Valladolid prehral doma s Rayo Vallecano v osemnástom kole španielskej ligy

Futbalisti Raya Vallecano opúšťajú minimálne na rok scénu najvyššej súťaže.
Futbalisti Raya Vallecano opúšťajú minimálne na rok scénu najvyššej súťaže. (Autor: facebook, LaLiga)
Sportnet|5. jan 2019 o 15:29

Pozrite si výsledky sobotňajších zápasov La Ligy.

MADRID. V úvodnom sobotňajšom zápase 18. kola španielskej futbalovej La Ligy prehral Valladolid s Rayom Vallecano 0:1.

Jediný gól zápasu strelil už v 1. minúte Alvaro Medran. Domáci nevyužili veľkú šancu na vyrovnanie v 87. minúte, keď pokutový kop Michela zneškodnil brankár Stole Dimitrievski.

Futbalisti Deportiva Alavés poskočili na priebežnú štvrtú priečku v tabuľke, keď pred vlastnými divákmi zdolali hráčov FC Valencia tesne 2:1.

Hostia sa síce ujali vedenia gólom Daniho Pareja zo 14. min, domáci však už do polčasového hvizdu otočili stav stretnutia, keď sa presadili Borja Bastón a Tomás Pina.

Futbalisti SD Huesca triumfovali nad hráčmi Betisu Sevilla 2:1 a pripísali si na konto iba druhé víťazstvo v aktuálnej ligovej sezóne.

To premiérové dosiahli hneď v úvodnom kole tohto ročníka, keď 19. augusta vyhrali v Eibare (2:1). Odvtedy márne čakali na víťazstvo v 16 stretnutiach La Ligy a dvoch dueloch Copa del Rey.

La Liga 2018/2019 - 18. kolo:

Valladolid - c 0:1 (0:1)
Gól: 1. Medran

Alavés - Valencia 2:1 (2:1)
Góly: 21. Baston, 45.+ Pina - 14. Parejo

Huesca - Betis Sevilla 2:1 (0:0)
Góly: 73. Ferreiro, 79. C. Rivera - 55. Sanabria (z pok. kopu)

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Valladolid prehral doma s Rayo Vallecano v osemnástom kole španielskej ligy