Utorok, 22. október, 2019 | Meniny má Sergej

Paríž St. Germain prekvapivo vypadol z Ligového pohára, Monako postúpilo

Pozrite si výsledky stredajších zápasov štvrťfinále francúzskeho Ligového pohára.

Hráč Paríža St. Germain Neymar - ilustračná fotografia.Hráč Paríža St. Germain Neymar - ilustračná fotografia.(Zdroj: TASR/AP)

PARÍŽ. Futbalisti Paríža Saint-Germain senzačne vypadli už vo štvrťfinále francúzskeho Ligového pohára.

V pozícii obhajcu trofeje nestačili v stredu doma na Guingamp, poslednému tímu tabuľky Ligue 1 prekvapujúco podľahli 1:2.

PSG tak prišiel o sériu víťazstiev v domácich pohárových súťažiach, ktorá trvala 43 zápasov.

Parížania získali Ligový pohár v uplynulých piatich sezónach a v domácich pohároch našli premožiteľa prvýkrát od januára 2014.

Zverenci trénera Thomasa Tuchela síce viedli v Parku princov od 63. minúty po góle Neymara, no hostia dokázali skóre v závere otočiť.

Hlavný rozhodca nariadil v prospech Guingampu až tri pokutové kopy. Prvý ešte v 61. minúte nepremenil útočník Marcus Thuram, syn bývalého francúzskeho reprezentačného obrancu a majstra sveta z roku 1998 Liliana Thurama.

Ďalšiu jedenástku v 83. minúte využil Yeni Ngbakoto a v druhej minúte nadstaveného času sa opäť postavil na biely bod Thuram. Tentoraz penaltu premenil, hoci veľa nechýbalo, aby brankár Alphonse Areola jeho pokus vyrazil.

"Tie penalty boli trochu divné. Druhý odpískaný faul mi prišiel ako obyčajný kontakt dvoch hráčov. Hostia sa trikrát za zápas dostali do nášho pokutového územia a vynútili si tri penalty," hovoril po zápase nahnevaný tréner Parížanov Thomas Tuchel.

Pri posledných dvoch rozhodnutiach hlavnému arbitrovi Benoitovi Bastienovi pomohla technológia videoasistenta rozhodcu (VAR). Opakované zábery ukázali, že penalty boli pre Gungamp odpískané správne.

Nepomohli ani protesty Neymara, Edinsona Cavaniho či Marca Verrattiho, ktorí vehementne dohovárali Bastienovi. Ten im v nadstavenom za protesty ukázal žlté karty.

"Neukázali sme dostatočný hlad po víťazstve. Boli sme si príliš istí svojím výkonom. Máme čo zlepšovať," doplnil Tuchel.

Okrem Guingampu sa do semifinále Ligového pohára prebojoval aj AS Monaco, "kniežatá" zvíťazili doma nad Rennes 8:7 na pokutové kopy po tom, čo sa zápas v riadnom hracom čase skončil 1:1. Ďalším semifinalistom je Bordeaux, ktoré postúpilo vďaka výhre 1:0 nad Le Havre.

Francúzsky Ligový pohár 2018/2019:

Monako - Rennes 1:1, 8:7 na strely zo značky pok. kopu - Monako postúpilo do semifinále

Bordeaux - Le Havre 1:0 - Bordeaux postúpilo do semifinále

Paríž St. Germain - Guingamp 1:2 - Guingamp postúpil do semifinále