Barcelona v domácom pohári prekvapujúco zaváhala, v odvete musí zvíťaziť

Momentka zo zápasu Levante - FC Barcelona.
Momentka zo zápasu Levante - FC Barcelona. (Autor: TASR/AP)
SITA|11. jan 2019 o 00:01

Veľkoklub šetril najväčšie hviezdy.

MADRID. Krátko pred Vianocami triumfovali futbalisti FC Barcelona v ligovom dueli na ihrisku Levante vysoko 5:0, avšak vo štvrtkovom úvodnom zápase osemfinálovej fázy tamojšej pohárovej súťaže Copa del Rey 2018/2019 to až také "ružové" nebolo.

Hráči FC Barcelona, ktorí nastúpili svojej najväčšej hviezdy Lionela Messiho, na predmestí Valencie hneď v úvode stretnutia dvakrát inkasovali.

Už v 4. min stretnutia sa presadil Uruguajčan Erick Cabaco, na ktorého v 18. min nadviazal odchovanec Realu Madrid Borja Mayoral.

"Mali sme skvelý štart do zápasu. Snažili sme sa hostí zatlačiť, pretože sme vedeli, že v tomto zložení nie sú zvyknutí hrať," poznamenal spomenutý Borja Mayoral, ktorý v 44. min pohrdol čistou šancou na 3:0.

Zverenci Ernesta Valverdeho v neskoršom priebehu zlepšili svoj herný prejav a krátko pred koncom dokázali aspoň znížiť na konečných 1:2. Gól Brazílčana Philippeho Coutinha z pokutového kopu v 85. min tak ešte môže mať v budúcotýždňovej odvete pre Kataláncov dôležitý význam.

"Levante si zaslúžilo ísť do vedenia, prvých 20 minút zápasu sme úplne zaspali," kriticky zhodnotil po stretnutí záložník tímu z Camp Nou Sergio Busquets.

"Ku koncu zápasu sme boli lepší, položili nás však prvé minúty zápasu. Minimálne jeden gól sme si však zaslúžili streliť. Po Coutinhovom presnom zásahu je všetko otvorené," dodal Sergio Busquets.

Katalánci inkasovali dva góly v prvom polčase v rámci pohárovej súťaže Copa del Rey prvý raz od januára 2017. Vtedy prehrali na ihrisku Athletica Bilbao taktiež 1:2.

V odvete však zvíťazili 3:1 a napokon to dotiahli k celkovému pohárovému triumfu. FC Barcelona je víťaz ostatných štyroch edícii tejto súťaže. V aktuálnom ročníku sa môže stať prvým tímom s piatimi víťazstvami po sebe.

Španielsky pohár - 1. osemfinálové zápasy

• Athletic Bilbao - FC Sevilla 1:3 (0:1)

Góly: 49. San Jose - 6. Nolito, 53. An. Silva, 77. Ben Yedder

• Levante - FC Barcelona 2:1 (2:0)

Góly: 4. Cabaco, 18. Mayoral - 85. Coutinho (11 m)

• Betis Sevilla - Real Sociedad 0:0

Domov»Futbal»Španielsko»Copa del Rey»Barcelona v domácom pohári prekvapujúco zaváhala, v odvete musí zvíťaziť