Kočetkova. Rusi však odpovedali gólovou akciou Morozova, ktorý zvýšil na 8:1. Záver patril Slovákom.

Najskôr sa krásnou strelou presadil Miloš Roman a bodku za duelom i účasťou na MS dal Michal Ivan.

Online prenos: Slovensko - Rusko (MS v hokeji do 20 rokov 2019, štvrťfinále, Vancouver)

Majstrovstvá sveta do 20 rokov Štvrťfinále 2018/2019
3. January 2019 o 04:30 | Rogers aréna
RuskoRusko
8:3
60' minúta
Koniec
SlovenskoSlovensko
Stats
Góly a asistencie: 6. Denisenko (K. Kostin, Kravcov), 7. Starkov (Kovalenko, Romanov), 8. Alexejev (Šen, Starkov), 11. Šaškov (Podkolzin), 32. K. Kostin (Denisenko), 39. K. Kostin (Slepec, Alexejev), 40. Slepec (Galimov, Muranov), 53. Ilja Morozov (Šaškov, Olšanskij) – 44. Fehérváry (Ivan), 59. Roman (Ivan), 60. Ivan. Rozhodca: Ingram, Sidorenko – Chaput, Harrington..
Prenos
Dámy a páni, s týmto konštatovaním sa s Vami lúči z pozície komentátora Ivan Harčár. Tí, ktorí sa chystáte ešte dospať noc, tak Vám prajem dobrú noc a pripomínam, že najbližšie Vás povediem prvoligovým stretnutím v piatok 4.1.2019 o 17:30. Budeme sledovať súboj Michalovce – Dubnica. Dovidenia a dočítania.
Individuálne ocenenia

Samuel Hlavaj a Adam Líška si prevzali luxusné hodinky od firmy Tissot.
Najlepší hráči zápasu

Klim Kostin – Rusko

Michal Ivan – Slovensko
Juniorská slovenská reprezentácia sa lúči s MS U20 2019 v Kanade. Osudnou sa nám stala prvá tretina, ktorej Rusko rozhodlo o výhre štyrmi gólmi. V druhej tretine nemohúcnosť pretrvávala a prehrávali sme už 7:0. Veľkú pochvalu si zaslúžia naši chlapci za posledné dejstvo, v ktorom dokázali gólmi Feherváryho, Romana a Ivana skorigovať porážku na konečných 3:8.
Koniec zápasu.
59:51
59:51Slovensko dalo gól! MICHAL IVAN je mužom na slovenskej strane. K dvom asistenciám pridal aj gól. Nič extra nešpekuloval a prudkým švihom prekonal Tarasovova. Bez asistencie.
59:40Patrik Hrehorčák namieril puk do žŕdky!
59:27Feherváry mohol ešte znížiť rozdiel na päť gólov. Nepodarilo sa mu to.
58:58Vylúčenie v tíme Rusko (Nikolaj Kovalenko – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka).
58:58Rusi signalizovali Challenge, ktorý im nevyšiel a nasleduje minútová presilovka našich hráčov.
58:58
58:58Slovensko dalo gól! Peknú prácu odviedol Ivan, ktorý si pripisuje druhú asistenciu. S veľkými problémami a značne obmedzený prihrávať MILOŠOVI ROMANOVI, ktorý skvelou strelou aspoň sčasti zmierni náš debakel. Asistencia: Michal Ivan.
58:00Prebiehajú posledné dve minúty stretnutia.
57:58Pospíšil s Krivošíkom sa stretli asi v tretej spolupráci, ale ani teraz nedokázali z toho vyťažiť gól.
57:36Náš kapitán z veľkej vzdialenosti nahodil puk na lapačku Tarasova.
57:08Aj po skončení presilovky ruský tlak trvá naďalej.
56:26S ukončením trestu Korenčíka prišla ešte strela Samorukova.
56:26Slovensko hrá v plnom počte.
56:23Rusi v presilovkovom postavení.
55:16Sklenár na hrudníku zastavil puk z hokejky Denisenka.
54:53Jedno je isté, že sa Slováci musia brániť.
54:34Sporný moment, no Korenčík neprotestuje. To je však už v tejto chvíli úplne jedno, kto sedí na trestnej lavici.
54:26Vylúčenie v tíme Slovensko (Marek Korenčík – 2 min., podrazenie).
54:04Marek Korenčík sa trochu zamotal pri mantineli.
53:32Náš súper si tak vzhľadom k vysokému vedeniu môže dovoliť vyskúšať oboch gólmanov.
52:51Rusko po tomto góle pristúpilo k zmene brankárov. Medzi tri žrde sa postavil Danil Tarasov.
52:03
52:03Rusko dalo gól!
Šaškov pri modrej čiare na seba naviazal Hrehorčáka. Následne posunul puk ILJOVI MOROZOVI a jeho delovka skončila vo vinkli našej bránky. Asistencie: Nikita Šaškov a Saveli Olšanskij.
51:29Galimov stál na kruhu pripravený na strelu. Puk mu ale nikto neadresoval.
51:10Marčenko krásnou zadovkou takmer pomýlil celú obranu Slovákov, no našťastie pre nás sa Nikita Šaškov nedostal k zakončeniu.
50:47Fafrák musel chvíľu počkať pred útočnou modrou čiarou, aby neprenikol do ofsajdu.
50:14Ivan zablokoval Denisenkova.
49:28Ružičkovi nie je súdené streliť gól! A to aj napriek tomu, že Kočetkov bol chrbtom k akcii a puk bol za ním! Veľká smola!
49:16Slovákom sa podarilo zavrieť pásmo.
48:47Líška na okamih zaviezol puk do útočného pásma. Pomáhal mu aj ošetrený Hrehorčák.
48:13Možno sa už Rusi prehadzujú do úsporného režimu a šetria tak sily na nasledujúci semifinálový súboj, v ktorom sa stretnú s USA.
48:03Hokejisti v červených dresoch napriek zníženej útočnej snahe stále držia puk na svojich čepeliach a len veľmi zriedkavo nám ho požičiavajú.
47:23Slepec by rád rozšíril streleckú listinu. Strieľal cez Dlugoša a bola to celkom nepríjemná strela pre Sklenára.
46:53Slovenský brankár musel byť v permanencii po strele Podkolzina.
46:12Adam Ružička predvádza forčeking a snaží sa aspoň takou formou znepríjemňovať život Rusom.
45:48Rusko má komfortný náskok a zdržiava sa prevažne v obrannej tretine.
45:22Sklenár si siahol na puk po ľahkom nahodení Kostina.
44:30Vhadzovalo sa po pravici Kočetkova, no Slováci toto buly nevyhrali.
44:21Slovensko hrá s piatimi hráčmi.
43:35
43:35Slovensko dalo gól! Krásny gólový moment Slovákov. Predsa to prišlo. Michal Ivan prebral prihrávku od Feherváryho, ktorý sa presunul pred bránku. MARTIN FEHERVÁRY dostal puk do siete a zaknihoval tak aspoň čestný zásah nášho tímu. Asistencia: Michal Ivan.
42:30Korenčík dlhou strelou prinútil Kočetkova zasiahnuť ľavým betónom. Následne sa Ružička márne naťahoval k vykopnutému puku.
42:25Frustrácia našich hokejistov sa stupňuje. Sami sme si pokazili štvorminútovú presilovku.
42:21Vylúčenie v tíme Slovensko (Marcel Dlugoš – 2 min., napadnutie).
42:21Podkolzin si svojou aktivitou vypýtal dve minúty pre Marcela Dlugoša.
42:10Faulovaný Patrik Hrehorčák putoval na ošetrenie.
41:49Nie však nadlho sme sa dokázali usadiť v útočnej tretine Rusov.
41:28Slováci zavreli útočné pásmo. Feherváry ako posledný zabránil prechodu puku za modrú čiaru.
41:07Ivan začína slovenskú presilovkovú akciu od Sklenára.
40:36Pospíšil sa postavil do sľubnej pozície a snažil sa tečovať strelu Žiaka.
40:23Krivošík bol nepríjemný a dorážal viackrát! Kočetkov ostáva neprekonaný!
40:07Vylúčenie v tíme Rusko (Ivan Muranov – 2 min. + 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
40:05Poďme sledovať, koľko gólov sa do nás ešte zmestí.
40:01Začala sa tretia tretina.
Tretia tretina sa začne o 6:29.
Debakel je v tejto chvíli realitou. Rusko dosiahlo gól aj v 27.minúte, no vtedy ho rozhodcovia neuznali a pokazili radosť vtedajšiemu bezgólovému kapitánovi Kostinovi. To mu ale nevadilo, keďže v nasledujúcich minútach skóroval dvakrát a podpísal sa pod súčasný stav.
40:00Druhá tretina sa skončila.
39:39
39:39Rusko dalo gól!
Vyšachovanie slovenskej obrany i Sklenára. Nešťastní fanúšikovia neveriacky krútia hlavami. Galimov i Muranov vyprodukovali peknú biliardovú akciu, na ktorej konci bol KIRILL SLEPEC a už je to hrozivých 7:0. Asistencie: Arťom Galimov a Ivan Muranov.
39:00Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
38:20
38:20Rusko dalo gól!
Opäť v značnej miere zlyhal Demo. Nepochopiteľne sa presunul z ľavého kruhu k pravej tyčke a veľký priestor na zakončenie poskytol KLIMOVI KOSTINOVI, ktorý zúročil presne načasovanú prihrávku od Alexejeva. Asistencie: Kirill Slepec a Alexander Alexejev.
38:08Rusko okamžite nastúpilo do našej tretiny.
37:50Napádanie našich je nateraz úspešné.
37:39Vylúčenie v tíme Slovensko (Pavol Regenda – 2 min., sekanie).
37:28Hra sa presunula na druhú stranu klziska. Šen spôsobil menší vietor v našej tretine.
36:56Slováci sa usadili v útočnom pásme, no nestrieľajú na bránku.
36:32Skutočne Rusi predvádzajú fantastický výkon. Akékoľvek náznaky šancí našich hráčov okamžite ničia v zárodku.
36:08Ružička ani nestihol pohnúť pukom do strany a už ho nemal na hokejke.
35:49Hrá sa v rovnovážnom stave.
35:35Vylúčenie nakoniec nebolo.
34:57Strela Samorukova. Sklenár nastavil náruč a do nej mu padol puk.
34:28Trochu sa zaiskrilo pred Kočetkovom! Ilja Morozov musel krotiť Pospíšila!
34:12Rusi skoro vyhodili puk, ale Korenčík ho zachytil pred modrou čiarou.
33:49Krivošík spolupracoval s Pospíšilom. Druhý menovaný sa predieral k dorážke, ale neúspešne.
33:30Slabá bekhnedová strela Patrika Hrehorčáka. Kočetkov chytá.
32:59Zaprší aspoň z tejto presilovky?
32:42Vylúčenie v tíme Rusko (Alexandr Alexejev – 2 min., hákovanie).
32:42Zborná si hrá svoju hru a kontroluje vývoj. Takisto je jej výkon podporený bezchybným výkonom Kočetkova.
32:17Niet cesty späť. Naši chlapci sú pomalší, nepresní a aj nejakí bojazliví. Jednoducho nedokážu Rusom konkurovať.
31:40
31:40Rusko dalo gól!
Ruskému kapitánovi sa podarilo skórovať. Demo prehral osobný súboj s Denisenkom, ktorý sa uvoľnil do nájazdu. Z ľavej strany si na prihrávku nabehol KLIM KOSTIN a teší sa tak z premiérového presného zásahu. Asistencia: Grigori Denisenko.
31:33Treba poznamenať, že Rusko preukazuje oveľa väčšiu koncentráciu a všetky situácie rieši ukážkovo. Možno aj toto je ten článok, ktorý chýba našej reprezentácii.
31:29Adam Ružička skoro prekvapil Kočetkova. Puk sa odrazil od spodnej obruče bránky, ale ruský gólman rýchlo zasiahol lapačkou!
30:58Pospíšil si vytvoril priestor na strelu. V poslednej chvíli nastrelil len korčule protistojaceho hráča.
30:18Žiak sa vydal na útočný výlet. Prešiel cez modrú čiaru, ale tam si na neho počkal Samorukov a odstavil ho ho od puku.
29:49Marcel Dlugoš vyskúšal strelu švihom a Roman sa ešte snažil dorážať. Okamžite bol ruskou obranou zrazený k ľadu.
29:40Slovenské strely nie sú veľmi nebezpečné. Vo väčšine prípadov je to len o propagačných pokusoch, ktoré Kočetkov likviduje bez ťažkostí.
29:20Kostin si pripravuje pozíciu a túži si nególovú situáciu z 27.minúty vynahradiť. Nemieril presne.
28:08Pospíšil chcel sa zbaviť puk odrazom od plexiskla. Takmer ho vyhodil do hľadiska, aj keď pred ním stáli dvaja spoluhráči.
27:13Ani samostatný únik Pospíšila nebude gólový! Kočetkov vystihol vhodný okamih na vybehnutie z bránky a hokejkou mu zneškodnil šancu!
27:10Z hry slovenskej reprezentácie je badateľné, že viazne komunikácia medzi hráčmi. Nevedia o sebe, nevedia, kde majú súperových hráčov a je to také blúdenie po ľade.
27:06Juraj Sklenár skoro nič nevidel a môže byť rád, že nekapituloval po druhýkrát.
26:52Rusko však pokračuje v útočnej snahe a aktivite.
26:16Gól neplatí. Klim Kostin si tak musí na presný zásah na turnaji počkať.
25:43Morozov vytáča Kollára rýchlou prácou s pukom. Ten ho doháňa ako len vie, ale úspech to neprináša.
25:13Sklenár vyšiel z brány a poslal ho okolo lišty mantinelu do hry.
25:06Píska sa postavenie mimo hry.
24:37Čoskoro sa končí prvá pätminútovka druhej tretiny a Rusko v nej jednoznačne dominuje. Ani v presilovke nám nedali priestor.
24:26Líška predvádza akési manévre, ale nechal sa zahnať k mantinelu. Odtiaľ to však nepôjde vyšperkovať do nebezpečnej šance.
24:09Žiak veľmi slabučkým nahodením len odovzdal puk súperovi.
23:35Opäť sú Rusi pri puku, ktorí sú na ňom silní. Slovenská obrana nestíha držať krok s ruskými útočníkmi.
23:12Kostin sa bez akéhokoľvek ataku preštrikoval do zakončenia.
22:53Slovensko nakrátko poslali puk do stredného pásma.
22:31Rusko hrá s piatimi hráčmi.
22:15Presilovkové sekundy sa míňajú a neprišla žiadna vážnejšia šanca počas tejto početnej výhody.
21:20Korenčíkovi sa dnes vôbec nedarí. Dokázali sme zamknúť Rusov, ale jeho prihrávka bola nepresná a odrazila sa od Ružičku von z pásma.
20:46Tak toto nie je možné! Pavel Šen vyrazil na Sklenára, ale bol bránený, no aj tak zaznamenal sľubný pokus!
20:31Vylúčenie v tíme Rusko (Kirill Slepec – 2 min., nedovolené bránenie).
20:10Dúfame, že naši hráči dajú nejaké góly.
20:01Začala sa druhá tretina.
Druhá tretina sa začne o 5:32.
Slováci nebudú dobre spomínať na pasáž zo 6. až 11. minúty. V nej inkasovali štyri razy, Rusko jednoznačne dominuje a vyhnalo Samuela Hlavaja na striedačku. Skóre 4:0 sa bude veľmi ťažko doháňať.
20:00Prvá tretina sa skončila.
19:48Dlugoš adresoval dlhú prihrávku krížom Pospíšilovi.
19:20Adam Líška sa prezentoval celkom zaujímavou strelou, ktorá však Kočetkovovi nenarobila problémy.
19:14Brankár Ruska netušil, či mu Regenda nevypichne puk, a tak radšej opätovne prerušil hru.
19:00Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
18:5565 sekúnd pred koncom Kočetkov prerušil hru.
18:09Veľmi často chodíme za nášho brankára a čakáme. To by sa nemalo stavať. Mali by sme začať hrať priamočiaro.
17:45Slováci dostali poriadny úder a studenú sprchu zároveň. Výsledkom toho je množstvo stratených, alebo nevybojovaných pukov.
17:27Zvoní žŕdka! Postaral sa o to Kirill Slepec, hoci pálil cez nášho obrancu!
16:57Rusi si menili puk pri svojej bránke. Získali tak pár sekúnd aj na striedanie a štartujú dopredu.
16:20Michal Ivan na chvíľu upokojil hru, počkal na nových spoluhráčov.
15:50Romanov je veľmi aktívny a snaží sa o ďalší presný zásah.
15:34Našťastie sa Rusko dostalo do ofsajdu. Korenčík zaznamenal zlý úsek, kedy nevedel dostať puk von z tretiny. Následne zaznel hvizd čiarového arbitra.
14:40Ani Filip Krivošík nedostal prvý puk za chrbát ruského brankára.
14:33Feherváry a Ružička v prečíslení! Ružička dostal puk na hokejku od nášho kapitána, ale Kočetkov si pokryl priestor medzi žŕdkou a betónom!
14:13Aspoň takto sa snažia Slováci bojovať, aby ešte niečo spravili s výsledkom.
13:54Naši to skúšajú, ako to najjednoduchšie ide. Feherváry nahodil puk od modrej čiary a na teč čakal Líška. Nedostal sa však k nemu.
13:26Reklamná prestávka sa skončila. Zrejme majú naši až prílišný rešpekt zo súpera, preto je už stratené skóre.
13:00Kočetkov po dlhšom časovom úseku so zákrokom. Lenže ani posledná formácia mu príliš nepodkúrila a strela Baláža bola skôr propagačná, ako nebezpečná.
12:25Kollár sa dokázal uvoľniť. Aj prihral v ťažkej pozícii Žiakovi, ale ten nedokázal vystreliť.
10:56
10:56Rusko dalo gól!
Postupová nádej sa v tejto chvíli rozplynula. Slováci si opäť nedali pozor na odrazené puky. NIKITA ŠAŠKOV výborne sledoval odrazy a puk zasunul medzi tyčku a Sklenára. Asistencia: Vasili Podkolzin.
10:20Ivanova rýchla rozohrávka na svojho kamaráta a bývalého spoluhráča zo Zvolena Kelemena.
09:54Mierny náznak príležitosti pre našich. Adam Ružička z bezprostrednej blízkosti vystrelil odrazený puk, ktorý Kočetkov bez problémov pokryl.
09:41Medzitým došlo k striedaniu mužov v bránke. Samuel Hlavaj už mal toho plné zuby a prenechal miesto Jurajovi Sklenárovi.
09:07Veľmi zlý scenár, s ktorým sa stretávajú zverenci trénera Bokroša.
07:49
07:49Rusko dalo gól!
Tak napokon prišiel tretí puk v slovenskej bránke. ALEXANDER ALEXEJEV sa presunul z čiary na kruh a prebral si puk. Následne sa prekľučkoval do palebnej pozície a vymietol horný roh našej brány. Asistencie: Pavel Šen a Stepan Starkov.
07:34Rusko dostáva Slovensko do tlaku a už to mohlo byť 3:0.
06:07
06:07Rusko dalo gól!
Nešťastný gól. Romanov prihral do bránkoviska STEPANOVI STARKOVOVI, ktorý na prvýkrát nebol úspešný, ale pomohol mu k tomu teč Dlugoša a puk prešiel Hlavajovi medzi betóny. Asistencie: Nikolai Kovalenko a Alexander Romanov.
05:36
05:36Rusko dalo gól!
Rusi idú do vedenia. Jeden z našich hráčov prehral osobný súboj s GRIGORIM DENISENKOM, ktorý posunul puk na Kostina a Kravcov vypálil priamu strelu na Hlavaja. Pred ním stál prvý menovaný a dorazil vyrazenú strelu. Asistencie: Klim Kostin a Vitali Kravcov.
04:59Slepecovi sa oplatilo napádať do hĺbky útočného pásma. Veľké zaváhanie za svojou bránou predviedol Korenčík. Ohrozenie ale z toho nepramenilo.
04:35Veľká šanca a zároveň škoda pre Slovákov! Odrazený puk chcel upratať za Kočetkova Kukuča, aj napriek tomu, že bol bránený!
04:15Práve náš kapitán udržal útočné pásmo a predĺžil puk na Kelemena, ktorý za bránkou o neho prišiel.
03:46Slovensko má na ľade prvú formáciu, vedenú kapitánom Fehervárym.
03:11Takmer z ruskej strany prišla biliardová akcia. Kravtsov trochu vyšachoval našich zadákov. Prihrávku sa mu nepodarilo pretaviť do finálnej podoby, na ktorú vyčkával Kostin.
02:35Hrehorčák zachytil nastrelený puk. Chýbalo mu však viac priestoru, aby sa otočil a vyrazil dopredu.
01:56Žuravljov prepadol cez nášho útočníka a pokojne sa mohol pískať faul.
01:26Opatrný začiatok. Už aj Samuel Hlavaj sa zoznámil s pukom.
01:10Dlugoš sa chystal na prihrávku od kolegu z obrany Dema. Jeho prihrávka bola príliš prudká.
00:44Naša reprezentácia v úvodných minútach výborne napáda súpera.
00:23Ďalšia strela na ruského gólmana, ktorú vyslal Marek Korenčík.
00:17Prvý zákrok si však pripisuje Kočetkov, ktorý hneď prerušil hru.
00:09Rusi vyhrali buly a začínajú zakladať akciu.
00:01Stretnutie sa práve začalo.
Ak náhodou postúpime do semifinále, narazíme na USA.
Prvé prekvapenia na šampionáte sú na svete. Šokujúco vypadla domáca Kanada, ktorá nezvládla súboj s Fínskom a prehrala 1:2 po predĺžení. Druhý nečakaný výsledok sa zrodil v zápase Švédska a Švajčiarska. Tri korunky prehrali 0:2. Doplní Slovensko duo štátov, ktoré prekvapili?
Vážení hokejoví priatelia, vítam vás pri sledovaní štvrťfinálového stretnutia, v ktorom sa naša juniorská reprezentácia predstaví proti hokejistom Ruska.

Rusko

Rusi prešli základnou skupinou A ako nôž maslom a vo všetkých štyroch vystúpeniach nenašli premožiteľa. Celkovo tak získali dvanásť bodov. Ich posledný súboj s Kanadou bol dôležitým pre Slovákov, keďže z tejto dvojice vzišiel ich najbližší protivník v boji o cenný kov. Rusko po futbalovom výsledku 2:1 zdolalo hráčov z kolísky hokeja.

Slovensko

Naša výprava ratovala postup zo skupiny B v záverečnom súboji s Kazachstanom. V troch zápasoch sme vyšli bodovo naprázdno, no kazašských rovesníkov sme rozstrieľali 11:2. Všetci si želali vo štvrťfinále Rusov, ktorí sú podľa ich názoru zdolateľní a navyše terajšiu súpisku "Zbornej" tvoria hráči, s ktorými sme sa stretli na domácom šampionáte U18 v Poprade. Vtedy sme súperovi podľahli, čím nás pripravil o semifinále. Sedemnásť jednotlivcov z našich radov si na túto prehru spomína. Došiel čas na odvetu? Odpoveď spoznáme vo štvrtkových ranných hodinách. Z pozície komentátora sa na vás teší Ivan Harčár.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 04:30.