Streda, 23. október, 2019 | Meniny má Alojzia

Bö ovládol stíhacie preteky v Oberhofe, Otčenáš skončil tridsiaty štvrtý

Biatlonisti sa v priebehu pretekov museli vyrovnať s hustým snežením.

Johannes Thingnes Bö počas stíhacích pretekov v Oberhofe.Johannes Thingnes Bö počas stíhacích pretekov v Oberhofe.(Zdroj: Petr David Josek TASR/AP)

OBERHOF. Víťazom stíhacích pretekov mužov v 4. kole Svetového pohára v biatlone sa v sobotu popoludní v nemeckom Oberhofe stal Johannes Thingnes Bö.

Dvadsaťpäťročný nórsky reprezentant zvíťazil napriek trom streleckým chybám s náskokom 15,1 s pred domácim Arndom Peifferom.

Tretí skončil s odstupom 15,8 s Talian Lukas Hofer. Pretekári sa v priebehu pretekov museli vyrovnať s hustým snežením.

Víťaz šprintu skončil piaty

Olympijský víťaz z Pjongčangu J. T. Bö zvíťazil v tretích stíhacích pretekoch v aktuálnom ročníku, celkovo si na svoje konto pripísal už siedmy triumf od začiatku sezóny 2018/2019.

Zároveň je nórsky biatlonista lídrom v celkovom poradí SP aj v hodnotení stíhacích pretekov.

Prvý na štarte Rus Aleaxnder Loginov raz zaváhal na úvodnej 'ležke'. Naopak, J.T. Bö nechybil a dostal sa po úvodnej streľbe na čelo pretekov o takmer 10 s pred Loginova.

Na druhej položke v ľahu minul prvýkrát v pretekoch aj J. T. Bö, nedarilo sa však ani jeho súperom. Nór naďalej viedol o viac ako 20 s pred Loginovom a o takmer 30 s pred tretím Fourcadom.

Aj na prvej položke v stoji J. T. Bö raz zaváhal, Fourcade sa nemýlil a po tretej streľbe zaostával za Nórom už iba o necelú sekundu. Na tretie miesto sa dostal domáci Peiffer.

Na záverečnej položke Fourcade dvakrát minul, J.T. Bö zaváhal iba raz a do posledného bežeckého úseku vybiehal s náskokom menej ako 10 s pred dvojicou Hofer a Peiffer. J.T. Bö si išiel suverénne po ďalšie víťazstvo v SP. V cieľovej rovinke mal viac síl Peiffer a skončil druhý, Hofer finišoval tretí.

Bartkova premiéra

V 55-člennom štartovom poli boli aj traja slovenskí reprezentanti. Najlepšie obstál Martin Otčenáš, ktorý sa po dvoch chybách na strelnici vo výsledkoch zaradil na 34. miesto s mankom 3:21,2 min na víťaza.

Matej Kazár skončil na 40. priečke, keď dvakrát nepresne namieril. Šimon Bartko prišiel v premiérových stíhacích pretekoch SP vo svojej kariére do cieľa na 53. pozícii, keď deväťkrát netrafil správne do terča.

Program 4. kola SP v nemeckom Oberhofe vyvrcholí v nedeľu štafetami žien o 11.45 h SEČ a mužov o 14.30 h SEČ.