Grigori Denisenko (vľavo) brániaci Pavlom Regendom. (Autor: DARRYL DYCK TASR/AP)
Športové prenosy SME|3. jan 2019 o 04:30

Zverenci Ernesta Bokroša tak na turnaji obsadili konečné 8. miesto

Slovensko - Rusko 3:8 (0:4, 0:3, 3:1)

Góly: 44. Fehérváry (Ivan, Pospíšil), 59. Roman (Ivan, Fehérváry), 60. Ivan (Fehérváry, Liška) - 6. Denisenko (Samorukov, Kravcov), 7. Starkov (Kovalenko, Romanov), 8. Alexejev (Šen, Starkov), 11. Šaškov (Romanov, Podkolzin), 32. Kostin (Denisenko, Olšanskij), 39. Kostin (Slepec, Alexejev), 40. Slepec (Galimov, Muranov), 53. Morozov (Šaškov, Olšanskij).

Rozhodcovia: Sidorenko (Biel.), Ingram - Chaput, Harrington (všetci Kan.), vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 11.317 divákov.

Slovensko: Hlavaj (8. Sklenár) - Ivan, Fehérváry, Korenčík, Žiak, Dlugoš, Demo, Golian - Liška, Roman, Hrehorčák - Pospíšil, Ružička, Krivošík - Kelemen, Kollár, Fafrák - Regenda, Baláž, Kukuča

Rusko: Kočetkov - Iľja Morozov, Žuravljov, Romanov, Samorukov, Olšanskij, Alexejev, Rubinčik - Slepec, Galimov, Muranov - Kostin, Kravcov, Denisenko - Starkov, Šen, Kovalenko - Marčenko, Šaškov, Ivan Morozov - Podkolzin

VANCOUVER. Slovenskí hokejisti prehrali vo štvrťfinále na juniorských MS vo Vancouveri s Ruskom 3:8 a s turnajom sa rozlúčili.

Zverenci trénera Ernesta Bokroša tak na turnaji obsadili konečné 8. miesto.

Slovenská "dvadsiatka" vypadla na MS rovnako ako vlani vo štvrťfinále, keď nestačila na Švédov. Rusi si v semifinále zmerajú sily s výberom USA, v druhom súboji sa stretne Fínsko so Švajčiarskom.

Za najlepšieho hráča v zápase na slovenskej strane vyhlásili obrancu Michala Ivana.

Medzi trojicu najlepších hráčov SR na turnaji sa dostali brankár Samuel Hlavaj spolu s obrancom Martinom Fehérvárym a útočníkom Adamom Liškom.

Rusko - Slovensko (MS v hokeji do 20 rokov): fotogaléria

3.1.2019

Hlavaj musel uvoľniť miesto Sklenárovi

Prvú šancu v zápase mali Slováci, konkrétne Kukuča, tomu sa však nepodarilo prekonať Kočetkova. Po opatrnejšom úvode však Rusi v rozmedzí od 6. do 8. minúty strelili tri góly.

Ruskí útočníci sa presadili po dôraze pred bránkou, pričom využili aj svoje individuálne zručnosti. Hlavaja nahradil v bránke Sklenár, ten však tiež už v 11. minúte ťahal puk zo svojej siete.

Slováci mohli odpovedať po šanciach Ružičku a Romana, ale ruský brankár podržal svoj tím. V závere tretiny zachránila Sklenára žŕdka po strele Slepca.

Neuznaný gól Kostina

V úvode druhej tretine mali zverenci Ernesta Bokroša k dispozícii presilovú hru, ale takmer v nej inkasovali po akcii Šena. V 27. minúte však Rusi opäť zatlačili Slovákov, Kostin dosiahol gól po dorážke, ale po porade s videorozhodcom ho arbitri neuznali pre faul na brankára Sklenára.

V individuálnom prieniku vzápätí neuspel Pospíšil a neskôr na druhej strane Kostin tentokrát už bez pochýb strelil piaty gól zbornej.

Ruský kapitán strelil v závere druhého dejstva presilovke aj svoj druhý gól a hneď po ňom Slepec zvýšil už na hrozivých 7:0.

Čestný záver

Na začiatku druhej tretiny mohli Slováci znížiť veľký náskok súpera v presilovej hre, Krivošík a Pospíšil však vo svojich príležitostiach neuspeli.

Pri hre 4 na 4 ale do protiútoku vyrazili Ivan s Fehérvárym a kapitán SR prekonal Kočetkova. Rusi však odpovedali gólovou akciou Morozova, ktorý zvýšil na 8:1. Záver patril Slovákom.

Najskôr sa krásnou strelou presadil Miloš Roman a bodku za duelom i účasťou na MS dal Michal Ivan.

Hlasy po zápase

Ernest Bokroš (hlavný tréner SR "20"): "V prvom rade musím povedať, že nás veľmi mrzí táto prehra. Dva dni sme sa na štvrťfinále pripravovali, žiaľ, začiatok zápasu sme nezachytili. Z prvých šiestich striel sme dostali tri góly, z prvých desiatich štyri. Musím ale priznať, že sme v obrannej tretine po defenzívnej stránke trochu zlyhali a to veľmi poznačilo našu hru počas celého zápasu. Myslím si, že to poznamenalo aj celkový výkon viacerých hráčov, vinou čoho sme neboli schopní dať kontaktný gól. Druhá tretina sa skončila 0:3, čo už bolo pre nás všetkých veľmi deprimujúce. Stále sme však nabádali chlapcov, aby sme hrali za seba a aspoň poslednú tretinu sme vyhrali 3:1."

Martin Fehérváry (kapitán tímu SR "20" a autor gólu): "Nezačali sme dobre. Urobili sme priveľa chýb v našej obrannej tretine a ak sa to stane proti korčuliarsky skvelému tímu Ruska, potom je to ťažké. Áno, dali sme tri góly v poslednej tretine, ale tak sme mali hrať od začiatku. Mali sme uhrať lepší výsledok, ako dostať osmičku... Snažili sme sa zlepšovať v každom zápase, ale teraz je to také, aké to je."

Michal Ivan, obranca SR, v zápase 1+1 (zdroj: SZĽH): "Rozhodla prvá tretina, nezachytili sme začiatok stretnutia. Niekedy sme sa zbytočne 'zašívali' v našom obrannom pásme a neboli sme dôrazní, či už pred bránkou, alebo v rozohrávke. Na Rusov sme sa dva dni pripravovali, pozerali sme si, ako hrajú. Škoda toho začiatku... Ak by sme tam my strelili nejaké dva náhodné góly, zápas by sa vyvíjal inak. Chceli sme Rusom vrátiť prehru z MS do 18 rokov, ale nevyšlo nám to."

Dmitrij Samorukov (obranca Ruska "20"): "Chceli sme dobre vstúpiť do zápasu a to sa nám aj podarilo. Rýchlo sme strelili niekoľko gólov a uľavilo sa nám. Videli sme, ako predtým prehrali Švédi, preto sme si dali pozor. Treba byť neustále koncentrovaný a hrať dobre, lebo každý môže zvíťaziť. Teraz sa cítíme ako veľká rodina. Stále sa snažíme hrať lepšie a lepšie. Na tento zápas však musíme rýchlo zabudnúť a pripraviť sa na Američanov."

Online prenos: Slovensko - Rusko (MS v hokeji do 20 rokov 2019, štvrťfinále, Vancouver)

Majstrovstvá sveta do 20 rokov Štvrťfinále 2018/2019
03.01.2019 o 04:30
Rusko
8:3
(4:0, 3:0, 1:3)
60' minúta
Slovensko
Góly a asistencie: 6. Denisenko (K. Kostin, Kravcov), 7. Starkov (Kovalenko, Romanov), 8. Alexejev (Šen, Starkov), 11. Šaškov (Podkolzin), 32. K. Kostin (Denisenko), 39. K. Kostin (Slepec, Alexejev), 40. Slepec (Galimov, Muranov), 53. Ilja Morozov (Šaškov, Olšanskij) – 44. Fehérváry (Ivan), 59. Roman (Ivan), 60. Ivan. Rozhodca: Ingram, Sidorenko – Chaput, Harrington..
Dámy a páni, s týmto konštatovaním sa s Vami lúči z pozície komentátora Ivan Harčár. Tí, ktorí sa chystáte ešte dospať noc, tak Vám prajem dobrú noc a pripomínam, že najbližšie Vás povediem prvoligovým stretnutím v piatok 4.1.2019 o 17:30. Budeme sledovať súboj Michalovce – Dubnica. Dovidenia a dočítania.
Individuálne ocenenia

Samuel Hlavaj a Adam Líška si prevzali luxusné hodinky od firmy Tissot.
Najlepší hráči zápasu

Klim Kostin – Rusko

Michal Ivan – Slovensko
Juniorská slovenská reprezentácia sa lúči s MS U20 2019 v Kanade. Osudnou sa nám stala prvá tretina, ktorej Rusko rozhodlo o výhre štyrmi gólmi. V druhej tretine nemohúcnosť pretrvávala a prehrávali sme už 7:0. Veľkú pochvalu si zaslúžia naši chlapci za posledné dejstvo, v ktorom dokázali gólmi Feherváryho, Romana a Ivana skorigovať porážku na konečných 3:8.
59:51
59:51
goalSlovensko dalo gól! MICHAL IVAN je mužom na slovenskej strane. K dvom asistenciám pridal aj gól. Nič extra nešpekuloval a prudkým švihom prekonal Tarasovova. Bez asistencie.
59:40
importantPatrik Hrehorčák namieril puk do žŕdky!
59:27
Feherváry mohol ešte znížiť rozdiel na päť gólov. Nepodarilo sa mu to.
58:58
Vylúčenie v tíme Rusko (Nikolaj Kovalenko – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka).
58:58
Rusi signalizovali Challenge, ktorý im nevyšiel a nasleduje minútová presilovka našich hráčov.
58:58
58:58
goalSlovensko dalo gól! Peknú prácu odviedol Ivan, ktorý si pripisuje druhú asistenciu. S veľkými problémami a značne obmedzený prihrávať MILOŠOVI ROMANOVI, ktorý skvelou strelou aspoň sčasti zmierni náš debakel. Asistencia: Michal Ivan.
58:00
Prebiehajú posledné dve minúty stretnutia.
57:58
Pospíšil s Krivošíkom sa stretli asi v tretej spolupráci, ale ani teraz nedokázali z toho vyťažiť gól.
57:36
Náš kapitán z veľkej vzdialenosti nahodil puk na lapačku Tarasova.
57:08
Aj po skončení presilovky ruský tlak trvá naďalej.
56:26
S ukončením trestu Korenčíka prišla ešte strela Samorukova.
56:26
Slovensko hrá v plnom počte.
56:23
Rusi v presilovkovom postavení.
55:16
Sklenár na hrudníku zastavil puk z hokejky Denisenka.
54:53
Jedno je isté, že sa Slováci musia brániť.
54:34
Sporný moment, no Korenčík neprotestuje. To je však už v tejto chvíli úplne jedno, kto sedí na trestnej lavici.
54:26
Vylúčenie v tíme Slovensko (Marek Korenčík – 2 min., podrazenie).
54:04
Marek Korenčík sa trochu zamotal pri mantineli.
53:32
Náš súper si tak vzhľadom k vysokému vedeniu môže dovoliť vyskúšať oboch gólmanov.
52:51
Rusko po tomto góle pristúpilo k zmene brankárov. Medzi tri žrde sa postavil Danil Tarasov.
52:03
52:03
goalRusko dalo gól!
Šaškov pri modrej čiare na seba naviazal Hrehorčáka. Následne posunul puk ILJOVI MOROZOVI a jeho delovka skončila vo vinkli našej bránky. Asistencie: Nikita Šaškov a Saveli Olšanskij.
51:29
Galimov stál na kruhu pripravený na strelu. Puk mu ale nikto neadresoval.
51:10
Marčenko krásnou zadovkou takmer pomýlil celú obranu Slovákov, no našťastie pre nás sa Nikita Šaškov nedostal k zakončeniu.
50:47
Fafrák musel chvíľu počkať pred útočnou modrou čiarou, aby neprenikol do ofsajdu.
50:14
Ivan zablokoval Denisenkova.
49:28
importantRužičkovi nie je súdené streliť gól! A to aj napriek tomu, že Kočetkov bol chrbtom k akcii a puk bol za ním! Veľká smola!
49:16
Slovákom sa podarilo zavrieť pásmo.
48:47
Líška na okamih zaviezol puk do útočného pásma. Pomáhal mu aj ošetrený Hrehorčák.
48:13
Možno sa už Rusi prehadzujú do úsporného režimu a šetria tak sily na nasledujúci semifinálový súboj, v ktorom sa stretnú s USA.
48:03
Hokejisti v červených dresoch napriek zníženej útočnej snahe stále držia puk na svojich čepeliach a len veľmi zriedkavo nám ho požičiavajú.
47:23
Slepec by rád rozšíril streleckú listinu. Strieľal cez Dlugoša a bola to celkom nepríjemná strela pre Sklenára.
46:53
Slovenský brankár musel byť v permanencii po strele Podkolzina.
46:12
Adam Ružička predvádza forčeking a snaží sa aspoň takou formou znepríjemňovať život Rusom.
45:48
Rusko má komfortný náskok a zdržiava sa prevažne v obrannej tretine.
45:22
Sklenár si siahol na puk po ľahkom nahodení Kostina.
44:30
Vhadzovalo sa po pravici Kočetkova, no Slováci toto buly nevyhrali.
44:21
Slovensko hrá s piatimi hráčmi.
43:35
43:35
goalSlovensko dalo gól! Krásny gólový moment Slovákov. Predsa to prišlo. Michal Ivan prebral prihrávku od Feherváryho, ktorý sa presunul pred bránku. MARTIN FEHERVÁRY dostal puk do siete a zaknihoval tak aspoň čestný zásah nášho tímu. Asistencia: Michal Ivan.
42:30
Korenčík dlhou strelou prinútil Kočetkova zasiahnuť ľavým betónom. Následne sa Ružička márne naťahoval k vykopnutému puku.
42:25
Frustrácia našich hokejistov sa stupňuje. Sami sme si pokazili štvorminútovú presilovku.
42:21
Vylúčenie v tíme Slovensko (Marcel Dlugoš – 2 min., napadnutie).
42:21
Podkolzin si svojou aktivitou vypýtal dve minúty pre Marcela Dlugoša.
42:10
Faulovaný Patrik Hrehorčák putoval na ošetrenie.
41:49
Nie však nadlho sme sa dokázali usadiť v útočnej tretine Rusov.
41:28
Slováci zavreli útočné pásmo. Feherváry ako posledný zabránil prechodu puku za modrú čiaru.
41:07
Ivan začína slovenskú presilovkovú akciu od Sklenára.
40:36
Pospíšil sa postavil do sľubnej pozície a snažil sa tečovať strelu Žiaka.
40:23
importantKrivošík bol nepríjemný a dorážal viackrát! Kočetkov ostáva neprekonaný!
40:07
Vylúčenie v tíme Rusko (Ivan Muranov – 2 min. + 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
40:05
Poďme sledovať, koľko gólov sa do nás ešte zmestí.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Tretia tretina sa začne o 6:29.
Debakel je v tejto chvíli realitou. Rusko dosiahlo gól aj v 27.minúte, no vtedy ho rozhodcovia neuznali a pokazili radosť vtedajšiemu bezgólovému kapitánovi Kostinovi. To mu ale nevadilo, keďže v nasledujúcich minútach skóroval dvakrát a podpísal sa pod súčasný stav.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:39
39:39
Vyšachovanie slovenskej obrany i Sklenára. Nešťastní fanúšikovia neveriacky krútia hlavami. Galimov i Muranov vyprodukovali peknú biliardovú akciu, na ktorej konci bol KIRILL SLEPEC a už je to hrozivých 7:0. Asistencie: Arťom Galimov a Ivan Muranov.
39:00
Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
38:20
38:20
Opäť v značnej miere zlyhal Demo. Nepochopiteľne sa presunul z ľavého kruhu k pravej tyčke a veľký priestor na zakončenie poskytol KLIMOVI KOSTINOVI, ktorý zúročil presne načasovanú prihrávku od Alexejeva. Asistencie: Kirill Slepec a Alexander Alexejev.
38:08
Rusko okamžite nastúpilo do našej tretiny.
37:50
Napádanie našich je nateraz úspešné.
37:39
Vylúčenie v tíme Slovensko (Pavol Regenda – 2 min., sekanie).
37:28
Hra sa presunula na druhú stranu klziska. Šen spôsobil menší vietor v našej tretine.
36:56
Slováci sa usadili v útočnom pásme, no nestrieľajú na bránku.
36:32
Skutočne Rusi predvádzajú fantastický výkon. Akékoľvek náznaky šancí našich hráčov okamžite ničia v zárodku.
36:08
Ružička ani nestihol pohnúť pukom do strany a už ho nemal na hokejke.
35:49
Hrá sa v rovnovážnom stave.
35:35
Vylúčenie nakoniec nebolo.
34:57
Strela Samorukova. Sklenár nastavil náruč a do nej mu padol puk.
34:28
importantTrochu sa zaiskrilo pred Kočetkovom! Ilja Morozov musel krotiť Pospíšila!
34:12
Rusi skoro vyhodili puk, ale Korenčík ho zachytil pred modrou čiarou.
33:49
Krivošík spolupracoval s Pospíšilom. Druhý menovaný sa predieral k dorážke, ale neúspešne.
33:30
Slabá bekhnedová strela Patrika Hrehorčáka. Kočetkov chytá.
32:59
Zaprší aspoň z tejto presilovky?
32:42
Vylúčenie v tíme Rusko (Alexandr Alexejev – 2 min., hákovanie).
32:42
Zborná si hrá svoju hru a kontroluje vývoj. Takisto je jej výkon podporený bezchybným výkonom Kočetkova.
32:17
Niet cesty späť. Naši chlapci sú pomalší, nepresní a aj nejakí bojazliví. Jednoducho nedokážu Rusom konkurovať.
31:40
31:40
Ruskému kapitánovi sa podarilo skórovať. Demo prehral osobný súboj s Denisenkom, ktorý sa uvoľnil do nájazdu. Z ľavej strany si na prihrávku nabehol KLIM KOSTIN a teší sa tak z premiérového presného zásahu. Asistencia: Grigori Denisenko.
31:33
Treba poznamenať, že Rusko preukazuje oveľa väčšiu koncentráciu a všetky situácie rieši ukážkovo. Možno aj toto je ten článok, ktorý chýba našej reprezentácii.
31:29
importantAdam Ružička skoro prekvapil Kočetkova. Puk sa odrazil od spodnej obruče bránky, ale ruský gólman rýchlo zasiahol lapačkou!
30:58
Pospíšil si vytvoril priestor na strelu. V poslednej chvíli nastrelil len korčule protistojaceho hráča.
30:18
Žiak sa vydal na útočný výlet. Prešiel cez modrú čiaru, ale tam si na neho počkal Samorukov a odstavil ho ho od puku.
29:49
Marcel Dlugoš vyskúšal strelu švihom a Roman sa ešte snažil dorážať. Okamžite bol ruskou obranou zrazený k ľadu.
29:40
Slovenské strely nie sú veľmi nebezpečné. Vo väčšine prípadov je to len o propagačných pokusoch, ktoré Kočetkov likviduje bez ťažkostí.
29:20
Kostin si pripravuje pozíciu a túži si nególovú situáciu z 27.minúty vynahradiť. Nemieril presne.
28:08
Pospíšil chcel sa zbaviť puk odrazom od plexiskla. Takmer ho vyhodil do hľadiska, aj keď pred ním stáli dvaja spoluhráči.
27:13
importantAni samostatný únik Pospíšila nebude gólový! Kočetkov vystihol vhodný okamih na vybehnutie z bránky a hokejkou mu zneškodnil šancu!
27:10
Z hry slovenskej reprezentácie je badateľné, že viazne komunikácia medzi hráčmi. Nevedia o sebe, nevedia, kde majú súperových hráčov a je to také blúdenie po ľade.
27:06
Juraj Sklenár skoro nič nevidel a môže byť rád, že nekapituloval po druhýkrát.
26:52
Rusko však pokračuje v útočnej snahe a aktivite.
26:16
importantGól neplatí. Klim Kostin si tak musí na presný zásah na turnaji počkať.
25:43
Morozov vytáča Kollára rýchlou prácou s pukom. Ten ho doháňa ako len vie, ale úspech to neprináša.
25:13
Sklenár vyšiel z brány a poslal ho okolo lišty mantinelu do hry.
25:06
Píska sa postavenie mimo hry.
24:37
Čoskoro sa končí prvá pätminútovka druhej tretiny a Rusko v nej jednoznačne dominuje. Ani v presilovke nám nedali priestor.
24:26
Líška predvádza akési manévre, ale nechal sa zahnať k mantinelu. Odtiaľ to však nepôjde vyšperkovať do nebezpečnej šance.
24:09
Žiak veľmi slabučkým nahodením len odovzdal puk súperovi.
23:35
Opäť sú Rusi pri puku, ktorí sú na ňom silní. Slovenská obrana nestíha držať krok s ruskými útočníkmi.
23:12
Kostin sa bez akéhokoľvek ataku preštrikoval do zakončenia.
22:53
Slovensko nakrátko poslali puk do stredného pásma.
22:31
Rusko hrá s piatimi hráčmi.
22:15
Presilovkové sekundy sa míňajú a neprišla žiadna vážnejšia šanca počas tejto početnej výhody.
21:20
Korenčíkovi sa dnes vôbec nedarí. Dokázali sme zamknúť Rusov, ale jeho prihrávka bola nepresná a odrazila sa od Ružičku von z pásma.
20:46
importantTak toto nie je možné! Pavel Šen vyrazil na Sklenára, ale bol bránený, no aj tak zaznamenal sľubný pokus!
20:31
Vylúčenie v tíme Rusko (Kirill Slepec – 2 min., nedovolené bránenie).
20:10
Dúfame, že naši hráči dajú nejaké góly.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Druhá tretina sa začne o 5:32.
Slováci nebudú dobre spomínať na pasáž zo 6. až 11. minúty. V nej inkasovali štyri razy, Rusko jednoznačne dominuje a vyhnalo Samuela Hlavaja na striedačku. Skóre 4:0 sa bude veľmi ťažko doháňať.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:48
Dlugoš adresoval dlhú prihrávku krížom Pospíšilovi.
19:20
Adam Líška sa prezentoval celkom zaujímavou strelou, ktorá však Kočetkovovi nenarobila problémy.
19:14
Brankár Ruska netušil, či mu Regenda nevypichne puk, a tak radšej opätovne prerušil hru.
19:00
Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
18:55
65 sekúnd pred koncom Kočetkov prerušil hru.
18:09
Veľmi často chodíme za nášho brankára a čakáme. To by sa nemalo stavať. Mali by sme začať hrať priamočiaro.
17:45
Slováci dostali poriadny úder a studenú sprchu zároveň. Výsledkom toho je množstvo stratených, alebo nevybojovaných pukov.
17:27
importantZvoní žŕdka! Postaral sa o to Kirill Slepec, hoci pálil cez nášho obrancu!
16:57
Rusi si menili puk pri svojej bránke. Získali tak pár sekúnd aj na striedanie a štartujú dopredu.
16:20
Michal Ivan na chvíľu upokojil hru, počkal na nových spoluhráčov.
15:50
Romanov je veľmi aktívny a snaží sa o ďalší presný zásah.
15:34
Našťastie sa Rusko dostalo do ofsajdu. Korenčík zaznamenal zlý úsek, kedy nevedel dostať puk von z tretiny. Následne zaznel hvizd čiarového arbitra.
14:40
Ani Filip Krivošík nedostal prvý puk za chrbát ruského brankára.
14:33
importantFeherváry a Ružička v prečíslení! Ružička dostal puk na hokejku od nášho kapitána, ale Kočetkov si pokryl priestor medzi žŕdkou a betónom!
14:13
Aspoň takto sa snažia Slováci bojovať, aby ešte niečo spravili s výsledkom.
13:54
Naši to skúšajú, ako to najjednoduchšie ide. Feherváry nahodil puk od modrej čiary a na teč čakal Líška. Nedostal sa však k nemu.
13:26
13:00
Kočetkov po dlhšom časovom úseku so zákrokom. Lenže ani posledná formácia mu príliš nepodkúrila a strela Baláža bola skôr propagačná, ako nebezpečná.
12:25
Kollár sa dokázal uvoľniť. Aj prihral v ťažkej pozícii Žiakovi, ale ten nedokázal vystreliť.
10:56
10:56
Postupová nádej sa v tejto chvíli rozplynula. Slováci si opäť nedali pozor na odrazené puky. NIKITA ŠAŠKOV výborne sledoval odrazy a puk zasunul medzi tyčku a Sklenára. Asistencia: Vasili Podkolzin.
10:20
Ivanova rýchla rozohrávka na svojho kamaráta a bývalého spoluhráča zo Zvolena Kelemena.
09:54
Mierny náznak príležitosti pre našich. Adam Ružička z bezprostrednej blízkosti vystrelil odrazený puk, ktorý Kočetkov bez problémov pokryl.
09:41
Medzitým došlo k striedaniu mužov v bránke. Samuel Hlavaj už mal toho plné zuby a prenechal miesto Jurajovi Sklenárovi.
09:07
Veľmi zlý scenár, s ktorým sa stretávajú zverenci trénera Bokroša.
07:49
07:49
Tak napokon prišiel tretí puk v slovenskej bránke. ALEXANDER ALEXEJEV sa presunul z čiary na kruh a prebral si puk. Následne sa prekľučkoval do palebnej pozície a vymietol horný roh našej brány. Asistencie: Pavel Šen a Stepan Starkov.
07:34
Rusko dostáva Slovensko do tlaku a už to mohlo byť 3:0.
06:07
06:07
Nešťastný gól. Romanov prihral do bránkoviska STEPANOVI STARKOVOVI, ktorý na prvýkrát nebol úspešný, ale pomohol mu k tomu teč Dlugoša a puk prešiel Hlavajovi medzi betóny. Asistencie: Nikolai Kovalenko a Alexander Romanov.
05:36
05:36
Rusi idú do vedenia. Jeden z našich hráčov prehral osobný súboj s GRIGORIM DENISENKOM, ktorý posunul puk na Kostina a Kravcov vypálil priamu strelu na Hlavaja. Pred ním stál prvý menovaný a dorazil vyrazenú strelu. Asistencie: Klim Kostin a Vitali Kravcov.
04:59
Slepecovi sa oplatilo napádať do hĺbky útočného pásma. Veľké zaváhanie za svojou bránou predviedol Korenčík. Ohrozenie ale z toho nepramenilo.
04:35
importantVeľká šanca a zároveň škoda pre Slovákov! Odrazený puk chcel upratať za Kočetkova Kukuča, aj napriek tomu, že bol bránený!
04:15
Práve náš kapitán udržal útočné pásmo a predĺžil puk na Kelemena, ktorý za bránkou o neho prišiel.
03:46
Slovensko má na ľade prvú formáciu, vedenú kapitánom Fehervárym.
03:11
Takmer z ruskej strany prišla biliardová akcia. Kravtsov trochu vyšachoval našich zadákov. Prihrávku sa mu nepodarilo pretaviť do finálnej podoby, na ktorú vyčkával Kostin.
02:35
Hrehorčák zachytil nastrelený puk. Chýbalo mu však viac priestoru, aby sa otočil a vyrazil dopredu.
01:56
Žuravljov prepadol cez nášho útočníka a pokojne sa mohol pískať faul.
01:26
Opatrný začiatok. Už aj Samuel Hlavaj sa zoznámil s pukom.
01:10
Dlugoš sa chystal na prihrávku od kolegu z obrany Dema. Jeho prihrávka bola príliš prudká.
00:44
Naša reprezentácia v úvodných minútach výborne napáda súpera.
00:23
Ďalšia strela na ruského gólmana, ktorú vyslal Marek Korenčík.
00:17
Prvý zákrok si však pripisuje Kočetkov, ktorý hneď prerušil hru.
00:09
Rusi vyhrali buly a začínajú zakladať akciu.
00:01
Ak náhodou postúpime do semifinále, narazíme na USA.
Prvé prekvapenia na šampionáte sú na svete. Šokujúco vypadla domáca Kanada, ktorá nezvládla súboj s Fínskom a prehrala 1:2 po predĺžení. Druhý nečakaný výsledok sa zrodil v zápase Švédska a Švajčiarska. Tri korunky prehrali 0:2. Doplní Slovensko duo štátov, ktoré prekvapili?
Vážení hokejoví priatelia, vítam vás pri sledovaní štvrťfinálového stretnutia, v ktorom sa naša juniorská reprezentácia predstaví proti hokejistom Ruska.

Rusko

Rusi prešli základnou skupinou A ako nôž maslom a vo všetkých štyroch vystúpeniach nenašli premožiteľa. Celkovo tak získali dvanásť bodov. Ich posledný súboj s Kanadou bol dôležitým pre Slovákov, keďže z tejto dvojice vzišiel ich najbližší protivník v boji o cenný kov. Rusko po futbalovom výsledku 2:1 zdolalo hráčov z kolísky hokeja.

Slovensko

Naša výprava ratovala postup zo skupiny B v záverečnom súboji s Kazachstanom. V troch zápasoch sme vyšli bodovo naprázdno, no kazašských rovesníkov sme rozstrieľali 11:2. Všetci si želali vo štvrťfinále Rusov, ktorí sú podľa ich názoru zdolateľní a navyše terajšiu súpisku "Zbornej" tvoria hráči, s ktorými sme sa stretli na domácom šampionáte U18 v Poprade. Vtedy sme súperovi podľahli, čím nás pripravil o semifinále. Sedemnásť jednotlivcov z našich radov si na túto prehru spomína. Došiel čas na odvetu? Odpoveď spoznáme vo štvrtkových ranných hodinách. Z pozície komentátora sa na vás teší Ivan Harčár.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 04:30.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovenskí mladíci na šampionáte končia. Od Ruska dostali debakel