Dúbravka nezastavil Chelsea, Burnley vyhralo bez jedinej strely na bránu

Martin Dúbravka (vpravo) a jeho zákrok po strele Williana v zápase medzi Newcastlom United a Chelsea Londýn. (Autor: Matt Dunham TASR/AP)
SITA|12. jan 2019 o 16:22

Pozrite si výsledky sobotňajších zápasov najvyššej anglickej súťaže.

LONDÝN. Futbalisti Newcastle United prehrali v sobotňajšom zápase 22. kola anglickej Premier League na ihrisku Chelsea Londýn 1:2.

Slovenského brankára hostí Martina Dúbravku prekonali Pedro Rodriguez a Willian, v drese Newcastlu sa presadil iba Ciaran Clark.

Zverenci trénera Beniteza klesli po 12. prehre v sezóne do pásma zostupu, Chelsea si upevnila štvrtú priečku.

Londýnske prekvapenie

Futbalisti londýnskeho West Hamu si poradili s hráčmi Arsenalu a na vlastnom trávniku v mestskom derby zvíťazili 1:0.

O víťazstve West Hamu rozhodol v 48. minúte Declan Rice, ktorý len 2 dni pred svojimi 20. narodeninami strelil svoj premiérový gól v drese klubu.

Riceovi na tento presný zásah prihrával čerstvý navrátilec do Premier League Samir Nasri, ktorý v Arsenale pôsobil medzi rokmi 2008 a 2011.

Fulham otočil zápas vo svoj neprospech

Vedúci tím tabuľky FC Liverpool zvíťazil na ihrisku Brightonu & Hove Albion 1:0.

Jediný gól stretnutia dal v 50. minúte z jedenástky Mohamed Salah.

Liverpool má sedembodový náskok pred druhým Manchestrom City, zverenci Pepa Guardiolu majú však k dobru pondelkový domáci duel proti Wolverhamptonu Wanderers.

Futbalisti FC Burnley nemuseli doma ani raz vystreliť na bránu Fulhamu aby napokon zvíťazili 2:1. Skóre síce najprv v 2. minúte otvoril za hostí Schürrle, no dvomi vlastnými gólmi v 20. a 23. minúte sa nakoniec Fulham sám obral o cenné body.

Premier League 2018/2019 - 22. kolo - sobota 12. január:

West Ham - Arsenal 1:0 (0:0)
Góly:
48. Rice

Brighton & Hove Albion - FC Liverpool 0:1 (0:0)
Gól: 50. Salah (z 11 m)

FC Burnley - FC Fulham 2:1 (2:1)
Góly: 20. Bryan (vlastný), 23. Odoi (vlastný) - 2. Schürrle

Cardiff City - FC Huddersfield 0:0

Crystal Palace - FC Watford 1:2 (1:0)
Góly: 38. Cathcart (vlastný) - 67. Cathcart, 75. Cleverley

Leicester City - FC Southampton 1:2 (0:2)
Góly: 58. Ndidi - 11. Ward-Prowse, 45.+2 Long, ČK: 45. Valery (Southampton)

Chelsea Londýn - Newcastle United 2:1 (1:1)
Góly: 9. Rodriguez, 57. Willian - 40. Clark
/M. Dúbravka odchytal za hostí celý zápas/

Domov»Futbal»Anglicko»Dúbravka nezastavil Chelsea, Burnley vyhralo bez jedinej strely na bránu