Utorok, 25. február, 2020 | Meniny má Frederik(a)

Östbergová pokračuje vo výbornej forme. Vyhrala aj šiestu etapu Tour de Ski

Nórka si poistila vedenie v seriáli.

Ingvild Flugstad Östbergová.Ingvild Flugstad Östbergová.(Zdroj: TASR/AP)

VAL DI FIEMME. Nórka Ingvild Flugstad Östbergová sa stala víťazkou sobotňajších pretekov žien na 10 km klasickou technikou s hromadným štartom v 6. etape Tour de Ski v rámci Svetového pohára bežcov na lyžiach 2018/2019 v talianskom stredisku Val di Fiemme.

Rodáčka z Gjöviku potvrdila výbornú formu z ostatných dní a poistila si líderskú pozíciu v celkovom hodnotení prestížneho seriálu.

Rovnako figuruje na prvej priečke aj v poradí SP. TdS vyvrcholí nedeľňajšími stíhacími pretekmi na 9 km voľnou technikou s náročným záverečným stúpaním na zjazdovku.

Prečítajte si tiež: Ženskú stíhačku na 10 km voľnou technikou ovládla Östbergová Čítajte

"Dnes to bol z mojej strany výborný výkon. Som veľmi šťastná," povedala podľa agentúry DPA Östbergová.

Úvodné dva okruhy s dĺžkou 2,5 km boli opatrnejšie, ale v druhej polovici trate výrazne zrýchlila Östbergová a postupne roztrhala vedúcu skupinu. D

vadsaťosemročná nórska reprezentantka s pribúdajúcimi metrami zvyšovala svoj náskok a do cieľa prišla osamotená na prvej priečke.

Spočiatku sa zdalo, že s ňou bude držať tempo Fínka Krista Pärmäkoskiová, ale tá napokon nestačila ani na dvojicu ruských súperiek a skončila až štvrtá. Druhé miesto obsadila Natalia Nepriajevová, tretia bola jej krajanka Anastasia Sedovová.

Sobotňajšia "klasická desiatka" nevyšla Američanke Jessice Digginsovej, ktorej po rýchlom úvode došli sily a cieľovou čiarou prešla siedma s mankom 1:19,3 min na víťazku. Tento výsledok ju pripravil o tretiu pozíciu v celkovom hodnotení TdS.

Výsledky - Svetový pohár v behu na lyžiach - Tour de Ski - 6. etapa - Val di Fiemme - sobota:

1.Ingvild Flugstad ÖstbergováNórsko29:34,4 min