Sandgren získal premiérový triumf na okruhu ATP

Tennys Sandgren po víťazstve v Aucklande.
Tennys Sandgren po víťazstve v Aucklande. (Autor: David Rowland TASR/AP)
SITA|12. jan 2019 o 08:27

Dvadsaťsedemročný Američan zdolal vo finále Brita Norrieho.

AUCKLAND. Turnajový titul vo dvojhre v novozélandskom Aucklande získal americký tenista Tennys Sandgren.

Vo finále dvoch nenasadených hráčov si poradil s Britom Cameronom Norriem za 79 minút 6:4, 6:2.

Dvadsaťsedemročný Sandgren v piatich zápasoch na podujatí ASB Classic neprenechal súperom ani jeden set a teší sa z premiérového titulu na hlavnom okruhu ATP.

Pred rokom prišiel na tento turnaj ako neznámy hráč s dvoma víťaznými zápasmi na profiokruhu. Teraz ich má 23 a v rebríčku ATP mu po novom bude patriť 41. priečka, najvyššia v kariére. Pred Aucklandom bol šesťdesiaty tretí.

"Trochu hľadám tie správne slová. Za týmto finálovým triumfom sa skrýva veľa práce, tvrdého tréningu a celkovo obety pre tenis. Som vďačný za všetko, aj za to, že vôbec môžem hrať po zraneniach, ktoré som prekonal. Je to výborný pocit," uviedol Tennys Sandgren, cituje ho portál ATP.