Ottawa s Jarošom opäť neuspela, prehrala siedmy raz za sebou

Brankár Ottawy Anders Nilsson zasahuje proti Lucasovi Wallmarkovi z Ottawy.
Brankár Ottawy Anders Nilsson zasahuje proti Lucasovi Wallmarkovi z Ottawy. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|6. jan 2019 o 22:07

Richard Pánik pri hladkom triumfy Arizony nebodoval.

OTTAWA. Slovenský obranca Christián Jaroš nezabránil siedmej prehre Ottawy za sebou v NHL. Senators v nedeľu podľahli Caroline tesne 4:5.

Dvadsaťdvaročný bek, ktorý hrá napriek nedávnej zlomenine prsta a podľa pôvodných prognóz mal chýbať približne mesiac, strávil na ľade takmer 19 minút a prezentoval sa dvomi strelami na bránku hostí.

Sám zablokoval dva strelecké pokusy hráčov súpera a pridal aj jeden bodyček.

Ottawa je posledná v konferencii

Stav duelu bol pred treťou tretinou nerozhodný 4:4, o triumfe hostí rozhodol v presilovej hre pri vylúčení Bobbyho Ryana v 48. minúte 37-ročný veterán Justin Williams.

V zostave Ottawy sa premiérovo v tejto sezóne objavil útočník Jean-Gabriel Pageau, ktorý od letného kempu pauzoval pre zranenie achilovky.

V prvom tohtoročnom zápase dokonca aj skóroval, 40 sekúnd pred koncom druhej tretiny vyrovnal na priebežných 4:4.

Ottawa je po 43 odohraných stretnutniach na poslednom 16. mieste tabuľky Východnej konferencie NHL.

Carolina zvíťazila štvrtýkrát po sebe a je desiata.

Pánik nebodoval pri výhre Arizony

Arizona v zostave s Richardom Pánikom vyhrala nad New Yorkom Rangers 5:0. K tomu jej výrazne pomohol trojbodový Alex Galchenyuk.

Slovenský útočník strávil na ľade takmer 17 minút a na bránku súpera vyslal dve strely. Okrem toho si pripísal už len tri hity.

Gólman domáceho tímu Darcy Kuemper vykryl všetkých 23 striel Rangers, dvoma gólmi prispel k triumfu Coyotes Conor Garland.

Anaheim je v kríze

Hráči Vegas Golden Knights dosiahli šieste víťazstvo v sérii a dotiahli sa na prvú priečku v Západnej konferencii NHL.

Majú rovnako 56 bodov ako vedúce Calgary Flames.

Minulosezónny finalista Stanleyho pohára na domácom klzisku zdolal New Jersey Devils 3:2. Ddo strelecky listiny sa zapísali Ryan Reaves, Brayden McNabb a Max Pacioretty.

Je zrejmé, že momentálne máme dostatok sebavedomia, ale nechceme sa s tým uspokojiť.

Max Pacioretty, hokejista Vegas Golden Knights

"Je zrejmé, že momentálne máme dostatok sebavedomia, ale nechceme sa s tým uspokojiť," vyjadril sa pre NHL.com Pacioretty.

Opačné problémy riešia v Anaheime Ducks, ktorý nezvíťazil už vo ôsmich dueloch v sérii. Ducks v nedeľu nestačili na Edmonton Oilers a prehrali s ním doma jednoznačne 0:4.

Hostia rozhodli o svojom triumfe už v prvej polovici stretnutia, keď sa presadili Connor McDavid, Jesse Puljujärvi, Kyle Brodziak a Leon Draisaitl.

Čistým kontom za 39 úspešných zákrokov sa prezentoval brankár Cam Talbot. "Takýto typ zápasu sme už dlhšie potrebovali. V ostatnom období sme nepredvádzali náš najlepší hokej, ale dúfam, že na tomto dueli môžeme začať stavať a pohneme sa správnym smerom," povedal Talbot.

Brankár Edmontonu Cam Talbot čelí zakončeniu Briana Gibbonsa.
Brankár Edmontonu Cam Talbot čelí zakončeniu Briana Gibbonsa. (Autor: TASR/AP)

NHL 2018/2019 - súhrn výsledkov (nedeľa):

Ottawa - Carolina 4:5 (0:2, 4:2, 0:1)

Góly: 23. Duchene (Bobby Ryan, Wolanin), 33. Dzingel (Tierney), 40. Balcers (Tierney, Bödker), 40. Pageau (Mark Stone, DeMelo) - 2. Faulk (T. Teräväinen, Aho), 5. B. McGinn, 27. Slavin (V. Rask), 35. D. Hamilton (Aho, B. McGinn), 48. Justin Williams (T. Teräväinen, Faulk)

/Christián Jaroš (Ottawa) odohral 18:41 minúty, vyslal dve strely na bránu, zaznamenal jeden hit a zblokoval jeden pokus súpera/

Vegas - New Jersey 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)

Góly: 13. Reaves, 32. McNabb (Eakin, Carpenter), 36. Pacioretty (Theodore, Tuch) - 6. Hischier (Bratt, Lovejoy), 10. Lovejoy (Zacha, Stafford)

Arizona - New York Rangers 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)

Góly: 8. O. Ekman-Larsson (Galchenyuk, Chychrun), 10. M. Kempe (Archibald, Crouse), 27. Garland (Cousins, Galchenyuk), 36. Keller (Stepan, Chychrun), 37. Galchenyuk (Oesterle, Goligoski)

/Richard Pánik (Arizona) odohral 16:40 minúty, vyslal dve strely na bránu, do osobných štatistík si pripísal už len tri hity/

Winnipeg - Dallas 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)

Góly: 23. Lowry (B. Tanev, Perreault), 19. Myers (Laine, Little), 42. K. Connor (Wheeler, Morrissey), 57. Morrissey (Trouba, Scheifele), 60. Little (Roslovic, Trouba) - 22. Radulov (Klingberg, Seguin)

Detroit - Washington 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Góly: 15. Mantha, 27. Hronek (Larkin, Nyquist) - 7. Wilson (Kuznecov), 47. Boyd (Ovečkin, Connolly), 57. Kempný (Niskanen, Kuznecov)

Anaheim - Edmonton 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)

Góly: 8. McDavid (Kassian, C. Jones), 17. Puljujärvi (Nurse, Nugent-Hopkins), 20. Brodziak (Nugent-Hopkins), 28. Draisaitl (C. Jones)

Pittsburgh - Chicago 3:5 (2:1, 1:2, 0:2)

Góly: 3. Hörnqvist (Malkin, Simon), 5. J. Guentzel (Letang, Rust), 30. Brassard (Kessel, Pettersson) - 17. DeBrincat (Patrick Kane, E. Gustafsson), 27. Kunitz (Marcus Krüger, Dahlström), 37. Keith (Seabrook, Patrick Kane), 42. D. Strome (Patrick Kane, J. Toews), 60. J. Toews