Banská Bystrica vyhrala v Košiciach šláger o prvé miesto

Zľava v popredí: Branislav Rapáč z HK Nitra, Zsombor Garát a brankár Miklós Rajna, obaja z MAC Budapešť (Autor: SITA/Martin Havran)
SITA|6. jan 2019 o 18:42

Zvolen prvýkrát v sezóne zdolal Poprad v 39. kole Tipsport ligy.

KOŠICE. V priamom súboji o prvé miesto tabuľky hokejovej Tipsport ligy zvíťazila Banská Bystrica v Košiciach 5:3 v nedeľňajšom stretnutí 39. kola najvyššej slovenskej súťaže.

Hostia si vypracovali vďaka kanadským legionárom v prvej tretine trojgólový náskok. Lenže potom zavelili k útoku slovenskí veteráni Ladislav Nagy a Gabriel Spilar.

HC Košice - Banská Bystrica: fotogaléria

6.1.2019

Ešte do prestávky zastavil nápor domácich svojim druhým gólom v zápase Brock Higgs, ktorý sa trafil v presilovej hre.

Košice sa vďaka Patrikovi Lušňákovi ešte raz dotiahli na rozdiel jediného gólu, no Guillaume Asselin druhým presným zásahom poistil víťazstvo Banskej Bystrice.

Nitra hladko porazila Budapešť

Hokejisti HK Nitra zdolali hráčov tímu MAC Budapešť hladko 6:1 . Družstvo hlavného mesta Maďarska získalo v predošlých dvoch zápasoch šesť bodov a aj v Nitre sa ujalo vedenia. Skóre otvoril v 3. min Kevin Szabad.

Už o minútu kontroval Jakub Minárik a Lane Scheidl naklonil misky na stranu Nitranov v úvode druhej tretiny.

Ďalšie tri góly strelili domáci pri nerovnovážnom stave hráčov na ľade, dva v presilovke a Dalibor Bortňák skóroval 18 sekúnd po začiatku tretej tretiny dokonca v oslabení. Šiesty zásah pridal v 52. min Judd Blackwater.

Zvolen nedovolil Popradu skórovať

Hokejisti Zvolena zvíťazili nad Popradom jednoznačne 4:0. Na úvodný gól čakali diváci až do 28. min, keď sa strelecky presadil najproduktívnejší hráč súťaže Michal Chovan.

Hokejová Tipsport liga: Zvolen - Poprad: fotogaléria

6.1.2019

O necelé tri minúty ho napodobnil Lukáš Handlovský, strelou z priestoru medzi kruhov zaskočil popradského brankára.

V záverečnom dejstve nepripustili zverenci Andreja Podkonického žiadne komplikácie. Individuálne sa presadil Rastislav Špirko a v 50. min vyhnal Tomáša Vošvrdu z bránky svojim druhým zásahom Handlovský.

Necelé tri minúty pred koncom mohol streliť čestný gól hosťujúci Dávid Bondra, ale MacKenzie Skapski si udržal čisté konto.

Zvolen vyhral tretí zápas po sebe, prvýkrát v sezóne zdolal Poprad a v tabuľke poskočil na štvrté miesto práve pred "kamzíkov".

Trenčín tesne zdolal Žilinu

Hokejisti Trenčína zvíťazili nad Žilinou 5:4 v dohrávke 28 . kola. Skóre otvoril v 12. min počas oslabenia domáci veterán Milan Bartovič, ale o 130 sekúnd neskôr vyrovnal český útočník David Hrazdíra.

V druhej tretine sa presadil len Peter Ölvecký, ktorý ťažil z úspešného vhadzovania Tibora Vargu.

V záverečnom dejstve sa roztrhlo vrece s gólmi. Trenčania trikrát odskočili súperovi na rozdiel dvoch gólov, ale Žilina zakaždým strelila kontaktný gól.

Zverenci Petra Oremusa si tesný náskok napokon udržali. Autorom rozhodujúceho zásahu bol Marek Hecl, ktorý sa podobne ako Ölvecký zapísal do streleckej listiny dvakrát.

Trenčín uspel po troch nezdaroch, naopak, Žilina natiahla sériu prehier na štyri duely.

Liptovský Mikuláš prehral v Miškovci

Hokejisti Liptovského Mikuláša prehrali na ľade Miškovca 2:3. Skóre otvoril šesť sekúnd pred koncom prvej tretiny kanadský obranca Nicholas Crawford, pre ktorého to bol tretí gól v sezóne.

Hostia boli strelecky aktívnejší, ale dlho sa im nedarilo prekonať brankára Ádáma Vaya. Až v 42. min nenápadným nahodením od modrej čiary vyrovnal Tomáš Nádašdi.

Domáci sa opätovne dostali do vedenia gólom Balázsa Göza, ale v 49. min bolo opäť vyrovnané zásluhou Mária Kuraliho.

Zápas v Miškovci smeroval do predĺženia, ale v 57. min strelil tretí gól domácich Žiga Pance.

Slovinský útočník bol následne vylúčený, Liptáci hrali približne minútu v šiestich proti štyrom, ale nedokázali vyrovnať.

Miškovec, napriek len trom kompletným formáciám, zdolal mužstvo Antona Tomka a napravil si chuť po nečakanej piatkovej prehre s Detvou.

Detva ušla Novým Zámkom v druhej tretine

Hokejisti Detvy zdolali suverénnym spôsobom hráčov Nových Zámkov 5:0. Rozhodujúcou pasážou bola druhá tretina, ktorá sa skončila 3:0 v prospech domáceho tímu.

Do súperovej siete sa trafilo päť rôznych hráčov a nepotrebovali k tomu ani jednu úspešnú presilovku. Detva zvíťazila v štvrtom stretnutí po sebe, Nové Zámky naopak nebodovali v treťom dueli v sérii.

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - 39. kolo - nedeľa:

HC Košice - HC '05 iClinic Banská Bystrica 3:4 (0:3, 2:1, 1:1)

Góly: 24. Nagy (Čížek, Spiar), 27. Spilar (Nagy, Suja), 43. Lušňák (Žitný, Koch) - 1. Faille, 10. Asselin, 17. Higgs (Bartánus, Koper), 39. Higgs (Faille, Marshall), 47. Asselin (Faille, Selleck).

Rozhodovali: Novák, Orolin - Šoltés, Smrek, vylúčení: 6:5 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 5221 divákov

HC Košice: Habal - McDowell, Dudáš, Čížek, Pulli, Pretnar, Koch, Šedivý - Haščák, Suja, Nagy - Petráš, Brophey, Kafka - Spilar, Galamboš, Hričina - Žitný, Klíma, Lušňák - Jokeľ

HC '05 iClinic Banská Bystrica: Williams - Marshall, Southorn, Sloboda, Mihálik, Kubka, Ďatelinka, Biro, Sarvaš - Asselin, Faille, Selleck - Bartánus, Higgs, Koper - Kabáč, Češík, Gabor - Török, Sojka, L. Lunter

Hlasy:

Peter Bartoš, asistent trénera HC Košice: "Všetci sme sa tešili na tento zápas, no nevyšiel nám úvod. V takom dôležitom zápase rozhodujú chyby a súper ako Bystrica vie využiť vari každú. Ukázalo sa, že naše mužstvo má charakter, bojovalo až do konca. Musíme naďalej poctivo pracovať, odstrániť chyby a pripraviť sa na play off."

Dan Ceman, tréner HC '05 iClinic Banská Bystrica: "Začali sme veľmi dobre. Súper má dobrý tím, na čo sme sa aj pripravili, no nevyšiel mu úvod zápasu. My sme využili svoje príležitosti v prvej tretine a to nás dostalo do hernej pohody. V druhej to bolo o nápore hostí, no nám sa podarilo skórovať vždy, keď sme to potrebovali."

HK Nitra - MAC Budapešť (Maď.)6:1 (1:1, 2:0, 3:0)

Góly: 4. Minárik (Scheidl, Korím), 22. Scheidl (Korím, Morrison), 35. Kerbashian (McCormack, Marek Slovák), 41. Bortňák, 48. Scheidl (Buček, McCormack), 52. Blackwater (Marek Slovák) - 3. Szabad (Terbócs)

Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Jonák, Adamec - Frimmel, Durmis, 2116 divákov

Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, Morrison, Korím, M. Versteeg, Miroslav Pupák, A. Sloboda - Blackwater, Marek Slovák, Lantoši - Minárik, Kerbashian, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, Buček - Pätoprstý, Čaládi, Hrušík

Budapešť: Rajna - Fejes, Pozsgai, Garát, Negrin, Burt, Vokla, Kreisz - Bodó, C. Langkow, B. Orbán - Dansereau, J. Brown, T. Klempa - Terbócs, K. Nagy, B. Majoross - Szigeti, Pápa, Szabad

Hlasy:

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "My sme k tomu zápasu nepristúpili úplne stopercentne. Bolo cítiť, že hráči majú v podvedomí pozíciu súpera v tabuľke. V momente, keď sme odskočili na 3:1, tak bolo cítiť, že hráči chcú divákom ukázať niečo navyše. Bolo tam veľa držania puku, ale nebol to taký tlak do bránky, aký by sme si predstavovali. Chápeme hráčov, že v momente, keď je zápas rozhodnutý, tak si chcú zahrať 'svoju' hru, ktorá ich baví. Dúfam, že diváci boli spokojní, ale určite musím pochváliť súpera, že výborne korčuľuje. Majú šikovných hráčov, no bolo cítiť, že zápas od druhej polovice kondične nezvládali."

Gergely Majoross, tréner Budapešti: "Scenár tohto zápasu bol podobný tomu predošlému, ktorý sme v Nitre odohrali. Prvá polovica zápasu bola z našej strany ešte celkom dobrá. Avšak, aby sme mohli bodovať s tímom, akým je Nitra, musíme byť oveľa efektívnejší. Keď Nitra pridala ďalšie góly, tak z našej strany to už nebolo vôbec dobré. V celku ten náš výkon nebol zlý, ale na výsledok 6:1 sa dobre nepozerá."

HKM Zvolen - HK Poprad 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Góly: 28. Michal Chovan (Obdržálek), 31. Handlovský (Vandas), 46. Špirko (Šišovský, Mitchell), 50. Handlovský (Vandas)

Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc st., Štefik - J. Tvrdoň, Výleta, 1518 divákov

Zvolen: Skapski - Fraser, Pöyhönen, Ulrych, Drgoň, Zeleňák, Vandane, D. Růžička - Handlovský, Kytnár, Vandas - Obdržálek, Michal Chovan, P. Zuzin - Šišovský, Špirko, Mitchell - Andrisík, S. Petráš, P. Halama

Poprad: Vošvrda (50. Nechvátal) - D. Brejčák, Petran, Erving, Š. Fabian, Brincko, Ťavoda, Česánek - P. Svitana, Mlynarovič, D. Bondra - Takáč, Zagrapan, Abdul - Lichanec, L. Paukovček, Belluš - Kundrik, Heizer, P. Koyš

Hlasy:

Andrej Podkonický (tréner Zvolena): "Podali sme veľmi dobrý výkon, hráči plnili pokyny, ktoré sme si povedali v šatni. Dostali sme Poprad pod tlak a utvárali sme si šance, ktoré sme aj premenili. Hrali sme výborne v oslabeniach. Hrali sme jednoducho a priamočiaro, to bolo kľúčové. Nedávno sme mali menšiu krízu, malými krokmi sme sa teraz pomaly dostali naspäť. Hrali sme zbytočne komplikovane, teraz sme to znovu zjednodušili a preto sme úspešní."

Roman Stantien (tréner Popradu): "Domáci boli lepší vo všetkých herných činnostiach, víťazstvo sme si nezaslúžili. Chýbal nám väčší dôraz v zakončení, prehrávali sme osobné súboje. Za stavu 0:3 už bolo rozhodnuté. Presilovky nám od začiatku sezóny nevychádzajú. Nepremieňame šance a na to doplácame. Bez gólu sa zápasy nevyhrávajú."

Samuel Takáč (útočník Popradu): "V druhej tretine nás nalomil prvý gól, začali sme hrať niečo, na čo nie sme zvyknutí a čo nemáme natrénované. Musíme všetci piati hrať to, čo vieme a na čom sme dohodnutí. Iba tak môžeme uspieť. Musím tímu pomáhať gólmi a to sa mi nedarí."

HK Dukla Trenčín - MsHK Doxxbet Žilina 5:4 (1:1, 1:0, 3:3) - dohrávka 28. kola

Góly: 12. Bartovič, 38. Ölvecký (T. Varga), 41. Ölvecký (Rýgl), 43. M. Hecl (Radivojevič, Krejči), 44. M. Hecl (T. Bokroš) - 14. Hrazdíra, 43. Mendrej, 44. Beránek (Bagin, Hrazdíra), 48. Kučný

Vylúčení: 2:7 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Fridrich, Németh (Maď.) - Kacej, Soltész (Maď.), 2069 divákov

Trenčín: M. Valent - Krejči, Rýgl, Holenda, L. Bohunický, Frühauf, Gula, T. Bokroš - M. Hecl, Sojčík, Radivojevič - O. Mikula, Dlouhý, Bartovič - Sádecký, Ölvecký, T. Varga - J. Pardavý ml., J. Švec, D. Hudec - Luhový

Žilina: Mikoláš - Turian, Kučný, Marek Hudec, Piegl, Bagin, Dubeň, Matejka - Rudolf Huna, Jenčík, Hvila - Hrazdíra, Surovka, Mendrej - Beránek, Podešva, Barta - J. Milý, Dominik Rehák, Síkela

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)

Góly: 20.N. Crawford (Somogyi), 47. Göz (Harrison), 57. Pance (Galanisz, T. Slovák) - 42. Nádašdi (Fereta, A. Tamáši), 49. Kurali (Richard Huna, R. Suchý)

Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Kalina - M. Orolín, D. Konc ml., 1015 divákov

Miškovec: Vay - D. Kiss, N. Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Göz, Láda - Kulmala, Galanisz, Pance - Magosi, Loiseau, Harrison - Somogyi, Miskolczi, Vojtkó - Lövei

Liptovský Mikuláš: Kislicyn - R. Suchý, Kurali, M. Bača, Nádašdi, Mezovský, Lenďák, Fereta, J. Nemec - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Uram, A. Tamáši, R. Varga - J. Sukeľ, M. Piatka, P. Števuliak - L. Žiak, Uhrík, Oško

HC 07 Detva - MHC Nové Zámky 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Góly: 14. Gachulinec (Surový, F. Fekiač), 24. Hraško (Sládok), 31. Hodgson (Žilka, Fekiač), 40. Tibenská (Gašpar), 47. Murček (F. Fekiač, Puliš).

Rozhodovali: Goga, Rencz, Muzsik, Kollár, vylúčení: 4:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 584 divákov.

HC 07 Detva: Zalivin - Betker, Mar. Chovan, Hraško, Sládok, Gachulinec, F. Fekiač, Jendroľ, Šimon - Puliš, Murček, Ščurko - Žilka, V. Fekiač, Hodgson - Král, Gašpar, Tibenský - Mat. Chovan, Valent, Surový

HC Mikron Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Hain, Hatala - Rogoň, Hruška, Štrauch - Ručkay, Zbořil, Šimun - Bajtek, Urban, Pospíšil - Henderson, Fábry, Jurík

Hlasy:

Josef Turek, tréner Detvy: "V dnešnom zápase sme dominovali vo všetkých činnostiach a preto sme vyhrali."

Jerguš Bača, asistent trénera Nových Zámkov: "Okrem prvých troch, štyroch striedaní, kde to bolo vyrovnané, sme zaostávali vo všetkých činnostiach, čo sa týkalo osobných súbojov, udržania sa v súperovom obrannom pásme, dôrazu pred oboma bránkami, hlavne pred našou sme boli krok pozadu a do konca zápasu sme v tom štýle pokračovali. Čiže absolútna nespokojnosť nielen s dnešným výsledkom, ale predovšetkým s predvedenou hrou."