Slovenskí mladíci zdolali juniorov Fenerbahce, rozhodol Strelec

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Adrián Guľa. (Autor: TASR/Marko Erd)

Slovákov čaká v Turecku ešte jeden zápas.

Prípravný futbalový zápas:

Fenerbahce Istanbul juniori - Slovensko U21 0:1 (0:0)

Gól: 72. Strelec

Zostava SR: F. Valach (46. A. Slančík) - Špiriak (46. Vallo), M. Šulek (60. Petro), M. Oravec, Kozlovský (60. Mojžíš) - Gamboš (60. Baumgartner), M. Bednár (60. P. Varga), P. Kolesár (60. Pokorný) - M. Tomič (60. D. Strelec), Boženík (80. M. Fábry), Chobot

/hralo sa v Beleku/

BELEK. Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov zdolali juniorský tím Fenerbahce Istanbul najtesnejším rozdielom 1:0 v piatkovom medzištátnom prípravnom stretnutí v Beleku, ktoré absolvovali v rámci kempu v Turecku.

Zverenci trénera Adriána Guľu boli počas celého stretnutia strelecky aktívnejší, ale súperovho brankára prekonali iba raz.

V druhom polčase sa presadil útočník Slovana Bratislava Dávid Strelec, ktorý v 72. minúte v skrumáži dotlačil loptu do siete.

Okrem tohto momentu si vypracovali mladí Slováci viacero príležitostí na zmenu skóre. Naopak, brankári Slovenska nemuseli likvidovať gólové šance tureckého mužstva.

Druhý a zároveň posledný zápas na tureckej pôde čaká slovenskú dvadsaťjednotku v utorok 15. januára o 13.00 h SEČ proti reprezentantom Uzbekistanu do 23 rokov.

Hlasy po stretnutí:

Adrián Guľa, tréner SR 21: "Chlapci sa tlačili za víťazstvom. Bol to prvý zápas v roku po krátkom tréningovom procese a chalani ho zvládli slušne v istých úsekoch hry.

Videli sme veľmi veľa zaujímavých herných situácií najmä z úvodu prvého polčasu. V druhom sme boli jasne lepší aj po prestriedaní. Chlapci zvládli zápas aj fyzicky a išli za víťazstvom až do konca, čo bolo veľmi dôležité.

Zápas sme mohli skôr uzavrieť, ale to sú skúsenosti, ktoré potrebujeme naberať práve takýmito stretnutiami.

Fenerbahce bol skvelý súper, bolo vidieť, že sú spolu dlhšie. Je to predsa klub. Myslím si však, že sme boli lepší.

Frederik Valach, brankár Slovenska

Pre nás je podstatné, že sme situáciu dohrali až do konca. Máme na čom pracovať v produktivite, ale bol to prvý zápas v roku a podali sme slušný výkon."

Martin Šulek, kapitán SR 21: "Odohrali sme veľmi dobrý zápas. Prvý polčas súper prakticky nič neukázal a my sme mohli dať dva alebo tri góly. Žiaľ, nedali sme. Aj do druhého polčasu sme šli s tým, že chceme hrať a skórovať.

Z našej strany to bol výborný zápas, ale isto sa nájdu aj chybičky. Vážim si, že som mohol byť kapitán a ďakujem trénerovi, že zvolil mňa. Je česť reprezentovať krajinu."

Frederik Valach, brankár SR 21: "Nejde o to, že som si udržal nulu, ale chalani hrali výborne. Čisté konto je aj ich zásluha a nie iba moja. Fenerbahce bol skvelý súper, bolo vidieť, že sú spolu dlhšie. Je to predsa klub. Myslím si však, že sme boli lepší."

Domov»Futbal»Reprezentácie»Slovenskí mladíci zdolali juniorov Fenerbahce, rozhodol Strelec