Tatar prihral na dva góly a vyhlásili ho za tretiu hviezdu zápasu

Slovák sa tešil z víťazstva nad bývalým klubom.

Hokejisti Montrealu sa tešia z víťazstva nad Detroitom.Hokejisti Montrealu sa tešia z víťazstva nad Detroitom.(Zdroj: TASR/AP)

BRATISLAVA. Nikto to nečakal, ale taký je hokejový život, hovoril v septembri 2018. Vegas Golden Knights ho vtedy vymenili do Montrealu Canadiens.

V novom pôsobisku sa však Tomáš Tatar uchytil. A môže absolvovať svoju najlepšiu sezónu v kariére. V noci z utorka na stredu významnou mierou prispel k víťazstvu nad Detroitom Red Wings, kde tiež v minulosti pôsobil.

Canadiens vyhrali na ľade Detroitu 3:2 a Tatar asistoval pri dvoch góloch. Vyhlásili ho za druhú hviezdu stretnutia.

Prečítajte si tiež: Pre Vegas bol nepotrebný. Tatar má našliapnuté na najlepšiu sezónu v NHL

"Sme veľmi šťastní za tieto dva body. Súper tuho bojoval a v niektorých pasážach bol lepší ako my," priznal slovenský útočník podľa nhl.com.

Aktuálne má Tatar v 44 dueloch na konte 33 bodov za 14 gólov a 19 prihrávok. V tímovej produktivite mu patrí druhé miesto za Maxom Domim.

Vo svojej doteraz najlepšej sezóne 2014/2015 nazbieral v 82 zápasoch 56 bodov (29+27).

Tréner Detroitu: Takto sa nedá vyhrávať

Tatar strávil v Detroite sedem sezón. Odohral zaň 407 zápasov, kým ho vedenie Red Wings vo februári 2018 nevymenilo do Vegas.

"Vždy bude pre mňa špeciálne vrátiť sa sem a hrať proti bývalým spoluhráčom. Je to zábava vidieť ich a dáva mi to motiváciu navyše pobiť sa o víťazstvo," hovoril 28-ročný útočník.

Detroitu sa v poslednom období vôbec nedarí. Z ostatných deviatich stretnutí prehral až osem.

"Sami sme padli do tejto diery, sami sa z nej musíme vyhrabať," reagoval pre oficiálnu stránku súťaže brankár Red Wings Jimmy Howard.

Frustráciu neskrýval ani tréner Jeff Blashill: "Dovolili sme im dať tri lacné góly. My musíme drieť ako psi, aby sme skórovali. Takto sa nedá vyhrávať."

Načítavám video...

Chára bol pri víťazstve Bostonu

Okrem Tatara bol v noci v hre aj obranca Zdeno Chára. Pri hladkom triumfe Bostonu nad Minnesotou 4:0 strávil na ľade viac ako 22 minút.

V bránke domácich dostal šancu Fín Tuukka Rask pred Jaroslavom Halákom, zlikvidoval 24 striel hostí a dosiahol prvý shutout v sezóne.

Bol už jeho 42. v kariére a znamenal preňho jubilejné 250. víťazstvo v profilige. Boston vyhral piaty duel za sebou.

Líder ligy Tampa Bay zvíťazil doma nad Columbusom 4:0 aj bez obrancu Erika Černáka, ktorý bol v pozícii zdravého náhradníka.

NHL 2018/2019 - výsledky zápasov (utorok, 8. január 2019):

Boston - Minnesota 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)

Góly: 6. Heinen (J. Moore, Krug), 12. Marchand (Bergeron, J. Moore), 20. DeBrusk (Bergeron, Marchand), 27. Bergeron (Marchand, Krug)

/Zdeno Chára (Boston) odohral 22:35 minúty, vyslal dve strely na bránu, pripísal si dve trestné minúty, dva hity a zblokoval dva pokusy súpera/

/Jaroslav Halák (Boston) nechytal, sedel iba na lavičke náhradníkov/

Buffalo - New Jersey 5:1 (0:1, 5:0, 0:0)

Góly: 22. Jeff Skinner (T. Thompson), 25. C. Smith (J. Larsson, Okposo), 31. Mittelstadt (Bogosian, Dahlin), 36. McCabe (Rodrigues, Sobotka), 38. Pilut (Sheary, Ristolainen) - 2. Coleman (Wood, Zajac)

New York Islanders - Carolina 3:4 (1:2, 0:0, 2:2)

Góly: 14. Nelson, 45. D. Toews (Lee, Nelson), 60. Nelson - 16. Mäenalanen (V. Rask, Foegele), 20. McKegg (Ferland, T. Van Riemsdyk), 58. J. Williams (McKegg), 59. Slavin (D. Hamilton, V. Rask)

Pittsburgh - Florida 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)

Góly: 2. Pearson (M. Petersson, Hörnqvist), 4. Rust (Guentzel, Crosby), 24. Rust (Cullen, Dumoulin), 28. Sheahan, 54. Crosby (Malkin, M. Petersson) - 40. Barkov (Ekblad, Dadonov)

Washington - Philadelphia 5:3 (1:1, 3:0, 1:2)

Góly: 5. T. Wilson (Vrána), 30. Oshie (Eller, Carlson), 32. Vrána, 36. Vrána (Boyd, Carlson), 60. Oshie - 10. Voráček (Lindblom), 57. Simmonds (Voráček, Couturier), 60. Giroux (Couturier, Voráček)

Detroit - Montreal 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Góly: 27. Athanasiou (Glendening), 45. Athanasiou (Mantha, Nyquist) - 21. Gallagher (Tatar, Danault), 22. Armia (Domi, Jordie Benn), 41. Petry (Tatar)

/Tomáš Tatar (Montreal) odohral 14:33 minúty, vyslal jednu strelu, prihral na dva góly a pripísal si aj jeden plusový bod a dve trestné minúty/

Tampa Bay - Columbus 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Góly: 16. Joseph (Sergačov), 17. Point (Kučerov, T. Johnson), 47. Kučerov (T. Johnson, Point), 49. Point (Sergačov)

/Erik Černák (Tampa Bay) nehral/

St. Louis - Dallas 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Góly: 27. Perron (Pietrangelo, Gunnarsson) - 12. Seguin (J. Klingberg, Radulov), 22. J. Klingberg (Radulov, Seguin), 27. Seguin (Heiskanen, Polák)

Winnipeg - Colorado 7:4 (2:1, 2:2, 3:1)

Góly: 4. Perreault (B. Tanev, Kulikov), 14. Connor (Wheeler, Trouba), 24. Wheeler (Scheifele, Trouba), 27. Little (Myers, Morrissey), 44. Copp (B. Lemieux, Myers), 52. Scheifele (Wheeler), 59. Trouba (Wheeler, Scheifele) - 17. Landeskog (Barrie, MacKinnon), 37. Söderberg (Calvert, E. Johnson), 38. Graves (Rantanen, Söderberg), 57. Landeskog (MacKinnon, Barrie)

Vegas - New York Rangers 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Góly: 17. Cody Eakin (Tuch, Merrill), 28. Pirri (Max Pacioretty, Schmidt), 39. Marchessault, 59. Carpenter (Bellemare, Paul Stastny) - 52. Zibanejad (Zuccarello, Kreider), 60. Fast (Vesey, Nieves)

San Jose - Edmonton 7:2 (3:1, 2:1, 2:0)

Góly: 7. E. Kane (Hertl, E. Karlsson), 13. M. Sörensen (tr. strieľanie), 16. Donskoi (Heed, Goodrow), 27. E. Kane (Burns, Meier), 36. Burns (E. Karlsson, Meier), 42. J. Thornton (Dillon, Radil), 51. Donskoi (E. kane, E. Karlsson) - 15. Chiasson (McDavid, Nurse), 31. Lucic (Nugent-Hopkins, Puljujärvi)