Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

United vyhral pod Solskjaerom aj piaty zápas v rade, Fabregas sa lúčil s Chelsea

Pozrite si sobotňajšie výsledky zápasov anglického pohára.

Marcus Rashford (vpravo) v súboji o loptu s Andym Rinomhotom.Marcus Rashford (vpravo) v súboji o loptu s Andym Rinomhotom. (Zdroj: Rui Vieira TASR/AP)

LONDÝN. Futbalistom Manchestru United sa pod vedením dočasného trénera Ole Gunnara Solskjaera darí.

V sobotňajšom zápase 3. kola Pohára FA zvíťazili nad druholigovým Readingom 2:0 a od príchodu nórskeho kormidelníka ťahajú šnúru piatich víťazných zápasov.

Solskjaer zažíva čarovný nástup

Pre Solskjaera znamenal piaty triumf v sérii od príchodu na lavičku United vyrovnanie rekordu Matta Busbyho.

Legendárny tréner dosiahol rovnaký zápis ešte v sezóne 1946/47. Solskjaer ho môže prekonať už o týždeň 13. januára na ihrisku Tottenhamu.

Manchester United strelil oba góly už v prvom polčase sobotňajšieho duelu. Do vedenia ich poslal v 22. minúte premenenou penaltou Juan Mata. Vo štvrtej minúte nadstaveného času úvodného dejstva zvýšil na 2:0 Romelu Lukaku.

V ďalšom priebehu však ponúkli súperovi niekoľko veľmi dobrých šancí na skórovanie, no ten ani jednu nepremenil.

Rozlúčka Fabregasa

Ďalej ide aj Chelsea, ktorá zdolala Nottingham Forest 2:0. O oba góly sa postaral v 49. a 59. minúte Alvaro Morata.

Viac však zaujal Cesc Fabregas, pre ktorého to mohol byť posledný zápas v drese Chelsea. Tridsaťjedenročný španielsky reprezentant totiž mal na ruke kapitánsku pásku a keď päť minút pred koncom striedal, emotívne sa rozlúčil s fanúšikmi.

Pri odchode na lavičku ho objalo niekoľko spoluhráčov vrátane Davida Luiza a Edena Hazarda a mal slzy na krajíčku, informovala agentúra AP. Fabregas mal aj obrovskú šancu skórovať, no v 30. minúte nepremenil penaltu.

Už dlhšie sa hovorí o jeho odchode do AS Monaco, ktoré trénuje jeho dlhoročný spoluhráč z Arsenalu Thierry Henry. Fabregas hral za Arsenal v rokoch 2003-2011, od roku 2014 je v Chelsea.

Bez Dúbravku len remíza

Zaváhal aj Newcastle United, ktorý doma remizoval s Blackburnom 1:1. O vyrovnanie sa postaral v 84. minúte z penalty Matt Ritchie.

Slovenský brankár domácich Martin Dúbravka dostal voľno a nefiguroval ani na lavičke náhradníkov.

Posledný tím Premier League Huddersfield potvrdil zlú formu, keď prehral na pôde Bristol City 0:1, rozlúčil sa s pohárom a negatívnu sériu natiahol už na deväť duelov vo všetkých súťažiach.

Crystal Palace si poradil s Grimsby 1:0 a Arsenal bez problémov zdolal Blackpool vonku 3:0.

Zaváhal aj Southampton

Postup do 4. kola najstaršej futbalovej súťaže na svete si vybojoval aj ďalší účastníci Premier League. West Ham United zdolal Birmingham 2:0 a Burnley prešlo cez Barnsley (1:0) gólom Chrisa Wooda z penalty v nadstavenom čase.

V súboji dvoch prvoligistov vyhral Brighton na pôde Bournemouthu 3:1. Everton sa trápil so štvrtoligovým Lincoln City, no nakoniec ho zdolal 2:1.

Úlohu favorita nezvládol Southampton, keď remizoval na pôde Derby County 2:2 a čaká ho domáca repríza.