Federer dosiahol ďalší rekord, Švajčiari vyhrali Hopmanov pohár

Nemeckí tenisti nevrátili Švajčiarom prehru z minulého roka.

Roger Federer.Roger Federer.(Zdroj: TASR/AP)

PERTH. Tenisti Švajčiarska Belinda Bencicová a Roger Federer obhájili vlaňajší titul na Hopmanovom pohári dvojčlenných miešaných reprezentačných družstiev v austrálskom Perthe.

V sobotňajšom finálovom stretnutí zdolali po výsledku 2:1 nemeckých tenistov Angelique Kerberovú a Alexandra Zvereva.

V úvodnej dvojhre na tvrdom povrchu v hale Perth Arena uspel Federer nad Zverevom v pomere 6:4, 6:2. O osude prvého dejstva rozhodla desiata hra, v ktorej Švajčiar prelomil Nemcov servis a premenil prvý setbal.

Po dvojhrách bolo vyrovnané

Federer nepustil svojho súpera v prvom dejstve ani k jedinému brejkbalu, sám využil jednu z dvoch ponúknutých možností.

Zápas mi vyšiel, ťažil som z kvalitného servisu.

Roger Federer

Druhý set mal jednoznačnejší priebeh. Švajčiarsky tenista sa v úvode setu ujal vedenia 3:0.

Za stavu 5:2 pre Federera prišiel Zverev tretíkrát v zápase o svoj servis. Švajčiar využil druhý setbal a získal v prospech Švajčiarov prvý bod.

,,Zápas mi vyšiel, ťažil som z kvalitného servisu. Myslím si, že to nebol až taký jednoznačný duel.

Alex mal výborný záver uplynulej sezóny. Vyhral turnaj majstrov, keď v Londýne zdolal mňa a vo finále aj Novaka Djokoviča," cituje Federera agentúra DPA.

V súboji medzi Kerberovou a Bencicovou sa v prvom sete dostala do vedenia 3:1 nemecká tenistka. Túto výhodu si udržala až do konca úvodného dejstva.

Proti Belinde je to vždy náročné. Musíte bojovať až do konca o každú loptičku.

Angelique Kerberová

Za stavu 5:4 premenila Kerberová na podaní prvý setbal. Aj na začiatku druhého setu viedla Kerberová 3:1. V desiatej hre išla Nemka podávať na víťazstvo v zápase.

V pravom čase však Bencicová zabrala, prelomila súperkin servis a vyrovnala na 5:5. O víťazke druhého setu sa rozhodlo v tajbrejku. V ňom uspela nemecká tenistka po výsledku 8:6, keď premenila až tretí mečbal.

"Proti Belinde je to vždy náročné. Musíte bojovať až do konca o každú loptičku. O tom som sa pokúšala, nemyslieť príliš dopredu a hrať svoju hru," povedala v pozápasovom interview Kerberová.

Rozhodol mix

O víťazovi tohtoročnej edície Hopmanovho pohára musela rozhodnúť štvorhra hraná spôsobom Fast4. Z triumfu v mixe sa nakoniec tešili Švajčiari, keď uspeli v pomere 4:0, 1:4, 4:3 (4). Federer sa stal prvým tenistom v histórii podujatia s tromi titulmi.

Prečítajte si tiež: V dvojhrách uspeli Federer a Kerberová, finále Hopmanovho pohára je vyrovnané

Okrem tohtoročného a vlaňajšieho triumfu po boku Bencicovej uspel aj v roku 2011 v dvojici s ďalšou legendou švajčiarskeho tenisu Martinou Hingisovou.

Finálové stretnutie malo rovnaké zloženie ako vlani, oba tímy reprezentovali tí istí tenisti. Ani pred rokom sa Nemci nedočkali vytúženého triumfu, keď v záverečnom súboji podľahli Švajčiarom takisto 1:2.

Zároveň mali jednotlivé duely rovnakých víťazov, keď v dvojhrách najskôr uspeli Federer a Kerberová, o víťazstve helvétov aj pred rokom rozhodla na záver štvorhra.

Finále Hopmanovho pohára v Perthe:

Švajčiarsko - Nemecko 2:1

Roger Federer - Alexander Zverev 6:4, 6:2

Belinda Bencicová - Angelique Kerberová 4:6, 6:7 (6)

Belinda Bencicová, Roger Federer - Angelique Kerberová, Alexander Zverev 4:0, 1:4, 4:3 (4)