Utorok, 22. október, 2019 | Meniny má Sergej

Kužmová v semifinále nestačila na Görgesovú, stane sa však slovenskou dvojkou

Zverenkyňa Michala Mertiňáka má za sebou vydarenú vlaňajšiu sezónu.

Viktória Kužmová.Viktória Kužmová.(Zdroj: SITA)

AUCKLAND. Slovenská tenistka Viktória Kužmová nepostúpila do finále na turnaji WTA International ASB Classic v novozélandskom Aucklande.

V sobotňajšom semifinále nestačila na turnajovú dvojku Nemku Juliu Görgesovú, ktorej podľahla 1:6, 6:7 (6). Napriek prehre patrí Kužmovej v online poradí rebríčka WTA aktuálne 46. priečka, vyššie počas svojej kariéry ešte nebola.

V pondelňajšom vydaní renkingu sa dostane pred Magdalénu Rybárikovú a stane sa slovenskou ženskou dvojkou za Dominikou Cibulkovou.

Rodáčka z Košíc Kužmová si postupom do semifinále vyrovnala svoje kariérne maximum na turnajoch WTA, keď vlani sa rovnako dostala medzi najlepšiu štvoricu na podujatiach v Budapešti a Hertogenboschi.

Dvadsaťročná Kužmová (50. v rebričku WTA) a o desať rokov staršia Görgesová (14.) odohrali štvrtý vzájomný duel. Nemecká tenistka uspela vo všetkých doterajších zápasoch. Kužmová doteraz nezískala proti Görgesovej ani jeden set.

V úvodnom sete dominovala nemecká tenistka. Dostala sa do vedenia 3:0 aj 5:0. Za tohto stavu odvrátila Kužmová pri svojom podaní tri brejkbaly a zabránila hrozbe kanára v prvom dejstve. V následujúcej hre už Nemka na servise nezaváhala a získala prvý set vo svoj prospech.

Aj druhé dejstvo začala lepšie Görgesová, keď sa ujala vedenia 2:0. V ôsmej hre sa Kužmovej na príjme podarilo vyrovnať na 4:4. O víťazke druhého setu musel rozhodnúť aj tajbrejk. V skrátenej hre uspela Görgesová, keď využila tretí mečbal a tešila sa z postupu do finále.

Zverenkyňa Michala Mertiňáka v rámci projektu NTC Kužmová má za sebou vydarenú vlaňajšiu sezónu. Začala ju mimo Top 100 a ukončila ju na 50. mieste. Na záver roka v decembri sa dostala do finále turnaja ITF v Dubaji a dobrú formu spred Vianoc ukazuje aj v úvode novej sezóny v Austrálii.